close
Wyjeżdżasz na długo wyczekiwaną wycieczkę do Egiptu? Poznaj 4 miejsca, których nie możesz pominąć na swej trasie

Wyjeżdżasz na długo wyczekiwaną wycieczkę do Egiptu? Poznaj 4 miejsca, których nie możesz pominąć na swej trasie

Tajemnicze egipskie budowle, będące świadectwem bogatej przeszłości historycznej i kulturowej państwa, rozbudzają wyobraźnię ludzi żyjących współcześnie. Są inspiracją do odkrywania nieznanego świata. Pogłębianiu wiedzy, ale także wypoczynkowi od codziennych obowiązków sprzyja wspaniała pogoda. Jeżeli od dawna szukasz oferty wycieczki do Egiptu i wiesz, że niebawem uda Ci się zrealizować pragnienie o wyjeździe, zerknij na miejsca, które muszą znaleźć się na trasie Twojej podróży.

Miejsce pierwsze: Hurghada
To jedno z najpopularniejszych turystycznych miejsc w Egipcie, nastawionych na przybyszy z całego świata. Ma bogatą bazę noclegową i restauracyjną. Po mieście można sprawnie i bezpiecznie przemieszczać się taksówkami. Na spragnionych wodnych wrażeń czeka tu Jungle Aqua Park, Sindbad Aqua Park, ale też malowniczo położona Mahmya Island. Bliskość Morza Czerwonego i ciepły klimat stwarzają fantastyczne warunki do błogiego odpoczynku i regeneracji sił.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Miejsce drugie: piramidy w Gizie i Wielki Sfinks
Być w Egipcie i nie zobaczyć piramid oraz Sfinksa? To błąd, na który nie można sobie pozwolić. Piramidy w Gizie, jeden z siedmiu cudów świata starożytnego, robią imponujące wrażenie na każdym, kto ośmieli się zobaczyć je z bliska. Wbrew wyobrażeniom, piramidy wcale nie znajdują się na pustynnym odludziu, lecz w samym środku Gizy. Ten wspaniały cud architektury niesie ze sobą wiele pozytywnych emocji. Warto zarezerwować sobie na ich oglądanie więcej niż jeden dzień.

Miejsce trzecie: Muzeum Gayer-Andersona w Kairze
Brytyjski oficer John Gayer-Anderson w pierwszej połowie XX wieku zgromadził kolekcję dzieł sztuki, antyków, płytek i oryginalnych starych egipskich artefaktów. Muzeum znajduje się w wyjątkowym domu wzniesionym w XVII wieku, przylegającym do meczetu ibn Tuluna. Z tarasu znajdującego się na dachu muzeum roztacza się wspaniały widok na miasto. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika architektury, projektowania i sztuki.

Miejsce czwarte: świątynie w Karnaku
Wśród architektonicznych perełek Egiptu znajduje się również kompleks świątyń w Karnaku. Jest on położony w odległości 2 kilometrów od Luksoru. Na turystów czeka zwiedzanie świątyni Amona wraz z hipostylem oraz szereg mniejszych świątyń i pylonów, wchodzących w skład tego pięknego zespołu architektonicznego. Szczegółową ofertę wyjazdu do tego fantastycznego kraju znajdziesz na stronie Egipt Wakacje pod adresem http://www.egipt-wakacje.pl/.

Najdroższe europejskie stolice – przygotuj się do zwiedzania

Romantyczne Zakopane: właśnie tam powinieneś zabrać ukochaną