close
Dlaczego warto spędzić wakacje na łodzi?

Dlaczego warto spędzić wakacje na łodzi?

Wakacje na łodzi to coraz chętniej wybierany sposób spędzania wolnego czasu. Z tej opcji korzystają nie tylko miłośnicy żeglugi, ale też osoby, które pragną wykorzystać urlop inaczej niż do tej pory. Czarter łodzi czy jachtu umożliwia zarówno rejsy w kraju, jak i poza jego granicami.

Wakacje na łódce to bez wątpienia niezapomniana przygoda, która ma wiele zalet, zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19. Dlaczego warto zdecydować się na tę formę wypoczynku?

Możesz zwiedzić sporo miejsc

Wyjeżdżając na urlop w tradycyjnych warunkach zazwyczaj wybieramy hotel w interesującej nas okolicy i korzystamy z atrakcji zlokalizowanych najbliżej. Bez własnego transportu musimy liczyć się z tym, że każda wycieczka w dalszy rejon będzie odpłatna. Nie wszędzie da się też dotrzeć samochodem czy autokarem. Nie da się więc ukryć, że podczas takich wakacji jesteśmy nieco ograniczeni ze względu na odległości i koszt transportu.

Tymczasem spędzając urlop na łodzi mamy właściwie nieograniczone możliwości przemieszczania się. Szczególnie dotyczy to wysp i nadmorskich kurortów. Łódź daje nam nieocenioną sposobność zwiedzania wielu ciekawych miejsc, często niedostępnych drogą lądową.

Co więcej, nie musimy więc ograniczać się do jednej wyspy – jesteśmy w stanie zobaczyć ich kilkanaście w ciągu tygodniowego urlopu! Dla miłośników zwiedzania i aktywnego wypoczynku to bardzo atrakcyjna opcja. A gdy w jakimś kurorcie nam się nie spodoba, na przykład będzie tam zbyt dużo turystów, możemy po prostu zmienić miejsce pobytu!

Ponadto urlop na morzu pozwala na podziwianie widoków z innej perspektywy, niedostępnej dla zwykłych plażowiczów. Cieszymy się też świeżym powietrzem, spokojem i relaksem oraz niczym niezakłóconym kontaktem z naturą.

Sprawdź ofertę czarteru jachtów w Grecji: https://czartery.pro-skippers.com/destination/34757/grecja

Dzięki podróży przez morze spędzasz niezwykłe wakacje

Podróż przez otwarte morze to bez wątpienia niesamowite przeżycie. Nawet w dobie pandemii COVID-19 taka forma podróżowania pozwala na pełne wykorzystanie urlopu. Gdy na łodzi znajduje się tylko kilka osób z tego samego środowiska, ryzyko zakażenia spada do minimum. Poza tym łodzią możesz dostać się na wyspę od strony morza, gdzie nie ma zbyt wielu turystów, co także zmniejsza zagrożenie.

W porównaniu z hotelami czy innymi miejscami zakwaterowania, w których przebywa mnóstwo ludzi, czarter jachtów zapewnia bezpieczeństwo i prywatność. Nie musimy również martwić się tym, że czyjeś nieodpowiednie zachowanie zepsuje nam pobyt. A co za tym idzie, możemy naprawdę cieszyć się urlopem.

Sprawdź ofertę czarteru jachtów w Chorwacji: https://czartery.pro-skippers.com/destination/34756/chorwacja

Wynajem łodzi na wakacje to także świetna okazja, by lepiej poznać morze, zachwycać się wschodami i zachodami słońca oraz doświadczyć odrobiny luksusu. Obecnie jachty dostępne na wynajem w niczym nie przypominają skromnych szalup ratunkowych. To w pełni wyposażone pływające hotele, z wygodnymi pokojami, łazienkami i różnymi rozrywkami dla gości. Nawet osoba, która na co dzień nie interesuje się żeglarstwem, będzie czuła się komfortowo i bezpiecznie na łodzi z wynajętym profesjonalnym sternikiem.

Podróż przez morze kształtuje charakter

Osoby posiadające patent sternika mogą odnieść dodatkową korzyść z wakacji na łodzi. Jest to dla nich świetna okazja, by szlifować swoje umiejętności w zakresie żeglarstwa. Na morzu panują nieraz skrajne warunki, co wymaga właściwego zachowania od sternika. Takie przeżycia niesamowicie kształtują charakter i pozwalają pracować nad odpornością psychiczną. Jednocześnie uczą szacunku do żywiołów. Dla każdego entuzjasty morskich przygód będą to niezapomniane chwile.

Niejeden miłośnik żagli decyduje się na samotną wyprawę na wynajętym jachcie. Dzięki temu może wypocząć psychicznie, z dala od ludzi i zgiełku miasta. To wspaniała forma wypoczynku dla każdego, kto na co dzień mierzy się ze stresującą pracą i wieloma odpowiedzialnymi zadaniami.

Szukając odpowiedniego miejsca na wynajem jachtu na wakacje, zajrzyj na stronę czartery.pro-skippers.com. Oferta dotyczy wynajmu jachtów motorowych, żaglowych oraz katamaranów. Możesz skorzystać z niej między innymi na terenie Grecji, Hiszpanii, Chorwacji, Włoch, a nawet Karaibów. Kto raz spróbuje wyjątkowych wakacji na łódce, ten z pewnością chętnie je powtórzy.

Bukowina Tatrzańska. Tu wypoczynek smakuje najlepiej!

Jak wybrać walizkę podróżną na weekendowy wypad?