close
Sekretne knajpki tylko dla wtajemniczonych – gdzie kryją się speakeasy w Warszawie?

Sekretne knajpki tylko dla wtajemniczonych – gdzie kryją się speakeasy w Warszawie?

Pomimo tego, że informacja krąży dziś szybciej niż kiedykolwiek, wciąż istnieją miejsca, które unikają agresywnej promocji i wie o nich jedynie garstka wtajemniczonych. Są to tajemnicze lokale, które można mijać codziennie i nawet nie podejrzewać, że istnieją. Nie znajdziesz ich w przewodnikach, chociaż według wielu osób to właśnie takie nietypowe miejsca w Warszawie są najbardziej godne odwiedzenia. Poznaj warszawskie speakeasy.

Kto zna najlepiej atrakcje w Warszawie? Oczywiście osoby, które rozrywkową mapę miasta mają w małym palcu – hotelarze. Dlatego też zapytaliśmy pracowników AccorHotels o to, gdzie w stolicy można znaleźć lokale w stylu speakeasy – ukryte, elitarne, znane jedynie lokalsom, Zobacz, co odpowiedzieli.

Speakeasy – czym są i gdzie je znaleźć w Warszawie?

Historia lokali speakeasy rozpoczyna się w USA, w roku 1918. Wtedy właśnie w życie weszła 18. poprawka do konstytucji Stanów Zjednoczonych, której wynikiem była prohibicja – całkowity zakaz sprzedaży alkoholu. Społeczeństwo nie przyjęło jej zbyt dobrze i zaczęło szukać sposobów, aby dalej móc nabywać i spożywać napoje wyskokowe. W wyniku prohibicji pojawiły się dwie interesujące nowinki:

  • nowe koktajle – wiele z koktajli, które znamy dziś, m.in. kultowe Mojito, narodziło się właśnie podczas prohibicji. Celem, jaki przyświecał twórcom, było oczywiście ukrycie smaku i zapachu alkoholu pod innymi wyrazistymi składnikami tak, aby łatwiej było nim handlować;
  • lokale speakeasy – wchodziło się do nich przez ukryte przejścia lub nieoznaczone drzwi. Wstęp był możliwy tylko dla wtajemniczonych, najczęściej wymagano również podania hasła. Wszystko to po to, aby ukryć działalność baru przed policją polującą na nielegalnych sprzedawców alkoholu.

Bary te nie są już nielegalne, ale ich elitarny i tajemniczy klimat powoduje, że każda wizyta tam jest niezapomnianym przeżyciem.

Skrywająca atrakcje Warszawa – gdzie w stolicy znajdują się lokale typu speakeasy?

Łatwy dostęp do internetu spowodował, że nie sposób już w całości ukryć istnienia lokalu (w szczególności, jeżeli weźmiemy pod uwagę możliwość oznaczania się na zdjęciach wraz z lokalizacją, co oferują różne platformy społecznościowe). Mimo to każde z proponowanych miejsc pozytywnie zaskoczy Cię wysmakowaniem, unikalnym klimatem, a przede wszystkim – brakiem tłumów i najlepszymi koktajlami, jakie piłeś. Oto lokale typu speakeasy w Warszawie:

  • Weles – ukryty koktajlbar, nieoznaczony żadnym szyldem, nazwany na cześć słowiańskiego boga nocy i magii. Rzeźbione drewniane bary, cynowy sufit z USA i wykonany na zamówienie kryształowy żyrandol to znaki rozpoznawcze tego lokalu. Profesjonalna obsługa i pyszne drinki sprawiają, że miejsce to posiada liczne grono stałych bywalców. Podpowiemy, że należy go szukać w promieniu 500 metrów od hotelu Novotel Warszawa Centrum.
  • Klub Serbski – chociaż lokalizacja tego miejsca nie jest tajemnicą, nie oznacza to wcale, że łatwo się tam dostać. Bar połączony z restauracją znajduje się bowiem… na tyłach ambasady Serbii! Wewnątrz można nie tylko się napić, ale też zjeść dania serbskiej kuchni. Wejście do klubu nie jest oznaczone, a w myśl idei speakeasy – odnalezienie go pozostawimy Tobie.
  • 6 cocktails – tajemniczy bar zlokalizowany na warszawskim Mokotowie. Co ciekawe, nie można do niego tak po prostu wejść. Aby się tam dostać, musisz być „wtajemniczony” i zapowiedzieć swoją obecność telefonicznie lub pisemnie – bez tego możesz zapomnieć o wizycie w barze ukrytym w zabytkowej kamienicy.

Celowo nie podajemy konkretnych adresów miejsc – samo odnalezienie barów będzie świetną zabawą samą w sobie! Jeżeli będziesz potrzebował pomocy w poszukiwaniach, zarezerwuj pokój w jednym z hoteli Warszawa z sieci AccorHotels. Doświadczony concierge lub recepcjonista z pewnością udzieli Ci cennych wskazówek. Nie czekaj więc i wyrusz ze znajomymi na wyprawę tropem warszawskich speakeasy!

5 marca 201986965Views1Comment

Kemping – sprawdź czemu to doskonały pomysł na wakacje z dziećmi

Zastanawiasz się, co można porobić w weekend? Oto kilka ciekawych pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu