close
Jak wybrać żelazko turystyczne?

Jak wybrać żelazko turystyczne?

Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do tego, że nasze ubrania są pogniecione w torbach lub plecakach, że przyjmujemy to za pewnik. Oczywiście nie ma środków transportu, które chroniłyby ich przed nieuniknionym.

Niektórzy turyści oferują wątpliwe wyjście z sytuacji. Uważają, że należy zabrać tylko te elementy garderoby, które się nie mną. Istnieje jeszcze jedno, lepsze rozwiązanie. Możesz kupić żelazko turystyczne. Sprawdź, jaki model wybrać!

Kiedy warto kupić żelazko turystyczne?

Możemy wyróżnić przynajmniej kilka typów turystów.. Jeśli masz zamiar mieszkać w luksusowym hotelu nad morzem przez tydzień lub dwa albo jeździsz tylko na krótkie 3-dniowe wypady, prawdopodobnie nie potrzebujesz takiego urządzenia. Ale jeśli lubisz odkrywać nowe miejsca i zazwyczaj przenosisz się, aby zobaczyć więcej: żelazko turystyczne z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Jeszcze bardziej przyda Ci się wtedy, gdy lubisz spontaniczne wypady. Zainwestuj w taki sprzęt również wtedy, gdy często podróżujesz służbowo. Zanim kupisz konkretny model, sprawdź, jakie ma funkcje.

Duże czy małe urządzenie

Mobilne żelazko turystyczne zazwyczaj jest mniejsze i lżejsze (waży około 0,5-2 kg) od tradycyjnego sprzętu. Oferuje podstawowe funkcje. Z drugiej strony ma mniejszą stopę. Zapewnia też wolniejszy dopływ pary, w związku z tym prasowanie zajmie Ci dwa-trzy razy więcej czasu. Wydajność jest niższa, ale jakość pozostaje taka sama.

 

Najważniejsze cechy dobrego żelazka turystycznego

Waga urządzenia może mieścić się w granicach 0,5-2 kg, ale najpopularniejsze modele na rynku ważą 0,5 do 0,7 kg. Moc elektryczna tego małego pomocnika waha się od 800 do 1000 watów. Dla przypomnienia: ten sam parametr tradycyjnego domowego żelazka wynosi do 2000-3000 watów. Niemniej jednak Twój zwykły strój nie wymaga wydajności na wysokim poziomie. Odzież codzienna zużywa tyle energii, ile jest w stanie zapewnić żelazko turystyczne.

Takie urządzenie wytwarza parę z siłą 20-30 g/min. Niektóre systemy stosowane w żelazkach są specjalnie zaprojektowane do prasowania parowego na powierzchniach pionowych. Standardowy zbiornik na wodę może zawierać do 50-60 ml. Nie tak wiele, ale wciąż wystarczająco. Zestaw zwykle zawiera futerał lub woreczek ułatwiający transport. Ponadto, aby doświadczenie było jeszcze wygodniejsze dla użytkownika, producenci zdecydowali się wypuścić eksperymentalne modele z wymiennymi lub elastycznymi uchwytami. Ta nowość pozwala na wydajniejsze umieszczenie go w walizce lub torbie podróżnej.

Jakie żelazko kupić?

Dużą popularnością cieszy się żelazko turystyczne Ariete 6224 ultrastiri. Kompaktowe urządzenie sprawdzi się nie tylko na wakacjach, lecz także w czasie podróży służbowej. Ma składaną rączkę, ponadto umożliwia prasowanie ubrań w pionie. Zawiera 100-mililtrowy pojemnik na wodę i stopę pokrytą nieprzywierająca warstwę.

Warto też zwrócić uwagę na żelazko parownica Ariete 6246. Wyposażone jest w nieprzywierającą, ceramiczną stopę. Ma praktyczny przycisk pary z blokadą bezpieczeństwa. Proponowane urządzenie jest łatwe i wygodne w użyciu. Obracana głowica zapewnia prostą zmianę trybów pracy.

Jeżeli wybierasz się pod namiot, przyda Ci się lodówka turystyczna Giostyle Ciao M. W zestawie znajdują się dwa wkłady chłodzące, które utrzymują jedzenie w odpowiedniej temperaturze przez 14 godzin.

4 lutego 2021368Views

Kiedy należy się udać od lekarza medycyny podróży?

Branża noclegowa gotowa na otwarcie. Duże zainteresowanie turystów podróżami i wykorzystaniem bonu turystycznego