close
Ubezpieczenie turystyczne – wszystko, co warto wiedzieć na ten temat!

Ubezpieczenie turystyczne – wszystko, co warto wiedzieć na ten temat!

Zagraniczne podróże kojarzą się zazwyczaj z bardzo pozytywnymi doświadczeniami. Mimo to warto wykupić ubezpieczenie turystyczne na wypadek chorób i innych nieprzewidzianych wydarzeń, które mogą się zdarzyć w podróży. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat ubezpieczenia turystycznego!

  1. Co obejmuje ubezpieczenie podróżne?
  2. Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne?

Planując wyjazd zagraniczny, większość osób myśli o wakacyjnej beztrosce, zapominając o zakupie dodatkowego ubezpieczenia. Zanim wybierzesz się w podróż, warto ubezpieczyć się przed nieszczęśliwymi wypadkami. Polisy turystyczne są oferowane przez wiele firm ubezpieczeniowych. W poniższym tekście znajdziesz informacje, z którymi powinien zapoznać się każdy podróżujący.

Co obejmuje ubezpieczenie podróżne?

Planując zagraniczne podróże, warto wykupić ubezpieczenie podróżne. Jego podstawowym elementem są koszty leczenia, a także pomoc medyczna za granicą. W razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku w podróży często trzeba pokryć wiele różnych kosztów. Mogą to być m.in. hospitalizacja, wizyty u lekarzy, leki czy też powrotny transport do kraju. Osoby, które przed podróżą wykupiły ubezpieczenie turystyczne, nie muszą się o to martwić. W takim przypadku koszty związane z leczeniem pokrywa ubezpieczyciel. Dodatkowo można liczyć na ubezpieczenie bagażu. W przypadku jego kradzieży czy zgubienia ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie. W skład podstawowego pakietu ubezpieczenia podróżnego powinny wchodzić również NNW, assistance oraz zwrot kosztów transportu.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne?

Firmy, które oferują m.in. ubezpieczenie zdrowotne czy mieszkaniowe, często proponują także ubezpieczenie turystyczne. Najczęściej możesz skorzystać z ich usług także w zakresie ubezpieczenia na podróże krajowe. Warto zwrócić uwagę na ofertę doświadczonej firmy ubezpieczeniowej, która bez problemu dopasuje konkretną ofertę ubezpieczenia do Twoich indywidualnych potrzeb. Najlepszym wyborem będzie agencja ubezpieczeniowa, oferująca kompleksowe usługi w zakresie różnego rodzaju ubezpieczeń. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnej firmy, sprawdź w sieci opinie na jej temat. Agencje ubezpieczeniowe, które świadczą usługi wysokiej jakości, cieszą się dużym uznaniem klientów.

Niełatwo jest wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Na rynku jest tak wiele firm ubezpieczeniowych, że trudno zdecydować się na wybór jednej z nich. Warto jednak skorzystać z usług uznanej firmy, która cieszy się dobrymi opiniami wśród swoich klientów.

Hamak jako alternatywa dla namiotu

Trwają prace nad stworzeniem jednego, obowiązującego na całym świecie paszportu szczepionkowego. Pomóc może m.in. technologia blockchain