close
Egzotyczne wakacje z rodziną – zobacz dlaczego warto wybrać dobre ubezpieczenie

Egzotyczne wakacje z rodziną – zobacz dlaczego warto wybrać dobre ubezpieczenie

Planujesz egzotyczne wakacje na, które wybierasz się z całą rodziną? Chcesz pokazać swoim dzieciom cudowne tropiki? Pamiętaj jednak, że nie będzie to taki zwykły wyjazd, przed którym wystarczy dokupić strój kąpielowy, kilka kremów z wysokimi filtrami i akcesoria do nurkowania. Rodzinny wyjazd w egzotykę to poważne przedsięwzięcie. Jednym z najważniejszych punktów wycieczki będzie wybór dobrego ubezpieczenia. Na co należy zwrócić uwagę? Sprawdź w naszym poradniku i przekonaj się, w jaki sposób podróżować bezpiecznie.

Ubezpieczenie NWW – dlaczego tak ważne?

Jest to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, dzięki któremu dostaniemy odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Jeżeli więc mamy zamiar poruszać się podczas podróży samochodem, skuterem lub kładem, NNW jest niezbędne. Warto wybrać wyższe ubezpieczenie, gdyż procent odszkodowania naliczany jest od wysokości ceny na jaką zakupiono polisę.

Jeśli szukasz ubezpieczenia, polecamy Ci skorzystać z tej porównywarki: https://kioskpolis.pl/kalkulator-turystyczny/

Wyjeżdżasz daleko? Zabezpiecz się w razie zaginięcia lub kradzieży bagażu

Przy lotach z przesiadką może się okazać, że nasz bagaż został zagubiony lub będzie opóźniony. Co wtedy? Przecież na wakacje do raju bardzo często zabieramy ze sobą drogi sprzęt fotograficzny, pieniądze, dokumenty. Nie od wszystkich sytuacji można się ubezpieczyć, przede wszystkim nie od tych, które wynikają z naszej winy. Bagaż warto jednak objąć dodatkową ochroną, przynajmniej na kilka tysięcy złotych.

KLZ czyli koszty leczenia za granicą – na co zwrócić uwagę?

Taka polisa musi mieć bardzo szeroki zakres leczenia za granicą, bez żadnych przeszkód powinieneś mieć zapewnione leczenie pod każdym względem w każdym szpitalu. Leczenie za granicą potrafi być bardzo drogie. Zaleca się ubezpieczenie na każdego członka rodziny na kwotę nie mniejszą niż 200.000 zł.

OC czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – kiedy ważne?

To również bardzo istotne świadczenie. Podczas gdy ty przypadkowo wyrządzisz krzywdę innej osobie, możesz być pewien, że ubezpieczenie pokryje koszty leczenia oraz zwrot zniszczonego przez Ciebie mienia. W tym przypadku również nie warto oszczędzać i wybrać wyższą kwotę ubezpieczenia.

Co, jeśli podróż okaże się niemożliwa?

Życie często potrafi zaskakiwać, jest wiele przykrych zdarzeń losowych, na które nie mamy wpływu. Poważny wypadek, kradzież dokumentów, śmierć bliskiej osoby? Nie możesz przewidzieć wszystkiego. Odpowiednie ubezpieczenie pomoże Ci odzyskać poniesione koszty wyjazdu.

Podczas wykupowania atrakcyjnej wycieczki, cała rodzina jest oczarowana atrakcjami czekającymi na miejscu. Zapominamy o najważniejszych aspektach podróży. Ubezpieczenia, które doliczane są do wycieczki zawierają tylko podstawowe świadczenia. Wybierz ubezpieczenie odpowiednie dla Twoich najbliższych, nie narażaj ich życia oraz zdrowia. Z dobrym ubezpieczeniem każde wakacje będą udane, a koszt dodatkowej polisy z pewnością nie nadszarpnie Twojego domowego budżetu.

Pomysł na weekend i nie tylko…

Rodzinne wakacje w Zakopanem