close
Kąpielisko Żwirownia w Międzyrzecu Podlaskim

Kąpielisko Żwirownia w Międzyrzecu Podlaskim

Żwirownia w Międzyrzecu Podlaskim charakteryzuje się wysokim brzegiem. Źródło: www.miedzyrzecsiedzieje.pl

Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa lubelskiego!Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa lubelskiego!

Żwirownia w Międzyrzecu Podlaskim charakteryzuje się wysokim brzegiem. Źródło: www.miedzyrzecsiedzieje.pl Jak sama nazwa wskazuje „Żwirownia” w Międzyrzecu Podlaskim powstała przez zalanie dawnej kopalni żwiru. W sezonie letnim strzeżone przez WOPR; poza tym jest tu plaża (niektóre jej części zacienione pięknym lasem), molo oraz wypożyczalnia rowerów wodnych, łódek i kajaków. Wstęp darmowy. Dodatkowymi atutami jest spory parking oraz budynek sanitarny z przebieralniami.

To wszystko dzieje się w mniejszej, północnej części zalewu. Większa, południowa część oddzielona jest od tej pierwszej groblą i ma charakter łowiska. Funcjonuje tu stanica PZW „Złoty Karaś”.

Miejsce to przyciąga turystów nie tylko latem, ale i zimą – nieopodal zalewu Żwirownia funkcjonuje bowiem stok narciarski z wyciągiem talerzykowym. Ma długość 180 m przy 20-metrowej wysokości, co jak na warunki geograficzne w tej części kraju jest nie byle czym.

Adres: „Żwirownia” znajduje się przy ul. Zahajkowskiej (droga wojewódzka nr 813), w południowej części miasta Międzyrzec Podlaski (około 99 km na północ od Lublina).

Dojazd: Krajową 19 na Lubartów, potem przez Kock i Radzyń Podlaski. Z Radzynia do Międzyrzeca Podlaskiego mamy jeszcze ok. 20 km. Przed Międzyrzecem na ślimaku skręcamy w prawo w 813 – jedziemy prosto ulicą Radzyńską, która przechodzi w Lubelską i skręcamy w prawo w Partyzantów, która przechodzi w Zahajkowską (cały czas jest to ta sama 813).

Zalew Zimna Woda w Łukowie. Źródło: www.podlasie24.pl

Zalew „Zimna Woda” w Łukowie

Zalew w Nieliszu już niedługo ma się stać oferującym szereg atrakcji kąpieliskiem z prawdziwego zdarzenia (www.roztocze.net)

Zalew Nielisz pod Zamościem