close
Przewóz osób – bezpieczna podróż autokarem w czasie pandemii

Przewóz osób – bezpieczna podróż autokarem w czasie pandemii

Obecna sytuacja na świecie wielu z nas nie rozpieszcza, znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, której piętno będziemy odczuwać jeszcze długi czas. Kryzys, bezrobocie, zwiększenie ubóstwa, depresje, problemy zdrowotne czy nawet sięganie po niebezpieczne dla zdrowia środki. Niestety skutki pandemii odczuwalne są także a może przede wszystkim przez branżę turystyczną, hotele, pensjonaty, restauracje oraz firmy oferujące wynajem autokarów którym tu przyjrzymy się bliżej.

Rezygnacja z podróżowania choć na początku pandemii zrozumiała – obecnie nie powinna być argumentowana tym że w autobusie można zarazić się wirusem SarsCov-2 o ile nie stoi za nim odgórna decyzja rządu, jak na przykład zamknięte miejsce docelowe naszej wyprawy, hotele, stoki narciarskie, czy inne miejsca atrakcji turystycznej. Podróże z rzetelną firmą oferująca wynajem busa z kierowcą, jest bezpieczną opcją przemieszczania się w dobie dzisiejszej sytuacji. Dla firm przewozowych oferujących komfortowe autokary, w ostatnim czasie poza bezpieczeństwem pasażerów, priorytetem stało się ich zdrowie. Przewoźnicy dostosowali swoje usługi do panującej sytuacji bardziej dbając o czystość oraz higienę w autokarze. Pasażerowie sprawdzonych firm oferujących przewozy autokarowe zapewniani są, że podróż przebiegnie w niemal sterylnych warunkach bowiem autokary przechodzą każdorazową procedurę sprzątania, mycia a także dezynfekowania wszystkich elementów, które mogły być lub były w zasięgu innego pasażera tj. klamki, podłokietniki, uchwyty oraz wszelkie inne elementy z którymi kontakt mógłby potencjalnie nieść zagrożenie złapania infekcji. Ponadto przewoźnicy których cechuje wysoka jakość mając na względzie zdrowie swoich pasażerów, przynajmniej raz w tygodniu ozonują busy, mikrobusy i autokary tym samym dbając o to by ryzyko zarażenia się podczas podróży było jak najmniejsze. Do tego dochodzą kwestie wyposażenia autokarów w jednorazowe maseczki, dozowniki antybakteryjnych płynów czy specjalne filtry klimatyzacji które są regularnie zmieniane.

Zwiększając jeszcze bardziej komfort oraz bezpieczeństwo przewożonych pasażerów, układy wentylacji pracujące w autokarze, działają w układzie otwartym, by zapewnić ciągłą cyrkulację świeżego powietrza do wnętrza autobusu lub pasażerskiego busa. To kolejny element który pozwala twierdzić, że podróże autokarowe nie niosą ze sobą ryzyka zarażenia.

Dostępne statystyki obrazują, jak znikomy jest odsetek badań na świecie, gdzie do zakażenia pospolitym koronawirusem covid-19 mogło dojść właśnie na pokładzie autokarowym. W wysokiej klasie pojazdów, które spełniają powyżej wymienione normy, te mimo wszystko śladowe statystyki, tracą jeszcze bardziej swoje znaczenie.

Aktualne przepisy mówią o tym, że w autokarze może być zajęte maksymalnie 50% miejsc siedzących. Przewoźnicy zmuszeni są przestrzegać tych przepisów choć jak wiemy nie pomaga to przedsiębiorstwom transportowym już i tak z mocno nadszarpniętym po roku ograniczonego funkcjonowania budżetem. Jak wiemy lobby lotnicze już w pierwszej fazie pandemii wymusiło zmianę tej decyzji tak by na pokład samolotów mogło wchodzić komplet pasażerów. Czy w autokarach będzie podobnie? kiedy przepisy wrócą do normy? Czy z początkiem roku, może po feriach restrykcje zaczną być luzowane? Prognozy są różne, niektóre mówiące o trzeciej fali, inne znów, że gospodarka niebawem się odbije w tym tak dotknięta branża turystyczna i autokarowa. Każdy chyba powoli ma tego dość i chciałby wrócić do normalnego życia, pracy, funkcjonowania w społeczeństwie, podróży i spotkań ze znajomymi. Czy tak się stanie? Ściskając mocno kciuki by statystyki u słupki zachorowań spadały mamy nadzieje, że już w tym roku będziemy mogli zaplanować wspólny firmowy wyjazd, wycieczkę szkolną lub wyjazd na wczasy autokarem.

Pomoc w przygotowaniu tekstu: M bus – przewóz osób Kraków


Booking.com
11 stycznia 20212160Views2Comments

Spa w hotelu to relaks i furtka do lepszego samopoczucia

Wyprawa grupy przyjaciół? Sprawdź jakie atrakcje czekają na Was w Tatrach?