close
Jaki plecak miejski kupić na wycieczki citybreak?

Jaki plecak miejski kupić na wycieczki citybreak?

Czasami nieco demonizowana globalizacja ma swoje dobre strony. Jedną z nich jest to, jak łatwe stało się obecnie podróżowanie – szczególnie w przypadku obywateli zamieszkujących Unię Europejską. Nie tylko zniesiona została większość granic, co znacznie upłynniło wszystkie podróże i umożliwiło krótkie, błyskawiczne wypady, ale również wprowadzone całe sieci łatwego i taniego transportu z niedrogimi liniami lotniczymi włącznie. Podróżowanie stało się tak przystępne, że pojawił się nowy trend spędzania długich weekendów i krótkich urlopów – tak zwany „city break”. Właśnie w ten sposób nazywa się teraz kilkudniowe wypady do innych miast, czy to położonych w kraju, czy też za granicą. O celu podróży zazwyczaj decyduje promocja na bilety albo wyjątkowa atrakcyjność miejsca docelowego, tak czy siak, są to zazwyczaj wycieczki krótkie, szybkie i spontaniczne.

Takie szybkie wyskoki do innych metropolii należy dobrze zaplanować – przynajmniej w przypadku zabieranego bagażu, ponieważ jeżeli chodzi o program takiej kilkudniowej wycieczki, to najlepiej zdać się na spontaniczność. Zabierany przez nas bagaż powinien być lekki, poręczny i wygodny w transporcie. Jednocześnie powinien być na tyle pojemny i funkcjonalny, żeby bez trudu pomieścić wszelkie niezbędne nam rzeczy. Wszystko to sprawia, że najlepszym wyborem wydają się być plecaki. Idealne bagaże tego typu mają pojemność pomiędzy 20 a 40 litrów i świetnie sprawdzają się zarówno podczas podróży naziemnej jak i lotniczej.

Odpowiedni plecak

Nie każdy plecak będzie jednak idealny do tej roli. Bagaże te projektowane są z myślą o konkretnym przeznaczeniu i plecak do wypraw górskich niekoniecznie sprawdzi się jako plecak na city break.

Na szybkie weekendowe wypady najłatwiej jest wybrać się tanimi liniami lotniczymi. Większość z nich wprowadziła pewne ograniczenia dotyczące bagażu podręcznego (czyli bagażu nie objętego opłatami, który możemy zabrać ze sobą na pokład samolotu). Ograniczenia te dotyczą najczęściej rozmiarów oraz wagi bagażu, dlatego przed zakupem plecaka na city break warto się zorientować w przepisach najpopularniejszych tanich linii lotniczych i wybrać produkt spełniający większość z nich. Wybór odpowiedniego plecaka i opracowanie optymalnej strategii na jego zapakowanie nie tylko ułatwi nasze podróże, ale również pomoże zaoszczędzić nam pieniądze, gdyż będziemy mogli bez problemu uniknąć dodatkowych opłat za nadbagaż. Jeżeli przewoźnik nie ogranicza bagażu, plecak na city break można uzupełnić torbą na kółkach lub niewielką walizką.

Za poradnik dziękujemy sklepowi z walizkami i torbami z Warszawy Apeks.pl.

Image by Igor Ovsyannykov from Pixabay

Obozy turystyczne BUT

Gotówka czy karta? Czym najlepiej płacić za granicą.