close
Narty we Włoszech – 5 powodów, dla których warto się na nie wybrać!

Narty we Włoszech – 5 powodów, dla których warto się na nie wybrać!

Dopiero zaczynasz naukę jazdy na nartach? A może masz już większe doświadczenie w szusowaniu po białym puchu na dwóch deskach? Gdy szukasz miejsca do aktywnego wypoczynku, postaw na Włochy. Oto 5 głównych powodów, dla których warto wybrać się na narty właśnie do włoskich kurortów!

1. Doskonałe warunki dla narciarzy

Pierwszym i także najważniejszym powodem, dla którego warto zdecydować się na narty we Włoszech, są doskonałe warunki, jakie panują we włoskich kurortach. Dotyczą one nie tylko świetnie przygotowanej infrastruktury, ale również uwarunkowań naturalnych.

Świetnym przykładem jest włoska Val di Sole, czyli Dolina Słońca, która znajduje się w regionie Trentino. To właśnie tam warunki do szusowania na nartach i snowboardzie panują nawet do maja. Zachwycają przy tym piękne widoki, między innymi zachwycające szczyty Adamello, Ortles-Cevedale oraz Presanella.

2. Świetna infrastruktura

Jak wspomnieliśmy wcześniej, we Włoszech warunki do jeżdżenia na nartach są wyśmienite. Widać to także na przykładzie przygotowania kurortów narciarskich na gości.

Na miejscu dostępna jest rozbudowana infrastruktura, między innymi nowoczesne wyciągi narciarskie i kapitalnie przygotowane trasy przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych amatorów sportów zimowych.

W przypadku free ski Włochy także zapewniają narciarzom świetne warunki – z karnetów można korzystać w wielu ośrodkach. Co więcej, karnet można otrzymać też w ramach noclegów bez dodatkowych opłat!

3. Komfortowe zaplecze noclegowe

Hotele, pensjonaty czy apartamenty na wynajem – włoskie miejscowości zapraszają narciarzy i snowboardzistów do komfortowego wypoczynku w obiektach o wysokim standardzie.

Noclegi w miejscowościach górskich we Włoszech nie są również związane z bardzo wysokimi wydatkami. Z aktualnymi kosztami można zapoznać się bliżej już teraz na stronach internetowych obiektów noclegowych, na stronach biur podróży i w serwisach noclegowych.

4. Wypożyczalnie i szkółki na miejscu

Aby wyjechać na narty do Włoch, nie trzeba wcale zabierać ze sobą całego wyposażenia. Na miejscu czeka wiele wypożyczalni, w których można otrzymać wszystko, co potrzebne do szusowania na nartach i na snowboardzie.

Na uwagę zasługują również lokalne szkółki narciarskie – dostępne są także szkółki prowadzone przez Polaków, gdzie można nauczyć się jeździć na nartach i snowboardzie bez obaw o barierę językową.

5. Przystępne ceny

W końcu wypoczynek we włoskich kurortach wcale nie jest związany z bardzo wysokimi kosztami. Gdy uda się trafić na promocyjne ceny, wtedy koszty wypoczynku porównywalne są z tymi w Polsce.


Booking.com

Wyjedź do Tejo z Ponte Portugal

Deski SUP Gladiator – dlaczego nazywane są rewolucją na rynku?