close
Kraków Zwiedzanie

Kraków Zwiedzanie

Urok i 1000-letnia historia Krakowa niczym magnes przyciągają do miasta miliony turystów rocznie. Wybieracie się do miasta wawelskiego gada i w związku z tym usiłujecie ułożyć plan operacji Kraków Zwiedzanie? Przeczytajcie koniecznie!Zwiedzanie Krakowa – etap snucia planów

Jak zaplanować zwiedzanie Krakowa? Rozsądnie! Zawsze podkreślamy, że przesadnie napięty harmonogram pobytu może mocno popsuć przyjemność płynącą ze zwiedzania. Układanie programu pierwszej wizyty w Krakowie warto zacząć od wyboru najbardziej nas interesujących atrakcji Starego Miasta i Kazimierza. Trudno sobie wyobrazić pierwszą próbę poznania tego wyjątkowego miasta bez wizyty w Kościele Mariackim, na Wawelu czy wyprawy na Kazimierz. Dobrze jest móc przeznaczyć przynajmniej jeden dzień na Wawel + Stare Miasto oraz jeden na synagogi i kościoły Kazimierza. Spacer malowniczymi ulicami, aromatyczna kawa wypita w nastrojowej kawiarni, odpoczynek na ławeczce na Plantach lub relaks w pubie – warto dać sobie również chwilę na refleksję lub rozmowę o wrażeniach. Zachęcamy także do znalezienia atrakcji cieszącej się być może mniejszą popularnością, ale ściśle związanej z naszymi zainteresowaniami (przypominamy, że w Krakowie jest mnóstwo wspaniałych muzeów i galerii!). Ta ostatnia sugestia jest szczególnie istotna, jeśli wybieramy się do Krakowa z dziećmi. Jeżeli mają się dobrze bawić, ich zainteresowania i upodobania też muszą zostać uwzględnione!

Jak widać, zaplanowanie pobytu w Krakowie wymaga podjęcia całej masy ważnych wyborów. Dodajmy do nich dylematy dotyczące noclegu, rezerwacji biletów wstępu, skorzystania z usług przewodników. Może warto sięgnąć po profesjonalną pomoc?

Portal Kraków Zwiedzanie – porady, inspiracje, przewodnicy po Krakowie

Kraków Zwiedzanie tworzą licencjonowani przewodnicy po Krakowie. Na naszych stronach internetowych znajdziecie dziesiątki pomysłów na zwiedzanie Krakowa, gotowe trasy, opisy zabytków i atrakcji oraz ofertę naszych usług przewodnickich. Zajrzyjcie na http://krakowzwiedzanie.pl/ i skorzystajcie z naszych doświadczeń. Staramy się przewidywać problemy i pytania, które kłopoczą turystów i to zarówno tych zaczynających swoją przygodę z Krakowem, jak i tych już dobrze znających nasze miasto, ale poszukujących nowych wrażeń. Poczytajcie koniecznie wpisy w dziale, który nie bez powodu nazwaliśmy Krakowpedią. Staramy się tworzyć na bieżąco zestaw porad, inspiracji i informacji o Krakowie i okolicach.

Warto również zdecydować się na poznawanie miasta z przewodnikami współpracującymi z Kraków Zwiedzanie. Gwarantujemy nie tylko wspaniałą, wspólną przygodę, ale również bezpłatną pomoc we wszelkich kwestiach organizacyjnych – od znalezienia noclegów w odpowiadającym Wam przedziale cenowym, przez rezerwację posiłków i biletów wstępu po wspólne opracowanie planu zwiedzania idealnie odpowiadającego Waszym oczekiwaniom.

Kraków to miasto, w którym trudno się nie zakochać. Zwłaszcza, jeśli poznajemy je z kimś, kto świetnie zna bogatą i inspirującą historię najpiękniejszych i najciekawszych miejsc Krakowa.

26 listopada 20155338Views

Co zwiedzić po drodze z Warszawy do Gdańska, Gdyni i Sopotu? Co zwiedzić po drodze z Trójmiasta do Warszawy?

Wietnamskie skarby – co warto zobaczyć w dawnym Sajgonie?