close
Czym karmić psa w trakcie podróży?

Czym karmić psa w trakcie podróży?

Podróż z psem to spore wyzwanie dla właścicieli czworonogów. Największym problemem w trakcie takich wypadów jest karmienie zwierzaków. Co zrobić, by pies dobrze zniósł podróż i nie był głodny? Na co zwrócić uwagę planując wyjazd z psem?

Smakołyki zamiast posiłków?

Podróżując z psem, często nie mamy czasu na przygotowanie pełnowartościowego posiłku. Jeśli nawet uda nam się to zrobić to pies często odmawia posiłki. Stres i zmęczenie sprawia, że nie myśli o jedzeniu. Co zrobić, by zachęcić naszego czworonoga do posiłku? W trakcie podróży najlepiej sprawdzają się smakołyki dla psa, które podajemy w czasie normalnego posiłku.

Aromatyczne kąski sprawiają, że pies szybko zapomina o stresie związanym z podróżą. Co najważniejsze wybierając odpowiednie przekąski, mamy pewność, że dostarczą one naszym pupilom odpowiedniej ilości składników odżywczych. Pokryją one też zapotrzebowanie kaloryczne. Stosowanie dobrej jakości smakołyków dla psów wydaje się więc dobrym rozwiązaniem.

Wybierając je, warto zwrócić uwagę na skład danego produktu. Szczególnie polecane są naturalne smakołyki dla psa, które dostaniemy np. na https://www.dolina-noteci.pl/pol_m_Karma-dla-psa_Przysmaki-dla-psa-336.html. Warto dopasować smak, kształt i wielkość przekąsek do preferencji naszego psa.

Na co zwrócić uwagę w trakcie podróży z psem?

Wybierając się w podróż z psem, warto pamiętać nie tylko o jedzeniu, ale także o wodzie, do której pies powinien mieć dostęp przez cały czas. Pamiętajmy, że karmiąc naszego pupila normalnymi posiłkami z wykorzystaniem np. suchej karmy, dostarczamy mu sporej objętości posiłek, który w trakcie podróży może przyswajać się różnie.

Wiele psów po obfitym posiłku wymiotuje i źle się czuje, wpływa to na obniżenie komfortu podróży zarówno dla naszego pupila, jak i nas. To właśnie dlatego zakup smakołyków dla psa wydaje się idealnym rozwiązaniem, które z jednej strony zapewni pełnowartościowy posiłek, z drugiej natomiast pozwoli cieszyć się smacznym jedzeniem, którego pies nie dostaje na co dzień.

Należy pamiętać, by pies w trakcie podróży miał komfortowe warunki. Zostawienie go bez opieki w samochodzie, którym kierujemy, nie jest najlepszym pomysłem. Nasz zwierzak powinien mieć swoje bezpieczne miejsce takie jak np. odpowiednia klatka, do której przyzwyczajamy go przed wyjazdem. Psy dużych ras często są przypinane odpowiednimi pasami, co zapewnia komfort i pełne bezpieczeństwo zarówno dla nas, jak i naszego psa. W trakcie podróży warto od czasu do czasu zrobić dłuższą przerwę, która pozwoli rozprostować kości i załatwić potrzeby fizjologiczne. To właśnie w trakcie odpoczynku można zaserwować smakołyki dla psa.

 

16 września 20211033Views
Giewont. Fot. Pixabay.

Giewont – poznaj ciekawostki o „Śpiącym rycerzu”

Ubezpieczenie podróżne na weekendowy wyjazd – czy warto?