close
Wczasy żeglarskie – aktywny wypoczynek na Mazurach

Wczasy żeglarskie – aktywny wypoczynek na Mazurach

Osoby, które miały już okazję wybrać się na wakacje pod żaglami, potwierdzają, że taki rodzaj wypoczynku to niezapomniana przygoda. Wystarczy odrobina chęci i nieco odwagi, by żeglarstwo stało się pasją na całe życie!

Relaks, zwiedzanie ciekawych miejsc i rozrywka

Wypoczynek nad wodą to świetny pomysł na wakacje, ale każdy przyzna, że bezczynne wylegiwanie się na plaży może się w końcu znudzić. Aby uniknąć monotonii podczas urlopu, warto zdecydować się na wczasy żeglarskie. Żeglując, każdego dnia odkrywa się nowe miejsca. Przemieszczanie się od jednego do drugiego portu to ekscytujące doświadczenie, a odwiedzanie mniejszych i większych miejscowości wiąże się z mnóstwem wyjątkowych doświadczeń.

Reklama

Szkoła żeglarstwa PuntoVita

Mazury – od tego warto zacząć

Kraina Wielkich Jezior to idealne miejsce na wczasy żeglarskie. Polecany jest zwłaszcza szlak turystyczny obejmujący Giżycko i Sztynort oraz bardziej zaciszne miejsca. W ramach takich wakacji można zdobyć nowych przyjaciół, odwiedzić mnóstwo malowniczych tawern, a także skorzystać z innych miejscowych atrakcji. Parki wodne, koncerty szantowe, smakowite, świeże posiłki to coś, co kochają fani żeglarskich wczasów.

Decydując się na wczasy organizowane przez PuntoVita można być spokojnym o swoje bezpieczeństwo i profesjonalizm kadry. Turystyczne rejsy dla osób bez doświadczenia to coś, w czym załoga PuntoVity ma duże doświadczenie. Jachty, których załogę stanowią niedoświadczeni urlopowicze, są prowadzone przez sterników, ale trzeba pamiętać o tym, że takie rejsy są świetną okazją do nauki. Instruktorzy żeglarstwa chętnie dzielą się swoją wiedzą. Istnieje nawet możliwość przystąpienia do egzaminu na patent żeglarski. Praktyka i zajęcia z teorii mogą przyczynić się do uzyskania dokumentu uprawniającego do wypożyczenia jachtu i jego samodzielnego prowadzenia!

Warto mieć na uwadze, że PuntoVita zachęca do skorzystania z wczasów żeglarskich na Mazurach, ale organizuje także rejsy po Bałtyku i Morzu Śródziemnym, a także w rejonie Wysp Kanaryjskich.

Żeglarskie wczasy dla dzieci i dorosłych

Z oferty PuntoVita korzystają zarówno osoby w sile wieku, jak i dzieci oraz młodzież. Warto sprawdzić, jakie propozycje są najatrakcyjniejsze w bieżącym sezonie. Obóz z patentem żeglarza dla nastolatków, obóz wędrowny dla dzieci i młodzieży, tygodniowy rejs po Mazurach dla dorosłych – każdy może przeżyć niezapomnianą przygodę żeglarską z PunTovita! A może wymarzoną opcją są rejsy szkoleniowe z patentem po Bałtyku lub Adriatyku? Takie połączenie wypoczynku i nauki jest wyjątkowo fajne!

Image by Marcin Wąż from Pixabay

Turystyka w Polsce paradoksalnie może skorzystać na koronawirusie. Potrzebna lepsza promocja regionów i lokalnych atrakcji

Wyjazd na biwak – czego nie może zabraknąć w plecaku?