close
Tanie hotele: Budapeszt

Tanie hotele: Budapeszt

Wspaniale oświetlony budynek Parlamentu w Budapeszcie

Sylwester (po węgiersku Szilveszter) w Budapeszcie może się okazać doskonałym pomysłem. W dzień zwiedzanie miasta, a nocą zabawa do białego rana na noworocznym balu czy w klubie albo jeszcze lepiej – pod gołym niebem!

Sylwester (po węgiersku Szilveszter) w Budapeszcie może się okazać doskonałym pomysłem. W dzień zwiedzanie miasta, a nocą zabawa do białego rana na noworocznym balu czy w klubie albo jeszcze lepiej – pod gołym niebem!

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Sylwestrowe fajerwerki nad BudapesztemSzampan i podziwianie fajerwerków na Nyugati tér, Oktogon albo Vörösmarty tér brzmi kusząco, ale pewnie obawiacie się wydać majątek na nocleg? To prawda, Sylwester i Nowy Rok zaliczane są do tzw. hotelowego „high season”, jednak spokojnie można znaleźć miejsca, gdzie ceny są racjonalne.

Zobaczcie naszą listę fajnych hoteli w Budapeszcie, które okazują się najlepsze jeśli idzie o stosunek cena/jakość usług!

1) Inn Side Hotel Kalvin House – hotel z XIX w. w samym historycznym centrum Budapesztu. Oryginalne antyki, którymi jest umeblowany nadają mu klimat retro. Wszędzie blisko – idąc piechotą w zaledwie kilka minut jesteśmy nad Dunajem i Mostem Wolności.
Adres: 1093 Budapeste, Gönczy Pál.u.6

2) Abel Pension – bardzo spokojny i cichy, ze wspaniałym zielonym ogrodem. Pełen nostalgii klimat został osiągnięty dzięki zachowaniu oryginalnego wystroju tej pochodzącej z 1913 r. willi. Bardzo blisko budapesztańskiego uniwersytetu i łaźni Gellerta i Rudas. Do centrum jedzie się 10 minut.
Adres: 1072 Budapeste, Rákóczi út. 4

Wspaniale oświetlony budynek Parlamentu w Budapeszcie3) Hotel Thomas – co prawda nie tak ładny i zabytkowy jak Abel Pension, ale też ma swoje zalety (m. in. bardzo dobrą, serwującą porządne śniadania restaurację). 3-gwiazdkowy hotel znajduje się w południowo-wschodniej części Budapesztu.
Adres: 1094 Budapeste, Liliom ut 44

4) Hotel Papillon – również ma 3 gwiazdki oraz doskonałą lokalizację. Z jednej strony jest tu spokój i malownicze widoki roztaczające się ze wzgórza Rózsadomb (czyli Różanego) na pobliski park Mechwart, a z drugiej bliskość ważnych zabytków (tylko 10 minut od Zamku Królewskiego). Hotel ma rozłożysty taras z panoramicznym widokiem na bogatą dzielnicę Rózsadomb oraz ogród z basenem.
Adres: 1024 Budapeste, Rózsahegy 3/b

5) Astoria City Hostel – i na koniec jeden hostel, w którym zamieszkać możemy zarówno w pokojach prywatnych jak i dzielonych. Fajny taras, duża, wspólna kuchnia, z której można do woli korzystać, otwarta 24 godziny recepcja oraz internet Wi-Fi są do dyspozycji gości. Stacja metra Astoria oddalona jest zaledwie 100 m od hotelu. Niedaleko znajduje się też Węgierskie Muzeum Narodowe.
Adres: 1072 Budapeste, Rákóczi út. 4

Jak widać na tej starej rycinie

Día de Muertos w Meksyku

Rozświetlony ferią barw i fajerwerków Times Square

Tanie hotele: Nowy Jork