close
Obozy turystyczne BUT

Obozy turystyczne BUT

Rynek turystyki ma się naprawdę dobrze, szczególnie z perspektywy spragnionego atrakcji turysty. Oferty są coraz ciekawsze, a możliwości coraz większe. Pojawia się także szereg ofert dedykowanych dla ściśle określonej grupy docelowej. Szczególną grupą są nastolatkowie, w które gusta podróżnicze od lat z powodzeniem trafia biuro turystyczne BUT.

Oferty obozów młodzieżowych obejmują programem i tematyką przedział wiekowy 13-19 lat. Pozornie jest to dość duży rozstrzał, ale przyjmuje się, że dla wszystkich ludzi w tym wieku wakacyjne wyjazdy mają specyficzne znaczenie. Są szansą, aby „wyrwać się” z rodzinnego domu i przeżyć coś ciekawego w otoczeniu rówieśników. Ważne jest jednak to, by wyjazdy na obozy młodzieżowe były doskonale zorganizowane i bezpieczne. Tu pojawia się pole do popisu dla nowej generacji touroperatorów.

Biura turystyczne w sam raz dla młodych

W Polsce zarysowuje się stosunkowo świeży trend, który całkiem dobrze sprawdził się na Zachodzie i jest doceniany również nad Wisłą. Pojawiają się biura wycieczkowe, które profilują swoje oferty pod potrzeby młodzieży. Perspektywa zagranicznego wyjazdu ze świetnymi warunkami pobytu, wszechstronną animacją oraz wartościowymi atrakcjami działa na wyobraźnię. Przemawia również do rodziców – wszak najczęściej to oni finansują wycieczki i obozy młodzieżowe i zależy im na tym, aby ich pociechy znalazły się we właściwym miejscu i pod okiem odpowiedzialnych opiekunów.

Kiedyś obozy młodzieżowe były dość powszechnie utożsamiane z koloniami szkolnymi. Dziś sytuacja ulega zmianie, ponieważ największym uznaniem cieszą się wypady poza granicę kraju. Obóz organizowany w Wielkiej Brytanii, Francji czy Chorwacji jest wybierany coraz częściej. Naturalnie wciąż można spotkać się z ciekawymi imprezami na terenie Polski. Tym, co wyróżnia nowoczesne obozy od tych sprzed lat, jest bogatsza oferta dostosowana do wieku uczestników, ale także zmieniającego się świata. W końcu młodzi ludzie nienawidzą nudy i monotonii.

Ciekawe osobowości jak magnes

Współczesna młodzież powszechnie korzysta z internetu, znajdując w nim nie tylko istotne informacje. Internet bywa także miejscem, w którym trafia się na wzorce do naśladowania. Dobrze byłoby, gdyby zawsze były to wzorce pozytywne. Biura zajmujące się przygotowywaniem obozów dla młodzieży zapraszają na swoje wyjazdy starannie selekcjonowanych gości. Są nimi między innymi popularni blogerzy i youtuberzy, zajmujący się na co dzień różnorodną tematyką. Grunt, aby byli to ludzie z wiedzą i charyzmą, którzy mają coś ciekawego do przekazania swoim odbiorcom. Pomagają w tym prelekcje czy zajęcia warsztatowe poświęcone na przykład sztuce czy mediom.

Ten trend zyskuje na uznaniu, ponieważ nadaje nową definicję młodzieżowym obozom. Jest na nich nadal miejsce na beztroskę, relaks i czas spędzony na plaży. Liczy się jednak to, aby każdy z uczestników miał szansę wynieść z takiego wyjazdu coś więcej niż tylko wspomnienia słońca i ładnych widoków. Zawiązujące się znajomości, a czasami nawet przyjaźnie także są bezcenne. Jeśli dodać do tego wiedzę i nowe umiejętności, powstaje idealna kombinacja. Taka, która przypadnie do gustu również rodzicom.

Profesjonalizm to podstawa

Pojawia się pytanie, które z aktywnych na rynku biur są właściwe pod kątem organizowania takich wyjazdów? Jakimi kryteriami się kierować przy dokonywaniu ich oceny? Na pewno znaczenie ma rynkowy staż i liczba zakończonych sukcesem projektów. Im więcej ich będzie, tym więcej mamy powodów, by zaufać takim firmom. Z pewnością warto stawiać na tych touroperatorów, którzy dysponują wszechstronną ofertą. Powinni urządzać nie tylko obozy młodzieżowe, ale też wycieczki szkolne, kolonie czy obozy studenckie.

Takie biura są z reguły bardziej elastyczne. Kolejna kwestia to wiekowe zróżnicowanie propozycji. Najlepsze biuro turystyki młodzieżowej będzie proponować także edukacyjne wycieczki szkolne – wyjazdy dla dzieci w wieku szkolnym, uczniów szkół średnich i studentów. Te opcje powinny być od siebie precyzyjnie oddzielone, ponieważ potrzeby bywają rozmaite. Niezapomniany obóz z fascynującymi gośćmi i wciągającymi warsztatami jest dziś w zasięgu ręki. Trzeba tylko wybrać termin i charakter wyjazdu i ruszać w drogę!

Aktywny wypoczynek w Borach Tucholskich – Przystanek Tleń

Jaki plecak miejski kupić na wycieczki citybreak?