close
Zwiedzanie Gdańska z dzieckiem

Zwiedzanie Gdańska z dzieckiem

Gdańsk to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, a bliskość plaż i morza powoduje, że to świetna miejscówka na wakacje. Jeśli wybieracie się na rodzinną wycieczkę do Gdańska to z pewnością szukacie informacji, co warto zobaczyć w tym mieście. Przeczytajcie więc koniecznie listę przygotowanych przez nas zabytków wartych zobaczenia.

Będąc w Gdańsku, wybierzcie się na rodzinny spacer, by zobaczyć Złotą Bramę, ulicę Długi Targ, na której znajduje się Fontanna Neptuna oraz piękne kamieniczki. Przejdźcie Bramą Chlebnicką i Bramą Mariacką. Koniecznie odwiedźcie ulicę Mariacką, która jest jedną z najbardziej urokliwych uliczek w całej Polsce, pełną jubilerskich straganów i stołów uginających się od bursztynu. Ulica Mariacka prowadzi wprost do Bazyliki Mariackiej, która wyróżnia się na tle innych kościołów w Gdańsku. Śmiałkowie mogą wdrapać się na punkt widokowy, który znajduje się na wieży Bazyliki, jednak aby podziwiać piękne widoki trzeba pokonać aż 400 stopni schodów. Dużo osób przyjeżdżających do Gdańska, pragnie zobaczyć sławnego Żurawia. Musi on się również znaleźć i na Waszej trasie. Warto wybrać też się do Muzeum II Wojny Światowej oraz odwiedzić ważne miejsce historyczne jakim jest Westerplatte.
Odwiedzając Gdańsk nie sposób powstrzymać się od zamoczenia stóp w Bałtyku. Polecamy pojechać na plaże Stogi, plażę w Brzeźnie lub oddaloną nieco dalej od centrum Gdańska, plażę w Jelitkowie.

Gdańsk i atrakcje

Gdańsk pełen jest atrakcji, zabytków, cudów architektury i uroczych uliczek. Wszystko wydaje się super, do czasu, aż zaczyna się zwiedzanie… Jeśli jesteście rodzicami to wiecie o czym mowa. Z pewnością jesteście w stanie przypomnieć sobie sytuacje, kiedy Wasze dzieci odmawiały współpracy i nie chciały dalej zwiedzać miasta. Trzeba było wtedy „na siłę” ciągnąć i oglądać miejsca, które nie zostały jeszcze odhaczone na mapie lub co gorsza kończyć rodzinną wycieczkę. Co więc zrobić, aby taki scenariusz się nie powtórzył? Zapytaliśmy o to Olę, Tomka i Michasia Dudków, autorów bloga www.globtroterek.com Jak się okazuje, odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy zainteresować dziecko zwiedzaniem w odpowiedni sposób. Jeśli się tego nie zrobi to z super wycieczki nici. Tylko jak zainteresować dziecko? O to jest pytanie, na które podróżnicy mają dla Was odpowiedź. Zwiedzajcie Gdańsk z Niezbędnikiem Poszukiwacza Przygód! Jest to specjalny przewodnik, który powstał z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Niezbędnik zamieni Wasze nudne zwiedzanie w rodzinną super przygodę!

The classic view of Gdansk with the Gdansk Crane and the Hanseatic-style buildings and excursion ship on the River Motlawa, Gdansk, Poland

Na początek zwiedzania Wasze dzieci zostają poproszone o pomoc przez Króla Piksela, władcę Cyfrowego Królestwa, któremu zagraża zły Czarnoksiężnik. Gigabajt, bo tak ma na imię, wpuścił do centralnego komputera złośliwego wirusa, który zniszczy Cyfrowe Królestwo. Jedynym ratunkiem jest udanie się do centrum Gdańska i zdobycie wskazówek, które pozwolą odszyfrować hasło, które zniszczy wirusa. Cała rodzina zmienia się więc w Superposzukiwaczy Przygód i rusza na Tajną Misję, dzięki której zwiedzanie Gdańska stanie się niezapomnianym, rodzinnym przeżyciem. Bo o to właśnie chodzi, aby Wasze dzieci nie zwiedzały miasta po „normalnemu”, czyli patrz „nudno i monotonnie”, ale oryginalnie i przebojowo! Niezbędnik to gotowiec – jest tu trasa zwiedzania, która prowadzi wśród największych zabytków miasta, przy których czekają zadania do wykonaina, szyfry do złamania i zagadki do rozwiązania. Space z Niezbędnikiem to połączenie nauki ze świetną zabawą. Na koniec spaceru Wasze dzieci zostaną superbohaterami, uratują królestwo króla Piksela, odszyfrowując tajemniczy kod, zdobyty podczas zadań, który usuwa wirusa raz na zawsze. Jesteście gotowy na wspólną Tajną Misję ? Chcecie razem zwiedzić w świetny sposób Gdańsk? Koniecznie wypróbujcie Niezbędnik!


Booking.com

Zobacz, co świat ma ci do zaoferowania

Wynajem samochodów – o czym wato pamiętać