close
Lubisz wyszukiwać podróżowe gratki? Sprawdź połączenia autobusem

Lubisz wyszukiwać podróżowe gratki? Sprawdź połączenia autobusem

Podróże kształcą, rozszerzają horyzonty i pozwalają poznać wielu nowych ludzi. Można zwiedzać w przemyślany lub w zupełnie spontaniczny sposób. Sprawdź ciekawe miejsca na urlop do których dotrzesz autobusem.

Średniowieczny gród na Wisłą

 

Toruń znany jest przede wszystkim jako miasto pierników i Mikołaja Kopernika, jednak nie są to jego największe atrakcje. Dworzec autobusowy znajduje się praktycznie w samym centrum, tuż obok Starówki na której, co rusz wyrasta niesamowita gotycka budowla. Godne uwagi są Rynek oraz Ratusz Staromiejski przed którym stoi pomnik Kopernika. Na rogu ulic Podmurnej i Szerokiej, zaraz obok odkrytego fragmentu Strugi Toruńskiej można podziwiać pomnik smoka, który rzekomo był widziany tam przed wiekami.

 

Warto nocą przejść się w okolicy Placu Rapackiego, gdzie można zobaczyć niezwykły spektakl połączenia wody i światła, wychodzących z nowoczesnej fontanny. Miłośnicy komedii Barei mogą zjeść coś smacznego w barze „Miś” stylizowanym na lokal z czasów polski ludowej. Miłośnicy zabytków koniecznie powinni zajrzeć do kościoła Katarzyny,  Wniebowzięcia NMP oraz Katedry. Ciekawą propozycją jest również muzeum Etnograficzne, w którym można poczuć klimat średniowiecznej kultury. Natomiast na spacer można się udać położonym wzdłuż Wisły Bulwarem Filadelfijskim.

 

Grudziądz niedoceniany zabytek

 

Grudziądz nie jest dużym miastem, o połowę mniejszym od Torunia, ale równie pięknym. Niedawno odnowiona część Starówki odzyskała dawny blask. Warto przejść wąskimi uliczkami otoczonymi przez piękne kamienice. Zwiedzając Grudziądz można natknąć się na kilka ciekawych pomników oraz fontann. Jedna z nich przestawia mamę z dzieckiem trzymającą parasolkę, z której kapie woda. Oczywiście będąc w tym mieście koniecznie trzeba pójść na spacer Błoniami Nadwiślańskimi. Po drodze warto zobaczyć Bramę Wodną oraz mury obronne, wspinając się pod górkę odwiedzi się zabytkowe spichrze, a jeszcze wyżej kościół świętego Mikołaja.

 

Gród nad Motławą

 

Gdańsk to znany od tysiącleci port nad Bałtykiem, który zaprasza zabytkami z wielu okresów. To właśnie tutaj znajduje się jedyna w swoim rodzaju średniowieczna starówka, dawny Fort, muzeum Westerplatte oraz stocznia będąca kolebą Solidarności. Zwiedzanie Gdańska warto rozpocząć od Targu Węglowego, na którym zwiedzić można dawną Katownię. Następnie warto pójść na spacer ulicą Długą, którą rozpoczyna się Złotą Bramą. Idąc na wprost w kierunku Motławy minie się Ratusz, Dwór Artusa oraz pomnik Neptuna. Jeżeli ma się szczęście to można zobaczyć również Panienkę z Okienka, która wychyla się z jednej z kamienic.

 

Obowiązkowy jest również spacer bulwarem wzdłuż Motławy, gdzie wśród wielu zabytkowych budynków wyróżnia się drewniany Żuraw. Koniecznie trzeba również zajść do kościoła Mariackiego, z którego wieży można podziwiać panoramę Gdańska. Oddalone od głównej części Starówki jest Muzeum Narodowe, w którym podziwiać można słynny tryptyk Sąd Ostateczny autorstwa Memlinga. Czasowe wystawy obrazów znajdują się również w Zielonej Bramie na Długim Targu.

 

Ciekawy wygodnych i tanich połączeń autobusowych? Zajrzyj na https://dworzeconline.pl/

6 stycznia 20161477Views

Lanzarote – najpiękniejsze plaże dla miłośników słonecznych kąpieli

Co zwiedzić po drodze z Warszawy do Katowic? Co zwiedzić po drodze z Katowic do Warszawy? Co zwiedzić po drodze w Beskidy?