close
Gdzie wybrać się na jacht?

Gdzie wybrać się na jacht?

Samodzielna żegluga śródlądowa
Żeglarstwo może być świetną, wakacyjną przygodą albo zamienić się w prawdziwą pasję. Ważne, żeby dać mu szansę i się przełamać. Jeśli do tej pory nie mieliśmy żadnej styczności z tym sposobem spędzania czasu, to warto zacząć od wypożyczenia jachtu z kimś, kto posiada odpowiednie doświadczenie i uprawnienia. Albo od zrobienia własnych uprawnień. Ewentualnie, obecnie istnieje również możliwość wynajęcia sternika, który będzie zajmował się wszystkimi technicznymi aspektami rejsu.

Warto pamiętać, że nawet żeglując po śródlądziu, należy przestrzegać wszelkich zasad związanych z bezpieczeństwem. I pływać w takich warunkach, które sprawiają, że czujemy się pewnie. Na początku, starajmy się żeglować z bardziej doświadczonymi od siebie osobami. Dzięki temu zdobędziemy dodatkowe doświadczenie i nauczymy się nowych rzeczy (na kursach umożliwiających zdobycie uprawnień, uczy się podstaw), w możliwie komfortowych warunkach.

Na Mazury, Mazury, Mazury…
Kraina Wielkich Jezior, to idealne miejsce na żeglugę śródlądową. Mazury skrywają wiele uroczych zakątków, oferują nowoczesne porty, a także bardziej kameralne campingi. Dzięki temu każdy będzie w stanie znaleźć odpowiadające mu do cumowania miejsce. Jeżeli chcemy zorganizować samodzielny rejs, warto znaleźć odpowiadający nam czarter jachtów na Mazurach.

Szukając odpowiedniego czarteru weźmy pod uwagę jego lokalizację, ceny, jakie w nim obowiązują, możliwe do uzyskania rabaty, opinie osób, które już z niego korzystały, a także ofertę. Może się bowiem okazać, że jacht, który chcielibyśmy wynająć, jest dostępny tylko w kilku miejscach (jeżeli wymarzymy sobie rejs jakąś mniej popularną jednostką.)

Jeżeli mamy taką możliwość, postarajmy się jak najwcześniej zarezerwować jacht. Dzięki temu będziemy mogli wybrać dogodny dla nas termin, a także liczyć na zniżkę, związaną z wcześniejszą rezerwacją. Ponadto, jeśli jednak coś w naszych planach ulegnie zmianie, będziemy jeszcze mieli czas na zmianę interesującego nas terminu.

Możliwość przeżycia wspaniałej przygody
Spędzenie urlopu lub wakacji na jachcie może być niezapomnianym, bardzo pozytywnym doświadczeniem. Ważne tylko, aby dobrze dobrać załogę, znaleźć odpowiednią łódkę i żeglować pamiętając o zdrowym rozsądku. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaka łódka spełni nasze potrzeby i oczekiwania, dobry czarter jachtów na Mazurach, powinien pomóc nam w podjęciu decyzji, przybliżając parametry i właściwości nautyczne poszczególnych modeli.

Planując rejs, warto spakować odzież na różne warunki atmosferyczne – pogoda bowiem bywa zmienna. Pakując się na rejs, warto wziąć rzeczy, które możliwie szybko schną, ponieważ na łódce może panować duża wilgotność. Zanim wypłyniemy, postarajmy się ustalić reguły, które mają panować na jachcie. Np. kto gotuje, kto zmywa naczynia, a kto dba o czystość pokładu (oczywiście nie musi to być stały podział, obowiązkami można się wymieniać,) Pozwoli to uniknąć późniejszych spięć i kłótni, które mogą skutecznie zepsuć najlepiej zapowiadający się rejs.

Aktywne wakacje nad morzem — hotel z basenem

Dlaczego warto wybrać się do Władysławowo poza sezonem?