close
Tanie hotele: Nowy Jork

Tanie hotele: Nowy Jork

Rozświetlony ferią barw i fajerwerków Times Square

Sylwester (po angielsku New Year’s Eve) w Nowym Jorku może się okazać doskonałym pomysłem. W dzień zwiedzanie miasta, a nocą zabawa do białego rana na noworocznym balu czy w klubie albo jeszcze lepiej – pod gołym niebem!

Sylwester (po angielsku New Year’s Eve) w Nowym Jorku może się okazać doskonałym pomysłem. W dzień zwiedzanie miasta, a nocą zabawa do białego rana na noworocznym balu czy w klubie albo jeszcze lepiej – pod gołym niebem!

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Rozświetlony ferią barw i fajerwerków Times SquareSzampan i podziwianie fajerwerków na rozświetlonym neonami Broadway’u, na promie płynącym Hudson River albo obserwowanie słynnej kuli (Ball Drop) na Times Square brzmią kusząco, ale pewnie obawiacie się wydać majątek na nocleg? To prawda, Sylwester i Nowy Rok zaliczane są do tzw. hotelowego „high season”, jednak spokojnie można znaleźć miejsca, gdzie ceny są racjonalne.

Zobaczcie naszą listę fajnych hoteli w Nowym Jorku, które okazują się najlepsze jeśli idzie o stosunek cena/jakość usług!

1) Hampton Inn Manhattan-Times Square North – 3-gwiazdkowy w samym centrum Manhattanu. Wychodzicie z nowoczesnego, z klasą umeblowanego pokoju i za 10 minut jesteście na Times Square albo w Central Parku. Hotel dysponuje dużą salą konferencyjną, własną siłownią, sklepami, kawiarnią i restauracją.
Adres: 851 Eighth Avenue, Times Square

2) Ameritania – kolejne miejsce na Times Square, w artystycznej dzielnicy teatrów. W hotelu znajduje się nawet własna kasa biletowa, w której można kupić wejściówki na wszystkie spektakle. Pokoje i lobby bar są genialnie urządzone w pop-artowym stylu; dominują odcienie czerni, bieli i szarości z jaskrawo-czerwonymi meblami i dodatkami. Zaledwie 2 przecznice od Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Museum of Modern Art) i stacji metra 7th Avenue.
Adres: 230 West 54th Street

3) The Jane – skromny, 2-gwiazdkowy hotel z całkiem przytulnymi pokojami przypominającymi nieco kajuty na statku. Coś dla wielbicieli dwóch kółek – na czynnej całą dobę recepcji można wypożyczyć będące własnością hotelową rowery. Na nich w 10 minut dojedziecie na Times Square (oczywiście jeśli sylwestrowa pogoda na to pozwoli). Znajduje się w części Manhattanu zwanej Meatpacking.
Adres: 113 Jane Street, Greenwich Village

4) Gershwin Hotel – zlokalizowany w samym centrum Manhattanu, w dzielnicy Flatiron (nazwa wzięła się od słynnego, trójkątnego, przypominającego żelazko wieżowca wzniesionego w 1902 r.). Jak sama nazwa wskazuje, hotel utrzymany jest w stylistyce przedwojennego Nowego Jorku czasów George’a Gershwina. Ma 2 gwiazdki i bardzo dobry, jak na swoją cenę, standard. 5 minut drogi piechotą od hotelu znajduje się Madison Square Park.
Adres: 7 East 27th Street

5) Hotel Thirty Thirty – 3-gwiazdkowy obiekt w części Manhattanu zwanej Midtown, znany z niewygórowanych cen. Polecany zwłaszcza klientom turystyki biznesowej (sale konferencyjne, pokoje wyposażone w wygodne biurka), chociaż zwyczajni turyści też znajdą w nim dla siebie mnóstwo udogodnień.
Adres: 30 East 30th Street

Wspaniale oświetlony budynek Parlamentu w Budapeszcie

Tanie hotele: Budapeszt

Park Narodowy Massa to prawdziwy raj dla ornitologów. Źródło: www.moroccotravel101.com

Niezwykłe atrakcje Maroka