close
Plaża Myrtos na wyspie Kefalinia (Cephalonia) – Grecja

Plaża Myrtos na wyspie Kefalinia (Cephalonia) – Grecja

Plaża Myrtos - Kefalonia

Kefalinia znajduje się na północny zachód od Półwyspu Peloponez.Kefalinia znajduje się na północny zachód od Półwyspu Peloponez.

To prawdziwie bajeczne miejsce, gdzie lazurowe wody Morza Jońskiego obmywają znajdującą się w północno-zachodniej części wyspy, złocisto-białą plażę – królową wszystkich nadmorskich okolic Grecji.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Ten region Kefalinii nazywa się Pylaros, a jego głównym miastem jest Agia Efthimia. Tam też radzimy się zatrzymać, o ile chcemy spędzić na rajskiej plaży więcej niż 1 dzień (w bliższym jej Asos niestety nie ma gdzie zanocować). Sama plaża leży u stóp dwóch gór: Kalon Oros i Agia Dynati. Marmurowe i wapienne skały zapewniają wypoczywającym turystom cień, krajobrazowi zaś nadają pełen dramatyzmu ton. Fakt ten został doceniony przez reżysera Johna Maddena, który nakręcił tu kilka scen swojego filmu Kapitan Corelli” z Nicolasem Cage’em i Penélope Cruz w rolach głównych.

Plaża pełna jest drobnego, jasnego piasku, gdzieniegdzie natomiast leżą niewielkie, białe kamyki. Zejście to wody jest łagodne, a przy brzegu nie ma ostrych, niebezpiecznych raf. Stwarza to doskonałe warunki do wypoczynku z małymi dziećmi oraz do uprawiania nurkowania. Do Pylaros trzeba przyjechać koniecznie, zwłaszcza, że Myrtos została okrzyknięta najpiękniejszą plażą Grecji aż 12 razy!


Booking.com
Andaluzja - Cartajima

Andaluzja (Andalucia) – hiszpańska kraina słońca

Obraz jozefbabij z Pixabay

Wojna w Ukrainie uderzyła w branżę turystyczną na wschodzie kraju. Turystów nadal jest tam mniej