close
Jak wybrać walizkę podróżną na weekendowy wypad?

Jak wybrać walizkę podróżną na weekendowy wypad?

Wybierasz się na krótki, weekendowy wypad i nie wiesz, jaka walizka podróżna będzie najlepsza? Sprawdź nasze praktyczne wskazówki, dzięki którym znajdziesz odpowiedni model dla siebie. Pamiętaj – jedno, uniwersalne rozwiązanie nie istnieje! Walizka powinna być odpowiednio dobrana do Twoich potrzeb.

Walizka podróżna na weekend – czym podróżujesz?

Zanim zamówisz nową walizkę, określ, w jaki sposób zamierzasz podróżować. Najważniejsze pytanie brzmi: czy planujesz przemieszczać się samolotem? Jeśli tak i masz zamiar wziąć ze sobą jedynie bagaż podręczny, to koniecznie zwróć uwagę na wymagania linii lotniczych, z którymi dotrzesz na miejsce. Każda linia określa swoje własne wytyczne dotyczące bagażu podręcznego. Wiele, zwłaszcza tych tańszych, różnicuje wielkość bagażu w zależności od wybranego pakietu usług.

Akcesoria turystyczne - porównaj na Ceneo

Przykładowo, w niektórych liniach lotniczych bez dodatkowych opłat przyjmowane są tylko walizki kabinowe, np. w rozmiarach nieprzekraczających 40 x 30 x 20 cm. Natomiast w innych można zabrać na pokład małą walizkę podróżną o rozmiarach 55 x 40 x 23 cm. Upewnij się więc, co możesz wnieść do samolotu!

Mała walizka kabinowa OCHNIK

Czy mała walizka kabinowa jest w stanie pomieścić Twój bagaż na weekendowy wypad? Jak najbardziej tak – o ile zabierzesz ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. W małą walizkę łatwiej spakować się w sytuacji, gdy podróż odbywa się wiosną lub latem – nie potrzebujesz wtedy ciepłych ubrań, które zajmują dużo miejsca. Odpowiednio zapakowana kabinówka pomieści np. małą kosmetyczkę podróżną, dodatkowe spodnie i bluzę, bieliznę na zmianę, a nawet cienki sweter.

Zwróć uwagę na konstrukcję walizki podróżnej

Chociaż na weekendowy wypad nie zabierzesz ze sobą wiele, walizka podróżna po zapakowaniu może stać się ciężka. Dlatego upewnij się, że będziesz ją mógł swobodnie przenosić. To ważne, nawet jeśli do pokonania będziesz mieć jedynie drogę z domu do samochodu, a później do hotelu.

Wygodna walizka podróżna powinna mieć:

  • uchwyt – umożliwia przeniesienie walizki w ręce;
  • kółka oraz rączkę teleskopową – umożliwiają prowadzenie walizki obok siebie lub ciągnięcie za sobą, np. podczas przemieszczania się po lotnisku czy też dworcu kolejowym.

Lekki materiał walizki na weekend to podstawa

Ostatnie czego potrzebujesz, to lekki bagaż zapakowany w ciężką, toporną walizkę. Warto więc zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Odpowiednie będą modele:

  • miękkie, wykonane np. z nylonu, które dodatkowo są bardziej elastyczne, więc mogą pozwolić na „upchnięcie” większej liczby bagaży;
  • wykonane z superlekkiego polikarbonu – jest twardszy, odporny na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie znacznie lżejszy niż np. ABS.

Mała walizka polikarbonowa OCHNIK w rozmiarze 20’’ (pojemność 30 l) waży tylko 2,6 kg.

Co z designem? Warto na niego zwrócić uwagę z dwóch różnych powodów. Po pierwsze, walizka może stanowić dopełnienie twojej stylizacji. Jeśli lubisz stonowane kolory i elegancki styl, to powinieneś wybrać równie gustowną walizkę. Jeśli jesteś osobą wyróżniającą się z tłumu, wyrazistą i kolorową, to stonowana walizka w ciemnych barwach nie będzie odpowiednio dopasowana do ciebie.

Po drugie, oryginalny design walizki, pomaga łatwo zidentyfikować swój bagaż. Dlatego wybierz model wyróżniający się ciekawym wzornictwem i modnym kolorem. Znalezienie markowego akcesorium, które wpisuje się w te wymagania, jest bardzo proste. Sprawdź!

Dlaczego warto spędzić wakacje na łodzi?

Jastarnia na Majówkę? Dlaczego nie?