close
Jak wybrać dobry hotel na wakacje?

Jak wybrać dobry hotel na wakacje?

Nie ulega wątpliwości, że udane wakacje zależą od wielu czynników. Kluczowe znaczenie ma pogoda, przepiękne krajobrazy za oknem, a także sama miejscowość wypoczynkowa. Jak wybrać dobry hotel na wakacje i na co zwracać uwagę podczas dokonywania wyboru, aby cieszyć się w pełni urokiem urlopu?

Położenie hotelu

Lokalizacja hotelu ma ogromne znaczenie i możemy ją rozpatrywać według różnych czynników. Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy zwiedzać i mieć blisko z hotelu do najważniejszych atrakcji, a może zależy nam na tym, by nasz hotel mieścił się blisko plaży?

Z kolei osoby, które chcą korzystać z nocnego życia, powinny wybierać hotele zlokalizowane w samym centrum miasta. By cieszyć się spokojem, wybieramy obiekt oddalony od centrum.

Nie bez znaczenia będzie również sama odległość od lotniska. W dużej mierze będzie to zależne od kraju czy regionu, więc możemy nie mieć dużego pola manewru.

Wielkość obiektu

Wielkość hotelu może nam powiedzieć bardzo wiele o tym, czego będziemy mogli się spodziewać na miejscu. W dużych hotelach przeważnie czeka więcej atrakcji, szerszy wybór jedzenia.

Duże hotele to także większe prawdopodobieństwo tego, że kogoś poznamy, lecz działa to także w drugą stronę – jest w nich głośno, więc raczej nie możemy liczyć na spokojny wypoczynek – ale nie zawsze przecież o to chodzi.

Mniejsze hotele mają tę zaletę, że są ciche i kameralne. Liczba atrakcji będzie jednak niewielka. Z kolei w momencie, gdy większość czasu chcemy spędzać poza obiektem, np. zwiedzając czy leżąc na plaży, jego wielkość nie będzie miała aż tak dużego znaczenia.

Oferta wyżywienia

Wybierając się na wakacyjny wyjazd, warto dodatkowo sprawdzić, jak wygląda oferta wyżywienia w hotelu. Faktem jest, że nawet dopisek “all inclusive” nie zawsze oznacza to samo. Trzeba dokładnie przyjrzeć się danej ofercie.

Znaczenie będzie mieć również to, w jakich godzinach są serwowane napoje, alkohole, jedzenie. Nie bez znaczenia będzie również fakt, czy hotel oferuje przekąski, a jeśli tak, to jakie.

Warto się dodatkowo dowiedzieć, czy możemy liczyć na specjalne potrawy, np. bez glutenu, laktozy. Jeśli podróżujemy z dziećmi, trzeba dodatkowo sprawdzić menu dla najmłodszych.

Rozrywka w obiekcie

Rodzice podróżujący ze swoimi pociechami powinni sprawdzić, czy w hotelu organizowane są animacje. Jeśli tak, to jak one wyglądają. Warto mieć na uwadze fakt, że animacje są przeważnie organizowane jedynie w sezonie.

Leżenie na plaży czy zwiedzanie jest niezwykle przyjemne, jednak często chcemy, aby hotel zapewnił nam inne możliwości wypoczynku. Turnieje siatkówki, wieczorne dyskoteki, SPA w hotelu również mają ogromne znaczenie.

Hotele powinny również posiadać darmowy dostęp do Internetu, bezpłatny parking, podstawowe kosmetyki czy sprzęty łazienkowe.

Czy obiekt jest dla dzieci?

To, czy hotel jest dla dzieci, może być zarówno wadą, jak i zaletą. Jeśli podróżujemy ze swoją pociechą, kluczowe będzie dla nas to, czy hotele oferują dodatkowe udogodnienia, np. wanienki, krzesełka do jedzenia.

Wyjeżdżając z dziećmi, musimy sprawdzać także, czy dany hotel posiada specjalne atrakcje – zjeżdżalnie, aquaparki, opiekę animatorów .

W przypadku, gdy wyjeżdżamy na wakacje sami i pragniemy przede wszystkim spokoju, warto szukać hoteli, w których nie ma wielu dzieci lub takich, z których korzystają jedynie dorośli.

Cena noclegu

Wyjeżdżając na wczasy, szukamy hotelu, który będzie się mieścił w określonym przedziale cenowym. Cena jest jednym z oczywistych aspektów wyboru hotelu, jednak nie zawsze trzeba opierać na niej swoją końcową opinie.

Tani hotel może okazać się znacznie lepszy niż droższe obiekty, dlatego, jeśli nie płacimy za dodatkowe atrakcje czy udogodnienia, nie ma sensu wydawać większej sumy pieniędzy, niż jest to konieczne.

Jak widać, na ostateczny wybór miejsca naszego pobytu wpływa wiele czynników. Warto przed dokonaniem rezerwacji sprawdzić opinie na forach internetowych, w mediach społecznościowych czy na specjalnych stronach. Może nam to wiele powiedzieć o danym obiekcie.

Poradnik turystyczny, czyli jakie ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

Trybała Team – wycieczki z klasą