close
Dubaj – miasto jak z tysiąca i jednej nocy

Dubaj – miasto jak z tysiąca i jednej nocy

Dubaj jest miastem znanym ze wspaniałych, śmiałych projektów architektonicznych. Ten egzotyczny zakątek świata przyciąga rocznie miliony turystów, a ponieważ na miejscu mieszka na stałe zarówno wielu Europejczyków, jak i Azjatów, można w niektórych rejonach poczuć się jak w dużej europejskiej metropolii. Można przekonać się o tym osobiście, lecąc do Dubaju. Choć wydaje się to dużym wydatkiem, jest to mylne przekonanie – cena za bilet do tego oryginalnego miasta nie jest poza zasięgiem przeciętnie zarabiającej osoby.

Ile kosztuje lot do Dubaju?
Od pewnego czasu pojawiły się tanie loty do Dubaju. Dzięki temu można polecieć tam, wydając na podróż 1000 – 1500 złotych. Należy jednak wiedzieć, że z Polski nie ma bezpośrednich połączeń, więc po drodze każdego pasażera czeka przesiadka – najczęściej na budapesztańskim lotnisku Ferihegy. Jest to tylko jedna zmiana samolotu, jednak może ona zając nawet parę godzin, toteż w zależności od tego
tanie loty do Dubaju mogą trwać od 11 h 45 min do nawet 35 h. Oczywiście można znaleźć dla siebie jak najbardziej korzystne połączenie, w czym pomoże portal taki jak Fru.pl. Zgromadzone zostały tu tanie loty różnych linii lotniczych na cały świat, w tym tez i takie, które mają Dubaj za port docelowy. Dzięki temu ma się wszystkie niezbędne dane pod ręką i można porównać oferty, aby znaleźć jak najlepszą.

Dubaj – co warto o nim wiedzieć?
Miasto Dubaj zamieszkuje ok. 2,3 miliona mieszkańców. Na miejscu znajduje się wiele interesujących muzeów (jak np. dom szejka Saeed Al Maktoum), jak również i nowoczesnych budowli, które stanowią atrakcję dla każdego turysty – ponad 40 budynków może poszczycić się wysokością strukturalną większą niż 150 metrów. Najwyższy to licząca sobie ponad 200 pięter Burdż Chalifa. W Dubaju odbywają się także liczne festiwale, jak Dubai Shopping Festival czy Dubai Summer Surprises. Jeśli chodzi o nocne rozrywki, przy hotelach znajduje się wiele klubów i barów.

Czy warto tam polecieć?
Choć Dubaj wydaj się leżeć na drugim końcu świata, to tanie loty umożliwiają dotarcie tam każdemu. Z Polski najczęściej latają do Budapesztu linie WizzAir, ale można także dotrzeć do celu za pośrednictwem innych, np. Qatar czy SwissAir, decydujac na przesiadki w Zurychu czy Doha. Jednak w porównaniu z WizzAir mają one znacznie większe ceny, trzeba więc na taką podróż przygotować większy budżet. Pieniądze zaoszczędzona na tanich lotach można natomiast wydać na miejscu, w centrach handlowych, których w Dubaju jest bez liku.

19 stycznia 20163021Views

Moda na backpacking

III Piski Bieg Narciarski o Puchar Jabłoni i Mazury Loppet Cup