close
Hotele 3-gwiazdkowe – czego możesz się spodziewać?

Hotele 3-gwiazdkowe – czego możesz się spodziewać?

Przy rezerwacji hoteli najczęściej kierujemy się liczbą gwiazdek – w końcu im jest ich więcej, tym lepiej. Jednak tak naprawdę rzadko kiedy wiemy, co tak naprawdę oznaczają. Jeżeli szukasz dla siebie noclegu w hotelu 3-gwiazdkowym, sprawdź razem z nami, co będzie czekało na ciebie na miejscu.

Hotele 3-gwiazdkowe nazywane są często w hotelowej nomenklaturze obiektami o podwyższonym standardzie, ale warto pamiętać o tym, że w różnych krajach stosuje się też różne standardy, dlatego też hotel 3-gwiazdkowy w Polsce nie będzie zawsze odpowiadał obiektom o tej samej liczbie gwiazdek w innym kraju.

Wyposażenie pokoju

W pokoju w hotelu z 3 gwiazdkami powinno znajdować się łóżko jednoosobowe o wymiarach 90×200 lub dwuosobowe o wymiarach 140×200, szafa albo wnęka garderobiana, szafka nocna, biurko albo stół, stolik, krzesło dla każdego z gości (minimum 2 krzesła w pokoju), a także wieszak na ścianę oraz lustro. W pokoju powinna być również wykładzina dywanowa lub dywaniki.

Pokój musi mieć też własną łazienkę z wanną lub prysznicem, w której powinny się znaleźć kosmetyki dla gości, ręcznik zwykły oraz kąpielowy. Poza tym w pokojach hotelu 3-gwiazdkowego powinny znajdować się takie rzeczy jak: telewizor, radio, telefon, zestawy do czyszczenia butów i odzieży, woda butelkowana oraz szklanki.

Powierzchnia pokojów w hotelach 3-gwiazdkowych:

  • pokój 1-osobowy – 10 metrów kwadratowych,
  • pokój 2-osobowy – 14 metrów kwadratowych,
  • pokój 3-osobowy – 16 metrów kwadratowych.

Wyposażenie hotelu

Gdy natomiast chodzi o sam budynek, przy hotelu powinny znajdować się strzeżone miejsca postojowe na czas przyjazdu i odjazdu gości, a także parking lub garaż.

Hotel musi również zapewniać przez całą dobę dostęp do ciepłej i zimnej wody, posiadać wentylację mechaniczną lub grawitacyjną, a w obiektach o co najmniej 3 piętrach musi być zamontowana winda. Ponadto goście muszą mieć przez całą dobę dostęp do telefonu, faksu oraz do ogólnodostępnych urządzeń, takich jak radio, telewizja i Internet. W hotelu powinny też znajdować się restauracja oraz aperitif-bar lub bar kawowy. Room service powinien działać co najmniej przez 18 godzin na dobę.

25 kwietnia 201610172Views

Bieszczadzki Park Narodowy

Pałac w Michałowicach (zabytki w okolicy Krakowa)