close
Dlaczego warto wybrać się do Władysławowo poza sezonem?

Dlaczego warto wybrać się do Władysławowo poza sezonem?

Kto chociaż raz był nad polskim morzem w sezonie wakacyjnym, czyli lipcu i sierpniu, wie doskonale, jakie tłumy można spotkać na miejscu w tym urlopowym okresie. Jest to kierunek niezwykle oblegany podczas miesięcy letnich, oferujący masę atrakcji dla dzieci, jak i dorosłych.

W końcu kto z nas w upalne dni z chęcią nie skorzystałby z możliwości ochłodzenia się w orzeźwiającej wodzie, aby następnie wylegiwać się w promieniach słońca? Wakacje już jednak za nami, czy w związku z tym warto odwiedzać nadmorskie okolice poza sezonem? Sprawdźmy, co ciekawego czeka na nas we Władysławowie!

Apartamenty we Władysławowie poza sezonem
Wiele osób świadomie rezygnuje z urlopu w miesiącach letnich i wybiera się na zasłużony odpoczynek dopiero poza sezonem. Wraz z końcem sierpnia nadmorskie kurorty nagle wyludniają się, a na uliczkach i plażach można spotkać wtedy zaledwie garstkę turystów. Poza ciszą i spokojem, późniejsze wakacje mają również inny plus. Są nim korzystniejsze ceny, dlatego też warto skorzystać z takich okazji i wybrać eleganckie apartamenty we Władysławowie jako swoją bazę noclegową. Znalezienie odpowiedniego lokum nie powinno być trudne, ponieważ stosunkowo niewiele osób wybiera się wtedy w te rejony, czego główną przyczyną jest mieszana pogoda i niższe temperatury. Jeśli jednak lubimy rześkie powietrze, nie zwlekajmy dłużej z decyzją!

Atrakcyjne Władysławowo nie tylko latem
Władysławowo wczesną jesienią wcale nie jest nudne! Każdy, bez względu na wiek będzie mógł spędzić w tym miejscu niezapomniane chwile.

Co robić i gdzie warto się udać?
Wakacje dla aktywnych
Spacery piaszczystymi plażami to najlepszy sposób, aby zadbać o swoje zdrowie i poprawić kondycję. Podczas pobytu nad morzem wdychamy cenny jod, niespotykany w miastach, a także łapiemy witaminę D zawartą w promieniach słonecznych.

Najwyższe stężenie jodu nad Bałtykiem występuje między listopadem a marcem, w czasie chłodnych i wietrznych dni. Ponadto, spacer na boso po piasku bardzo dobrze wpływa na nasze stopy oraz działa jak peeling. Osoby bardziej aktywne z całą pewnością skuszą się na poranny jogging brzegiem morza, przy kojących nerwy falach.

Władysławowo i pobliskie okolice możemy również zwiedzać na rowerze. Takim środkiem transportu dotrzemy w miejsca, których często nie odkrylibyśmy, wybierając auto!

Rozrywka i nauka w jednym
Będąc we Władysławowie z dziećmi warto udać się do Ocean Parku, gdzie najmłodsi będą miel okazje spotkać się z replikami wielu zwierząt morskich w skali 1:1, a także z żywymi gatunkami. Poznają również ciekawostki z ich życia! Żaden miłośnik podwodnego świata nie przejdzie obojętnie obok takiego miejsca.

Piękne, kolorowe i często nieuchwytne… mowa oczywiście o motylach. Szansa na zapoznanie się z naprawdę pokaźną liczbą gatunków oraz zobaczeniem ich w całej okazałości znajduje się w Muzeum Motyli. W gablotach znajdziemy także wiele innych rodzajów owadów, takich jak chrząszcze oraz pająki.

Jednym z bardziej charakterystycznych punktów we Władysławowie jest pochodzący z lat 50. XX wieku Dom Rybaka z wieżą widokową na Pobrzeże Gdańskie. Wewnątrz znajdują się dwa tarasy, niższy na wysokości 45 m oraz wyższy, sięgający 63 m.
Utworzona w 2000 roku Aleja Gwiazd Sportu każdego roku przyciąga wszystkich fanów różnych dyscyplin sportowych. Najbardziej utytułowani sportowcy polscy i zagraniczny otrzymują tutaj swoją odlaną z brązu gwiazdę. Honorowe miejsca znaleźli tu m.in himalaista Krzysztof Wielicki, szczypiornista Karol Bielecki, czy też lekkoatletka Anita Włodarczyk.

Apartamenty we Władysławowie znajdziesz na stronie BlueApart.pl/apartamenty/Wladyslawowo


Booking.com

Gdzie wybrać się na jacht?

Konferencja nad morzem