close
Wiosenne podróżowanie – te gadżety warto mieć!

Wiosenne podróżowanie – te gadżety warto mieć!

Wiosna jest czasem, kiedy coraz chętniej wyruszamy za miasto. Na krótsze trasy wybieramy najczęściej rower, za to te dłuższe wiążą się już z jazdą samochodem. Zaczyna się również sezon zawodów terenowych dla motocykli i aut – wiele osób zaczyna treningi i przygotowania do startów… Jak podczas takich wyjazdów może pomóc nam lokalizator GPS? Opowiemy o tych urządzeniach w naszym artykule, zapraszamy zatem do lektury!

Lokalizator GPS – ochrona przed złodziejami

Dla wielu osób podstawowym zadaniem urządzenia GPS, jest możliwość “namierzenia” położenia samochodu. Ma to bardzo duże znaczenie zwłaszcza w zabezpieczeniu wartościowego pojazdu przed kradzieżą. Jak jednak wybrać dobry lokalizator GPS do auta? Wybór jest naprawdę szeroki, o czym możemy przekonać się zaglądając do np. sklepu: https://www.alfatronik.com.pl/lokalizacja-pojazdow-c-9_35.html.

Generalnie możemy wybierać między urządzeniami z dostępem abonamentowym oraz bez abonamentu. Warto pamiętać o tym, że dostęp do platformy internetowej zapewnia nam również wsparcie obsługi. Może to wpłynąć na komfort późniejszego użytkowania urządzenia.

Ciekawą propozycją jest lokalizator S-55L z systemem szybkiej instalacji w samochodzie. Urządzenie jest podpinane do zasilania auta, dlatego ma w zasadzie nieograniczony czas działania. Raporty o położeniu pojazdu są wysyłane na platformę internetową – dostęp do niej jest możliwy również z urządzeń mobilnych. Sam montaż jest bardzo łatwy dzięki magnetycznym złączom.

Gdy chcemy sprawdzić położenie pojazdu w czasie rzeczywistym, to najczęściej lokalizacja jest wyświetlana za pomocą znaczników na mapach: Google Maps, Gurtam Maps, OpenStreetsMap i innych. To my decydujemy, którą opcję chcemy wybrać. W razie kradzieży samochodu podczas podróżowania, znacznie ułatwi to jego odszukanie.

Modele bez dostępu do platform, takie jak lokalizator GSM, raportujący SMS, wzmocniony GSM. Jak z nazwy wynika cała komunikacja odbywa się za pośrednictwem telefonii komórkowej. Wzmocnienie sygnału daje pewność, że nawet w regionie o słabym zasięgu lokalizator będzie działał skutecznie.

Ten lokalizator również może zostać podpięty do zasilania samochodu, zatem jego czas pracy również będzie nieograniczony. Funkcją, która może nam się bardzo przydać podczas wycieczek jest alert ruchu. Lokalizator wysyła powiadomienie SMS, gdy samochód będzie poruszał się z prędkością wyższą niż 5 km/h.

Urządzenie to może być bardzo pomocne wtedy, gdy sami czujemy się zagrożeni. Wyposażone jest bowiem w przycisk SOS – wyślemy za jego pomocą informacje o zagrożeniu na wskazany numer telefonu. Lokalizator ten kosztuje około 500 złotych, a zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa.

Rejestratory trasy- dla kierowców wyczynowych i nie tylko

Urządzeniami bardziej zaawansowanymi technologicznie są rejestratory trasy. Zapisują one informacje o czasie, a także położeniu i prędkości pojazdu. Urządzenia te przydadzą się zwłaszcza wszystkim fanom jazd terenowych i wyścigowych. Na ich podstawie możemy dokładnie przeanalizować przebyty odcinek i sprawdzić, które elementy sprawiały nam jakieś problemy.

Jednym z najbardziej profesjonalnych modeli jest sportowy rejestrator trasy Qstarz LTQ-6000CXMX. Generuje on do 10 raportów na sekundę i poza wspomnianymi parametrami, zbiera on również informacje o przeciążeniach, jakim podlega pojazd podczas jazdy. W trybie pracy ciągłej urządzenie może pracować do 12 godzin, w trybie zmiennym (uśpienie po 10 minutach od ustania drgań) bateria wytrzymuje do 42 godzin.

Wysoka dokładność pomiaru i szczelna, odporna na wiele czynników zewnętrznych obudowa sprawiają, że urządzenie to może być bez problemu stosowane w trakcie terenowych rajdów samochodowych. Cena sportowego rejestratora trasy wynosi około 2 000 złotych. Wydatek ten zwróci się, jeśli chcemy rozwijać swoje umiejętności kierowania i poprawiać osiągane wyniki w zawodach z innymi kierowcami. A warto taką inwestycję poczynić już wiosną, by móc dokonywać analizy przez cały sezon.

Rejestrator tras może pomagać nie tylko kierowcom wyczynowym. Również w codziennej jeździe możemy go wykorzystywać do badania naszego sposobu jazdy. Wiosną natomiast można tym urządzeniem wspomóc ustalanie najwygodniejszych tras wycieczek.

26 kwietnia 20171704Views
Szybenik - Katedra św. Jakuba

Szybenik – z dala od zgiełku

Czy do Szwecji jest potrzebne ubezpieczenie turystyczne?