close
Najdroższe europejskie stolice – przygotuj się do zwiedzania

Najdroższe europejskie stolice – przygotuj się do zwiedzania

Europa ma wiele do zaoferowania. Na zwiedzających czekają liczne atrakcje turystyczne i ciekawe wydarzenia kulturalne. Planując wyjazdy do miast Starego Kontynentu warto wiedzieć, ile kosztuje pobyt w konkretnym miejscu. Szczególnie dużo wydamy w najdroższych europejskich stolicach. Sprawdź, na jakie wydatki trzeba się przygotować, gdy wybieramy się do którejś z nich.

Kopenhaga

Zakwaterowanie i zakup jedzenia w tym mieście to spory wydatek. Duńska stolica znalazła się wśród najdroższych europejskich miast z powodu wysokich kosztów transportu i rekreacji. Z myslą o zwiedzaniu Kopenhagi trzeba zgromadzić znaczną sumę pieniędzy. Pobyt w skandynawskim mieście może okazać się nie lada obciążeniem dla Twoich finansów, ale zobaczenie kolorowych domków w pobliżu portu, zabytkowych pałaców, odwiedzenie świetnych muzeów czy Christianii – dzielnicy alternatywnych artystów – zdecydowanie jest warte swojej ceny.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Londyn

W przypadku stolicy Wielkiej Brytanii najbardziej zniechęcają ceny pobytu w luksusowych hotelach i koszty zamawiania obiadów w wykwintnych restauracjach zlokalizowanych w najważniejszych dzielnicach. Za nocleg w czterogwiazdkowym hotelu trzeba zapłacić 210 euro, czyli 185 funtów. Najtańsze opcje noclegowe, głównie na oddalonych od centrum przedmieściach, kosztują z kolei 35-40 euro, czyli 31-35 funtów. Koszty zakwaterowania to jednak nie wszystko.

Drogie okazują się również bilety do najsłynniejszych obiektów. Za wejście do Muzeum Tussauds czy London Eye osoba dorosła zapłaci jednorazowo 27-31 funtów. Jeśli w trakcie zwiedzania zabraknie Ci pieniędzy, doskonałym rozwiązaniem mogą być tanie przelewy międzynarodowe. Za pomocą szybkich przekazów pieniężnych przez internet nadawca z Polski prześle potrzebne środki na Twoje konto. Nie musisz zatem rezygnować z odwiedzenia najciekawszych miejsc czy z drobnych przyjemności w trakcie pobytu w Londynie.

Oslo

W stolicy Norwegii przytłaczać mogą ceny jedzenia i transportu. Już sama opłata początkowa za przejazd taksówką wynosi 10 euro, czyli 94 korony. Podobna jest cena biletów do większości muzeów. Nocleg w standardowym hostelu kosztuje zwykle 30 euro, czyli 284 korony. W czterogwiazdkowym hotelu za jedną noc trzeba zapłacić już 120 euro a w czterogwiazdkowym hotelu już 120 euro (1139). Lunch w średniej klasy restauracji kosztuje 90 euro (854 koron). Lepiej nie odwiedzać stolicy Norwegii jesienią – w czasie rozdania nagród Nobla ceny rosną do astronomicznych kwot.

Paryż

Miasto zyskało sławę jednego z najdroższych miejsc na świecie chociażby przez wysokie koszty transportu, ceny alkoholu i papierosów. W Paryżu przepłacisz przede wszystkim za usługi luksusowe – noclegi w czterogwiazdkowych hotelach (średnio 200 euro). W ostatnich latach wzrosły też ceny w wykwintnych restauracjach, szczególnie w tych zlokalizowanych w pobliżu najpopularniejszych atrakcji. Bilety do większości najważniejszych zabytków kosztują od 12 do 18 EUR. W Paryżu lepiej zdecydować się na zakup jednej z kart uprawniającej do zniżek.

Zwiedzanie najdroższych europejskich stolic może okazać się wyzwaniem dla naszych finansów. Wiele zależy od tego, co zamierzamy zobaczyć i z jakich usług korzystać. Planując podróż warto poszukać informacji o okazjach obniżenia kosztów pobytu, promocjach, ale też o pułapkach na turystów.


Booking.com
24 października 20183476Views2Comments

Morze kwiatów na środku pustyni? Miracle Garden w Dubaju

Wyjeżdżasz na długo wyczekiwaną wycieczkę do Egiptu? Poznaj 4 miejsca, których nie możesz pominąć na swej trasie