close
Włochy – kraj, który przyciąga – tanie loty

Włochy – kraj, który przyciąga – tanie loty

Włochy to kraj smaków błogości, przepięknej architektury i cudownych krajobrazów. Turystów przyciągają interesujące miasta pełne bogatej historii, wyjątkowy klimat relaksu i rozluźnienia oraz wspaniała pogoda. Jeśli dodatkowo skorzysta się z możliwości wykupienia tanich lotów do Włoch wtedy wakacje w tym kraju będą zapewne wzbudzać jeszcze więcej entuzjazmu.Włochy są pełne kontrastów. Starożytne zabytki zapraszają do ich poznania, a widoki do rozkoszowania się każdą chwilą. Romantyczna Wenecja, modny Mediolan, cudowna Florencja czy interesujące Rimini, boski Neapol – każde miasto ma coś oryginalnego do zaoferowania i gwarantuje udane wakacje, które długo pozostaną w pamięci.

W kraju tym można poodpoczywać na jednej z rajskich plaż, pozjeżdżać na nartach w Alpach, napić się wina, skosztować oliwek, zanurzyć się po kostki w doznaniach i możliwościach. Na miłośników zwiedzania czeka słynne Koloseum w Rzymie, bazylika w Asyżu czy słynna Krzywa Wieża w Pizie. Trzeba koniecznie zobaczyć także ruiny w Pompejach czy też klasztor na Monte Casino.

Włochy to także ogromne bogactwo wybitnych dzieł sztuki. Galerie, muzea i kościoły obfitują w zabytki klasy zerowej i mnóstwo niezwykłych wytworów ludzkich rąk. W kraju tym powstała również pierwsza galeria w historii, czyli Uffizi.

W jakim okresie najlepiej rozpocząć poszukiwanie okazji na tanie loty do Włoch?

Najwięcej turystów odwiedza Włochy w okresie letnim (sprawdź tanie loty do Włoch w Aero.pl), bez względu na to, czy mowa tu o wybrzeżu czy też zaśnieżonych górskich szczytach. Podobnie jest w sezonie zimowym, a to ze względu na wspaniałe warunki do uprawiania takich sportów jak chociażby narciarstwo.

Sezon w miastach rozpoczyna się w kwietniu i trwa aż do października, najwięcej turystów zaś zwiedza perełki rzymskiej kultury w czerwcu, lipcu, na Boże Narodzenie oraz w okresie noworocznym. W czasie karnawału natomiast (luty) w Walencji raczej dość trudno będzie odnaleźć miejsce w hotelu.

Najlepszymi miesiącami na odwiedziny są więc kwiecień, maj, wrzesień oraz październik. W związku z tym w tym czasie najłatwiej będzie również kupić tanie bilety do Włoch. Nie warto przyjeżdżać od listopada aż do połowy grudnia, a także od stycznia aż do marca, ponieważ wtedy występuje tak zwany sezon niski, co związane jest z tym, iż w owym czasie wiele atrakcji jest nieczynnych lub też poddawanych do renowacji. W sierpniu zaś wiele sklepów i biznesów również jest zamkniętych, jest to bowiem miesiąc wakacyjny dla Włochów.

13 listopada 20151699Views

Spotkanie z podróżnikiem, Tomkiem Michniewiczem, autorem książki “Świat równoległy”

Co zwiedzić po drodze z Warszawy do Gdańska, Gdyni i Sopotu? Co zwiedzić po drodze z Trójmiasta do Warszawy?