close
Zastanawiasz się, co można porobić w weekend? Oto kilka ciekawych pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu

Zastanawiasz się, co można porobić w weekend? Oto kilka ciekawych pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu

Kiedy za oknem ciepła wiosenna pogoda, aż żal jej nie wykorzystać siedząc w domu przy serialu czy grze komputerowej. Często bywa tak, że zmęczeni ośmiogodzinną pracą za biurkiem czy służbowymi podróżami jedyne o czym marzymy, to odpoczynek i sen. Dobre i to! Jednak dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego lepszą alternatywną będą outdoorowe aktywności.
Zrób coś czego nigdy nie robiłeś!

Odrobina szaleństwa i ryzyka wniesie życie i adrenalinę do twojego życia. Próbowałeś kiedyś lotu paralotnią albo skoku na bungee? Jeżeli nie masz przeciwwskazań zdrowotnych – nie zastanawiaj się! Z relacji osób, które już tego próbowały, okazuje się, że wzniesienie się kilka metrów nad ziemią to niesamowita ekscytacja i niezapominane wrażenia. Musisz jednak pamiętać o tym, że aby lot mógł się odbyć, warunki pogodowe muszą być sprzyjające.

Jeżeli na co dzień twoja praca czy życie prywatne wiążą się z silnym stresem, nie szukaj ucieczki barach czy klubach nocnych. Odbije się to negatywnie na twoim zdrowiu. Pomyśl raczej o czymś, co przyniesie spokój twojemu umysłowi. Nie szukaj krótkotrwałych rozwiązań. Z tego względu, doskonałą receptą na stresujący tryb życia będzie sport. Kilkuminutowy bieg, pływalnia czy nawet dynamiczny spacer pobudzi twój umysł, a w organizmie zaczną wytwarzać się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Wielu terapeutów poleca szczególnie regularne praktykowanie jogi i medytacji. Nie oceniaj jeśli nigdy nie próbowałeś! Połączenie wzmacniających mięśni ćwiczeń, a potem odprężające wyciszenie organizmu to panaceum na podenerwowanie i niepokój. Podobne działanie relaksacyjno-terapeutyczne zapewni ci godzinny masaż całego ciała, zwłaszcza najbardziej napiętych części ciała – okolic szyi, szczęki, twarzy i stóp.

Pomyśl o tym, co sprawia ci radość w życiu. Możesz jesteś osobą, która kocha sporty wodne albo chciałaby zacząć je uprawiać? Spróbuj aktywności takich jak: kitesurfing, kajakarstwo, wakeboarding lub flyboard. Być może któryś z nich stanie się twoją największą pasją?

Jesteś duszą towarzystwa? Spędź kreatywnie czas ze swoimi znajomymi

Masz licznych znajomych, z którymi chciałbyś spędzić wolny dzień? Zbierz ich i wyjedźcie za miasto. Jednodniowa wycieczka za miasto zawsze będzie kuszącą propozycją na zagospodarowanie wolnego czasu. Warto wynająć kilkuosobowego busa, wobec czego nikt z was nie będzie musiał męczyć się za kierownicą, a kierowca podwiezie was w każde miejsce (np. wynajem busów Dyniewicz transport). Możecie przejechać się nad morze, rancho, a może do SPA na zabiegi, kąpiele i masaże! Wybór należy do was!

28 marca 20191417Views2Comments

Sekretne knajpki tylko dla wtajemniczonych – gdzie kryją się speakeasy w Warszawie?

Przechowywanie rowerów – kilka kwestii, o których warto pamiętać