close
Deski SUP Gladiator – dlaczego nazywane są rewolucją na rynku?

Deski SUP Gladiator – dlaczego nazywane są rewolucją na rynku?

Surfing czy windsurfing nie są jedynymi sportami, w których używane są deski. Obecnie coraz większą popularność zyskują deski SUP, którymi również posługuje się na wodzie. Czym w ogóle są? Jaki sport można na nich uprawiać?

Co to deska SUP?

Nazwa tego rodzaju desek to skrót od “Stand Up Paddle”. Deski te służą więc do wiosłowania na stojąco, przy pomocy jednego wiosła. Jest to sport, który może uprawiać niemal każdy. Nie zalicza się do sportów ekstremalnych tak jak np. windsurfing. Oczywiście konieczne jest wcześniejsze przygotowanie oraz umiejętność pływania. Niezbędne będzie także wyposażenie w odpowiedni sprzęt, np. Gladiator SUP, czyli prawdziwą rewolucję na rynku. Oprócz deski trzeba zainwestować również w akcesoria umożliwiające wiosłowanie. Należą do nich wiosło jednopiórowe oraz smycz z mocowaniem do kostki. Warto wyposażyć się też w kamizelkę, dla własnego bezpieczeństwa i komfortu.

Pompowane deski SUP

Pneumatyczne deski, takie jak Gladiator SUP to świetna alternatywa dla klasycznych twardych desek. Są nie tylko bezpieczne, ale przede wszystkim bardzo funkcjonalne. Zajmują bowiem o wiele mniej miejsca. Wystarczy je wypompować, by móc nosić ze sobą w torbie lub włożyć do samochodu, bez konieczności montowania dodatkowego bagażnika na dachu. Aby doprowadzić deskę do użyteczności, należy ją napompować przy pomocy przenośnej pompki. Deski pompowane o wiele łatwiej także przechowywać. Nie zajmują bowiem wiele miejsca. Ich czyszczenie również nie stanowi problemu. Przed wypompowaniem wystarczy wytrzeć materiał do sucha. Zastanawiasz się, jak wygląda kwestia bezpieczeństwa w przypadku tego typu desek? Nie ma podstaw, by obawiać się o ich przebicie czy wydostawanie się powietrza. Deski SUP Gladiator stworzone są ze specjalnych materiałów, charakteryzujących się dużą wytrzymałością i przystosowanych do pływania na wodzie. Pneumatyczne deski SUP sprawdzą się zarówno w przypadku zaawansowanych, jak i początkujących wioślarzy.

Gladiator SUP — czy warto?

Gladiator SUP to deski, w których została zastosowana nowoczesna technologia oraz wysokiej jakości materiały. Mimo to ich ceny nie są wygórowane i można kupić je o wiele taniej niż deski konkurencyjnych marek. Wynika to z faktu, iż firma Gladiator produkuje swoje deski we własnych fabrykach, czyniąc je tańszymi zarówno dla klientów hurtowych, jak i detalicznych. Gladiator SUP posiada 3 linie desek, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający użytkownicy znajdą wśród nich coś dla siebie. Oprócz desek niskobudżetowych z serii Light produkuje również deski Elite — wysokobudżetowe, o jeszcze lepszych parametrach technicznych. Linia PRO to deski o jeszcze większej wytrzymałości, świetne dla zaawansowanych sportowców lubiących wyzwania. W każdym typie desek Gladiator SUP stosowane są autorskie technologie, pozwalające dopasować je do konkretnego typu użytkowników. Różnią się więc twardością, wytrzymałością, a nawet ciężarem. W przypadku linii Elite postawiono na nowoczesną technologię Woven Dropstitch, dzięki której deski są sztywniejsze, przy zachowaniu lekkości. Jednak niezależnie od wybranego typu deski, cała gama produktów marki Gladiator cechuje się dużą wytrzymałością i naprawdę dobrym wykonaniem. To deski, które z powodzeniem konkurują nawet z droższymi przeciwnikami na rynku. Niewątpliwą zaletą firmy jest jej bogaty asortyment, który pozwala znaleźć produkty zarówno dla zaawansowanych, jak i całkowicie początkujących użytkowników.

Deski typu SUP cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego — przynoszą ogromną frajdę, a przy tym pozwalają spędzać czas aktywnie. Jednak zakup takiego sprzętu powinien być przemyślany, a marka — solidna, by była to inwestycja na lata, a nie wyłącznie jeden sezon.

Narty we Włoszech – 5 powodów, dla których warto się na nie wybrać!

Jak wybrać swoją ścieżkę rozwoju zawodowego