close
Co zabrać ze sobą na rejs po Mazurach?

Co zabrać ze sobą na rejs po Mazurach?

Rejs po Mazurach to poważna sprawa, dlatego trzeba do tego podejść z głową i odpowiedzialnie. Podczas gdy wakacje wiążą się z dylematem, co zabrać ze sobą, jachty są najbardziej skomplikowaną podróżą. Najważniejsze jest pragmatyczne podejście, więc wybieraj rzeczy zgodnie z funkcjonalnością. Wiatr, woda, słońce i zimno powinny zatem być głównymi wyznacznikami Twojego podejścia do pakowania.

Co na siebie włożyć wybierając się na jachty?

Pierwszy rejs to spore wyzwanie, które często kończy się przywiezieniem zbędnych rzeczy. Co wolno przewozić w bagażu podręcznym? Miękka torba, którą można umieścić w dowolnym miejscu i która nie zajmuje miejsca pod pokładem, gdy wszystko jest rozpakowane. A w co się ubrać? Buty antypoślizgowe do chodzenia po pokładzie. Czapka z daszkiem lub kapelusz to konieczność, zwłaszcza w połączeniu z okularami przeciwsłonecznymi. Kiedy jesteśmy narażeni na słońce, musimy chronić nasze głowy. Kapelusz jednak chroni również szyję i ramiona.

Ochrona przed zimnem to również nieodzowne elementy podczas zimnej pory roku. Zabierz ze sobą dodatkowe skarpetki i bieliznę, aby nie musieć tak często prać ubrań na jachcie. Wodoodporna kurtka z kapturem i nieprzemakalne spodnie są niezbędne, a wodoodporny kombinezon, czyli sztormiak jest wręcz konieczny. Zawsze warto mieć ze sobą cieplejszą bluzę, najlepiej wykonaną z szybkoschnącego materiału.

Co ze sobą zabrać?

Nie kończymy jednak pakowania na ubraniach, oprócz tego potrzebny będzie mocny filtr przeciwsłoneczny. Niezbędna jest też pełna apteczka (bandaże, środki dezynfekujące, leki przeciwbólowe lub przeciwgorączkowe). Należy również zapakować produkty higieniczne i kąpielowe. Wypożyczenie pościeli jest płatne, więc warto przywieźć własną. Przydatne są koce, śpiwory, szybkoschnące ręczniki i ładowarki do telefonów komórkowych.

Przechowuj swój dowód osobisty, pieniądze lub karty w wodoodpornym opakowaniu, jeśli to możliwe. Jeśli chcesz również nauczyć się obsługi jachtu, zalecamy zabranie rękawic jachtowych, aby chronić ręce podczas napinania liny. W razie wątpliwości warto skontaktować się z właścicielem jachtu lub firmą wynajmującą jachty, aby dowiedzieć się, w co wyposażona jest nieruchomość i zapytać doświadczoną osobę, co jeszcze warto wiedzieć.

Jakie jeszcze niezbędne rzeczy musimy spakować?

Latarki czołowe muszą znajdować się w bagażu. Na wodzie różne sytuacje mogą wystąpić o każdej porze dnia. Dzięki takiemu urządzeniu obie ręce są wolne. Przydatny jest również wielofunkcyjny scyzoryk. Nawet jeśli teraz wydaje się to rzeczą zbędną – tak podczas rejsu możesz uzyskać na to odpowiedź. Maski z rurkami, płetwami, czy też piłka plażowa zawsze sprawdzają się w środowisku wodnym. Ale na pokładzie można korzystać z różnych gier planszowych lub można także wziąć ze sobą gitarę. Niektórzy lubią łowić ryby, więc niezbędny jest cały sprzęt wędkarski. Książka, nawet jeśli nie jest w formie papierowej, zawsze może się przydać. Kiedy ktoś uwielbia słuchać muzyki, powinien uzupełnić swoją playlistę odtwarzania z wyprzedzeniem na telefonie lub urządzeniu MP3.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://sklepwind.pl/

13 grudnia 2022198Views

Namiot 4-osobowy. Jak wybrać najlepszy?

Bajeczne apartamenty w Trójmieście