close
Darmowe skibusy na Kartę Tatrzańską

Darmowe skibusy na Kartę Tatrzańską

Karta tatrzańska

Karta Tatrzańska, uprawniającą od miesiąca turystów do kilkudziesięciu zniżek na terenie Podhala, cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a jej promocyjna oferta wciąż się poszerza – powiedział PAP starosta tatrzański, Andrzej Gąsienica-Makowski.

Karta Tatrzańska, uprawniającą od miesiąca turystów do kilkudziesięciu zniżek na terenie Podhala, cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a jej promocyjna oferta wciąż się poszerza – powiedział PAP starosta tatrzański, Andrzej Gąsienica-Makowski.

Karta tatrzańskaKartę Tatrzańską turyści dostają za darmo w placówkach noclegowych, które uczestniczą w tej akcji. Karta jest aktywna podczas pobytu w Tatrach i uprawnia do rabatów m.in. na wyciągi narciarskie, w wypożyczalniach sprzętu zimowego, basenach termalnych a także w karczmach regionalnych i restauracjach.

“Kolejnym bonusem dla turystów będą darmowe skibusy dowożące miłośników białego szaleństwa do stacji narciarskich” – powiedział PAP Gąsienica-Makowski. Do tej pory uruchomiono jedną linię skibusów, kolejne mają ruszyć w przyszłym tygodniu.

Stacje narciarskie chcąc przedłużyć sezon narciarski na marzec, zaproponowały też na ten miesiąc specjalną promocję. Kupując karnet dwudniowy, miłośnicy białego szaleństwa dostaną kolejny dzień gratis, a kupując karnet trzydniowy, będą mogli za darmo poszaleć na stoku kolejne dwa dni.

“Dla kilkuosobowej rodziny, która przyjedzie pod Tatry i skorzysta z Karty Tatrzańskiej, będzie to spora oszczędność” – przekonywał Gąsienica-Makowski.

Hotelarze, gestorzy wyciągów oraz restauratorzy chwalą Kartę Tatrzańską. “Zaobserwowaliśmy większe zainteresowanie ze strony narciarzy, dlatego będziemy kontynuować i rozszerzać promocję” – powiedział PAP kierownik stacji narciarskiej Witów-Ski, Roman Krupa.

Podobnego zdania jest szef stacji narciarskiej Małe Ciche, Stanisław Buńda. “O Kartę Tatrzańską pyta coraz więcej narciarzy. Zauważyliśmy większą ilość klientów weekendowych” – powiedział Buńda.

Dla turystów, którzy lubią bierny wypoczynek górale oferują też zniżki na baseny termalne oraz 15-proc. rabaty na posiłki w restauracjach i karczmach regionalnych.

Jak powiedział pomysłodawca i koordynator projektu Karta Tatrzańska, Wojciech Argasiński, do akcji promocyjnej, przyłącza się coraz więcej właścicieli kwater i obiektów turystycznych. “W przyszłym roku zamierzamy do projektu włączyć wszystkie podhalańskie stacje narciarskie oraz dobre restauracje i karczmy regionalne” – powiedział Argasiński.

Promocje w ramach Karty Tatrzańskiej będą oferowane turystom przez cały rok, a w zależności od sezonu będą się one zmieniały.

Karta obowiązuje na terenie całego powiatu tatrzańskiego, czyli w Zakopanem oraz w gminach: Poronin, Kościelisko, Bukowina Tatrzańska i Biały Dunajec. Lista obiektów noclegowych, w których wydawane są karty oraz atrakcji, na które oferowane są zniżki, można znaleźć na stronie internetowej www.kartatatrzanska.pl.

26 stycznia 20112400Views
Tunezja - flaga

Tunezja

fis

KODEKS FIS – Dekalog narciarski z interpretacją