close
Samolotem na weekend majowy? Pakowanie jeszcze nigdy nie było tak łatwe!

Samolotem na weekend majowy? Pakowanie jeszcze nigdy nie było tak łatwe!

Słońce, plaża, bezchmurne niebo… Perspektywa takiej majówki wywołuje pozytywne emocje u większości z nas. Weekend majowy już tuż-tuż, dlatego warto zająć się planowaniem najważniejszych spraw z nim związanych. Pakowanie na ostatnią chwile nigdy nie przynosi dobrych efektów. Co spakować na wymarzony wyjazd? Jak się przygotować? Podpowiadamy w jaki sposób zostać mistrzem pakowania!

 

Bagaż podręczny- czego się spodziewać na lotnisku?

W kwestiach organizacyjnych, każda linia lotnicza posiada swoje własne zasady, których należy przestrzegać. Niestosowanie się do ich regulaminu skutkuje wieloma przykrościami, które w najgorszym wypadku mogą doprowadzić do konieczności rezygnacji z wyjazdu. W ostatnim czasie dosyć często była poruszana kwestia jednego z przewoźników, a mianowicie firmy Ryanair, która wprowadziła duże zmiany związane z przewożeniem bagażu podręcznego. Zmiany te, uderzyły przede wszystkim w pasażerów dla których cena ma znaczenie i dodatkowe dopłaty do lotu są nie do przyjęcia. Skąd ta dopłata? Otóż, od stycznia tego roku wnoszenie bagażu podręcznego jest zabronione dla zwykłego pasażera i jedynie osoby, które wykupią pierwszeństwo wejścia na pokład mają prawo zabrać swoją walizkę ze sobą. Cała reszta podróżujących zobowiązana jest zostawić go obsłudze lotniska.

Z czym na lotnisko?

Walizka czy torba? Oto odwieczne pytanie podróżujących. Ile osób, tyle punktów widzenia, dlatego trudno jednoznacznie rozstrzygnąć tę kwestię. Różnica pomiędzy nimi jest niewielka, ale dla wielu osób znacząca. Torba podróżna jest wykonana z miękkiego materiału, który z łatwością dostosuje się do kształtu bagażu. Ze względu na fakt, że torby są przeważnie lżejsze od walizek, to cieszą się dużą sympatią wśród kobiet. Solidniejsza budowa walizek ma jednak swoje plusy. W przypadku przewożenia cennych sprzętów m.in. laptopów czy tabletów, to walizka okaże się lepszym rozwiązaniem, gdyż cechuje się większą odpornością na uszkodzenia. To co dla jednych bywa zaletą, przez innych jest postrzegane jako wada, dlatego tak trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, który z tych produktów jest lepszy.

Z powodu coraz częstszej konieczności przewożenia cennych i drogich przedmiotów, starą i wysłużoną walizkę lub torbę warto wymienić na nową, która zabezpieczy zawartość bagażu.

Z czym na pokład?

Przed nami najbardziej problematyczna kwestia. Z uwagi na bezpieczeństwo pasażerów, linie lotnicze stosują się do zasad, których celem jest zminimalizowanie ryzyka wypadków na pokładzie. Są to zasady w większości zbliżone dla wszystkich przewoźników i przestrzegane bardzo restrykcyjnie. Absolutnie niedopuszczalnym jest wnoszenie na pokład samolotu materiałów łatwopalnych, wybuchowych, a także niebezpiecznych środków chemicznych i toksycznych. Część produktów objęta jest surowymi ograniczeniami, wśród nich są m.in. wszelkiego rodzaju substancje płynne, lekarstwa oraz ostre narzędzia.

Co zatem można spakować do bagażu podręcznego poza ubraniami? My radzimy okulary przeciwsłoneczne i dobrą książkę!

Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie zajrzyj do kompletnego przewodnika bagażu podręcznego, który dysponuje szczegółową listą artykułów dozwolonych i zabronionych na pokładzie samolotu. Pamiętaj, lepiej się sprawdzić dwa razy i mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem!

Nowa ustawa o imprezach turystycznych przyznaje podróżnym dużo większe prawa. Zmiany wchodzą w życie w lipcu

Jak zabezpieczyć się w trakcie wodnej wyprawy?