close
Ubezpieczenie podróżne na weekendowy wyjazd – czy warto?

Ubezpieczenie podróżne na weekendowy wyjazd – czy warto?

Wiele osób uważa, że ubezpieczenie podróżne jest dobrym rozwiązaniem tylko w przypadku tygodniowych lub dwutygodniowych drogich wakacji, które organizuje się raz w roku. To nieprawda. Ubezpieczenie podróżne będzie również bardzo przydatne podczas krótszych, kilkudniowych wyjazdów, obejmujących np.: weekend na plaży, trekking w górach czy zwiedzanie jednej ze stolic popularnych państw. Podpowiadamy dlaczego warto wykupić polisę na krótkie zagraniczne wypady.

Niespodziewane urazy i choroby

„To tylko weekendowa wycieczka, co może pójść nie tak?” – tak często myśli szerokie grono osób. Odpowiedź na to pytanie brzmi: absolutnie wszystko. Zespoły, pracujące w centrach alarmowych odbierają co roku tysiące telefonów od turystów, którzy wymagają interwencji medycznej w obcym dla nich kraju.

Jeśli zachorujemy lub zranimy się podczas weekendowego wyjazdu za granicę, może okazać się, że nasze standardowe ubezpieczenie zdrowotne nie pokryje kosztów nawet najprostszego zabiegu, krótkiego pobytu w szpitalu czy wizyty lekarskiej. A rachunek za takie zdarzenie często jest bardzo wysoki. Dlatego warto wykupić dobre ubezpieczenie podróżne, które nawet podczas najkrótszego zagranicznego wypadu będzie niezawodną ochroną osobistych finansów.

Utrata lub kradzież bagażu

Na krótkie weekendowe wyjazdy zazwyczaj zabieramy ze sobą jedynie bagaż podręczny. Nie mamy jednak gwarancji, że dotrze on z nami do celu podróży. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, ludziki błąd lub inne nieprzewidziane zdarzenie, by zostać na lotnisku bez swoich rzeczy osobistych. Podczas weekendowej podróży linia lotnicza nie ma zbyt wiele czasu na odnalezienie danej walizki czy torby i jej zwrócenie do właściciela. Istnieje duża szansa, że nie odzyskamy tych rzeczy aż do końca wyjazdu

Ubezpieczenie podróżne (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl) może znacznie poprawić taką niekomfortową sytuację. Świadczenia z tytułu utraty lub uszkodzenia bagażu mogą pokryć rzeczywistą wartość bądź koszty naprawy danych przedmiotów, a także zwrócić pieniądze za zakupione niezbędne rzeczy, takie jak np. środki do higieny osobistej.

Dodatkowy zakres ochrony

Ubezpieczenie podróży na krótki zagraniczny wyjazd zapewnia również szereg innych udogodnień. Bardzo istotna będzie pomoc Assistance, czyli możliwość skontaktowania się z centrum alarmowym i uzyskania wsparcia w wielu pilnych sprawach, takich jak np. organizacja transportu do placówki medycznej. Ważne są także zakresy ochrony, obejmujące NNW czy OC. Ubezpieczenie podróżne można również rozszerzać o dodatkowe pakiety, np. SKI&SPORT – to rozwiązanie świetnie sprawdza się podczas weekendowych wypadów w góry, w trakcie których będziemy uprawiać sporty zimowe.

Czym karmić psa w trakcie podróży?

Jaki środek transportu warto wybrać jadąc na lotnisko?