close
Hamak jako alternatywa dla namiotu

Hamak jako alternatywa dla namiotu

Wyjazdy wakacyjne, biwaki, czy wypady na weekend za miasto nie muszą się wiązać z wysokimi kosztami zakwaterowania lub mieszkaniem w namiocie. Obydwie te opcje mają bowiem swoje minusy. Okazuje się jednak, że nocleg na łonie natury może nam zapewnić hamak.

Hamaki co prawda kojarzą się nam ze sprzętem, który wiesza się jedynie w ogrodzie, a nie zabiera ze sobą na wyjazd, by w nim nocować, jednakże produkty firmy Lesovik pozwalają nam spojrzeć na hamaki i akcesoria do nich trochę inaczej. Taki sprzęt może być formą noclegu o ciepłej porze roku. Wystarczy tylko znaleźć dwa drzewa, które umożliwiają jego umocowanie.

Jakie zalety posiadają hamaki?

Chciałbyś wyjechać w krótką podróż czy na wakacje bez zabierania dość ciężkiego i zajmującego sporo miejsce sprzętu, takiego jak namiot? Dzięki temu, że zdecydujesz się zastosować hamak Lesovik Duch jako akcesorium noclegowe, możesz komfortowo wyruszyć pociągiem czy innym środkiem komunikacji zbiorowej jedynie z plecakiem. Już na miejscu, kiedy będziesz chciał się wyspać czy odpocząć, nie ma potrzeby szukania pola namiotowego oraz rozbijania namiotu, co jest nieco uciążliwe i długo trwa, szczególnie jeżeli nie ma się w tym doświadczenia. Wystarczy zamocować hamak do dwóch drzew, oddalonych od siebie w odległości co najmniej 3 metrów. To wystarczy, by wygodnie i bezpiecznie spędzić noc. Jak to możliwe? Być może wydaje się to nieco zaskakujące, że w taki właśnie sposób można wykorzystać hamak Lesovik, jednakże takie rozwiązanie sprawdza się nawet przy deszczowej pogodzie.

Jak korzystać z hamaka w plenerze?

Nie jest to trudne. Trzeba tylko się upewnić, że tam, gdzie jedziemy będzie możliwość jego zawieszenia. Daje nam to gwarancję, że nawet kiedy spadnie sporo deszczu, na pewno nie doświadczymy wilgoci. W zimniejszą noc można wykorzystać akcesorium takie jak Lesovik Otul, czyli podpinkę zapewniającą dodatkowy komfort cieplny. Początkowo spanie w hamaku na łonie natury może napawać obawami. W końcu nie mamy nad sobą tkaniny namiotu, ale gołe niebo. W tym właśnie tkwi urok korzystania z hamaku. Co prawda trzeba się przyzwyczaić do trochę innych odczuć, jednakże spanie w hamaku jest także zdecydowanie wygodniejsze niż w namiocie na karimacie.

Jak spać na hamaku?

Nie poleca się spać wzdłuż hamaka, ponieważ taka pozycja obciąża kręgosłup. Najlepiej jest ułożyć się troszkę po skosie. Wtedy będzie nam wygodnie, zaś rano obudzimy się wypoczęci i bez bólu mięśni. Także osoby, które lubią spać na boku, mogą się komfortowo wyspać w hamaku. Rano wystarczy tylko go zdjąć i zwinąć w mały pakunek i spakować do plecaka i można wyruszać dalej. Hamak będzie w dobrym stanie służył przez wiele sezonów, więc jest to bardzo dobra inwestycja, szczególnie dla osób, które lubią wypoczywać na łonie natury. Podczas wyjazdów nie zawsze chcemy płacić dużo za nocleg w hotelu, czy nawet na kwaterze prywatnej. Jeżeli warunki na to pozwalają zdecydowanie przyjemniej jest spać pod gołym niebem, patrząc w gwiazdy, więc korzyść jest nie tylko ekonomi


Booking.com

Obóz sportowy 2021 – niespodzianki na rynku

Ubezpieczenie turystyczne – wszystko, co warto wiedzieć na ten temat!