close
Lanzarote – najpiękniejsze plaże dla miłośników słonecznych kąpieli

Lanzarote – najpiękniejsze plaże dla miłośników słonecznych kąpieli

Lanzarote przyciąga magią niezwykłego księżycowego krajobrazu. Czarne i szare plaże, pochodzenia wulkanicznego zapraszają turystów, pragnących podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, długie i jasne o miękkim piasku, to natomiast raj dla osób spragnionych relaksu w bajkowym otoczeniu.

Lanzarote – jakie plaże wybrać? Miejsca godne polecenia

Wielbiciele słonecznych kąpieli powinni pomyśleć o wypoczynku na długiej i szerokiej plaży Flamingo, zlokalizowanej na południu wyspy, w miejscowości Playa Blanca. Idealne warunki do opalania panują tutaj przez cały rok, a dodatkowo plaża dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Za równie urzekającą uznawana jest Playa Grande, położona w Puerto del Carmen, na południowym krańcu Lanzarote. Długa, rozciągająca się na kilometr, plaża o złotym piasku przyciąga miłośników egzotyki. Otoczona jest wysokimi palmami, strefami zieleni oraz skałami wulkanicznymi, co nadaje jej nietypowy charakter.

Wschodnie wybrzeże wyspy przyciąga wyjątkową plażą Las Cucharas, która znajduje się w obrębie znanego kurortu wypoczynkowego Costa Teguise. Biały piasek, malownicza linia brzegowa, zielone plamy oraz rozwinięta baza rekreacyjna zapewniają idealne warunki do wypoczynku dla całej rodziny oraz wielbicieli sportów wodnych, np. surfingu, windsurfingu oraz nurkowania. Wśród rajskich piaszczystych plaż na wyróżnienie zasługują również Maspalomas i Puerto Rico.

Plaże Lanzarote – wulkaniczny krajobraz dla osób z duszą artysty

Osoby, zafascynowane magicznym księżycowym krajobrazem wyspy, powinny zaś wybrać się nad malowniczą zatokę El Golfo, gdzie pomiędzy zielonym jeziorkiem Charco los Clicos, a oceanem, usytuowana jest przepiękna czarna plaża. To wymarzone miejsce na błogi wypoczynek dla turystów, pragnących poznać naturalne piękno wyspy.

Lanzarote, jedna z najpopularniejszych Wysp Kanaryjskich, zachwyca niezwykłym bogactwem przyrodniczym. Wyjątkowy krajobraz tworzą m.in. wspaniałe, pełne uroku plaże o białym, złotym bądź też czarnym piasku, idealne dla amatorów sportów wodnych, opalania oraz rodzin z dziećmi. Na magicznej wyspie Lanzarote każdy znajdzie dla siebie wymarzone miejsce do zażywania słonecznych kąpieli.

Sprawdź oferty wakacji na Lanzarote na www.wyspykanaryjskie.pl/wakacje/wyspa-lanzarote.xml

16 grudnia 20156740Views

Drewniany kościół pw. NMP w Jasionnej – powiat Białobrzegi, niedaleko Grójca (zabytki w okolicy Radomia)

Lubisz wyszukiwać podróżowe gratki? Sprawdź połączenia autobusem