close
Podróże po Śląsku

Podróże po Śląsku

Dla tych, co podróżują służbowo, ale też tych, którzy przemierzają Polskę w poszukiwaniu różnych atrakcji. Dla tych, których przyciągają góry, niewątpliwie Górny Śląsk jest ważnym miejscem na mapie, choć często są to wizyty tylko w drodze do innych miejsc. Coraz więcej jest jednak pasjonatów historii, którzy odkrywają stare legendy i próbują znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, które od lat mieszkańcy sobie zadają. Okolice Rudy Śląskiej to również doskonałe miejsce do zwiedzania oraz spędzania czasu w rodzinnym gronie. To także świetna baza wypadowa, a hotel w pałacu dostarczy gościom dodatkowych wrażeń.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl
  1. Co robić w Rudzie Śląskiej?
  2. Atrakcyjny hotel w Rudzie Śląskiej
  3. Odkryj hotel w pałacu

Co robić w Rudzie Śląskiej?

Jedno z najbardziej rozpoznawalnych miast Górnego Śląska łączy w sobie 11 dzielnic, które niegdyś były odrębnymi miejscowościami i do dziś widać na dużą ich autonomię. Ten swoisty aglomeracyjny twór to kompilacja terenów o średniowiecznym rodowodzie z tymi nowocześniejszymi, górniczymi, socrealistycznymi. Jednak to ta pierwsza część będzie dużo bardziej atrakcyjna turystycznie, a liczne zabytki pozwolą spędzić długie godziny na zwiedzaniu. Przyciągać też będą robotnicze osiedla z XIX wieku z ogromnym centrum handlowym – Kaufhaus. Ruda Śląska to wiele świątyń i kościołów. Ciekawym zabudowaniem jest również Grodzisko Kochłowickie z zachowaną fosą i drewnianą wieżą. To najstarszy zabytek miasta datowany na okres XIII-XV wieku. Oczywiście miłośnicy militariów przemierzają Rudę śladami licznych schronów bojowych. Nie wolno również zapominać o elementach tak ważnych dla tego regionu, czyli o przykuwających uwagę górniczych szybach. To architektura, która niezmiennie fascynuje. Na spragnionych atrakcji turystów czeka profesjonalna baza noclegowa. Tani hotel w Rudzie Śląskiej łączy ciekawą nowoczesną ofertę z klimatem zamku, a to zestawienie dla wielu osób jest niezwykle atrakcyjne.

Atrakcyjny hotel w Rudzie Śląskiej

Z bazy noclegowej najczęściej korzystają turyści i osoby odwiedzające region w celach biznesowych. Oczywiście szukają komfortowych warunków i atrakcyjnych cen. Niezwykle istotne będzie również lokalizacja oraz różnego rodzaju usługi dodatkowe, z jakich można skorzystać na miejscu. Na przykład restauracja w Rudzie Śląskiej będzie ciekawym magnesem, by z danego miejsca skorzystać. Ciekawym pomysłem jest również to, by organizować tam imprezy okolicznościowe a w szczególności wesela czy studniówki. Jeśli dodatkowo wnętrza i oprawa zewnętrzna jest klimatyczna i czerpie z bogatej tradycji i historii regionu, to dla wielu osób będzie to zachętą. Wesele z noclegiem na Śląsku staje się ciekawą opcją nawet dla osób spoza regionu. Ten sposób organizacji imprez ma coraz więcej zwolenników i praktyka pokazuje, że wówczas goście mogą oddać się zabawie, prawdziwie odpocząć w komfortowych pokojach, a przede wszystkim nie zastanawiać się, co jeszcze w domu muszą zrobić.

Odkryj hotel w pałacu

Hotel i restauracja w Rudzie Śląskiej są związane z historią rodziny Ballestremów, która na terenach Śląska zamieszkała w XVIII wieku. To ród, który ma liczne zasługi dla regionu, a najwybitniejszym przedstawicielem był hrabia Franciszek II Ksawery von Ballestrem. To za jego czasów wybudowano pałac, w którym obecnie mieści się hotel w Rudzie Śląskiej. Zadziwia przede wszystkim duża sala widowiskowa. Tu funkcjonuje hotelowa restauracja i odbywają się liczne imprezy takie jak wesela, studniówki, uroczystości. Wspomniany hrabia działał na rzecz lokalnej społeczności, wykazywał się filantropią, a również wdrażał programy, które pomagały klasie robotniczej zarówno w sferze finansowej, jak i edukacyjnej, zdrowotnej i kulturalnej. Pałac o neobarokowej fasadzie był niejako zwieńczeniem dzieła. Pełnił rolę Gościńca Hrabiowskiego z restauracją i pokojami gościnnymi. Oczywiście niezwykle ważną przestrzenią była sala balowa na 500 osób. Do niej na początku XX wieku została dobudowana scena z garderobami dla artystów i kanałem dla orkiestry. Następnie powstała sala z kinem i balkonami. To tu występowały lokalne kółka teatralne oraz zawodowe teatry z Katowic i Królewskiej Huty. Pałac przez lata się zmieniał, tak jak też właściciele. Po II Wojnie Światowej staje się Domem Kultury Kopalni Wawel, a restaurację przejęła Spółdzielni Społem. Ponownie uruchomione zostaje kino. Dzieje się tu bardzo dużo. Dom Kultury tętni życiem i staje się miejscem spotkań plastyków, tancerzy, muzyków i recytatorów. W 1986 działalność jednak umiera i przestaje funkcjonować kino. Budynek wymaga inwestycji i dopiero w 2000 prywatny inwestor rozpoczyna przywracanie pałacu do stanu świetności. Hotel i restauracja stają się na nowo miejscem, w którym organizuje się doskonałe imprezy okolicznościowe w Rudzie Śląskiej, a klimat, atrakcje oraz tradycja sprawiają, że pałac jest żywą reklamą i niezwykle przyjazną przestrzenią dla gości. Hotel ma doskonałą lokalizację. Choć utrzymany w klasycznej stylistyce, to wyposażony jest w nowoczesne urządzenia oraz oferuje szereg atrakcji szczególnie dla najmłodszych. To doskonałe miejsce na wypoczynek dla całych rodzin.

undefined

Komfortowe noclegi na Mazurach

Ślady Joannitów w Polsce