close
Trójmiejskie plaże: Idealne miejsce na letni wypoczynek

Trójmiejskie plaże: Idealne miejsce na letni wypoczynek

Trójmiasto nieodłącznie kojarzy się przede wszystkim z dostępem do morza. Gdynia, Gdańsk i Sopot to miasta odwiedzane z myślą o urlopowym wypoczynku, który większość turystów spędza na plaży. Nadmorskie miejscowości słyną z wielu tego typu miejsc, oferując zróżnicowane opcje do leżakowania, spacerów czy kąpieli. Pobytu w Trójmieście nie warto ograniczać wyłącznie do odwiedzania plaży, jednak z pewnością w dużej mierze stanowią one o sile i uroku Gdyni, Gdańska i Sopotu.

Gdynia Śródmieście

Plaża miejska w Gdyni to strzeżone, długie na 200 metrów kąpielisko. Turyści mają do dyspozycji boiska do tenisa plażowego i siatkówki, a także bezpieczny i duży plac zabaw dla dzieci. Plaża zapewnia dostęp do wygodnych przebieralni oraz schludnych, chociaż płatnych toalet. Dużą zaletą okazuje się obecność licznych punktów gastronomicznych ustawionych wzdłuż bulwaru, z czego większość akceptuje płatności kartą. Gdyńskie kąpielisko jest przy tym przyjazne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Miejsce wyróżnia się ponadto atrakcyjną lokalizacją w centrum miasta, co znacząco ułatwia dojazd praktycznie każdym środkiem transportu. Warto przy tym pamiętać, że plaża miejska w Gdyni jest dość mocno zatłoczona i głośna, dlatego może nie spełnić potrzeb osób ceniących ciszę i spokój. Dużą zaletą kąpieliska jest podział na dwie strefy oznaczone bojami, które są przeznaczone dla osób umiejących i nieumiejących pływać. Nie bez znaczenia pozostaje efektywny widok na gdyńską marinę czy Sea Towers.

Gdynia Orłowo

Rozwiązaniem dla miłośników spokojnego wypoczynku jest plaża w Orłowie. Kąpielisko to zapewnia dużą swobodę i sporo miejsca nawet w szczytowym okresie sezonu letniego, a w jego bliskim sąsiedztwie znajduje się Klif Orłowski. To spektakularne miejsce góruje nad Bałtykiem, przez co jest bardzo atrakcyjnym celem amatorów fotografii. Nie bez znaczenia pozostaje dostęp do malowniczego molo. Sama plaża jest stosunkowo wąska, a także wyróżnia się mało rozbudowaną infrastrukturą. Na jej południowym końcu można jednak znaleźć plac zabaw, stojaki na rowery, toalety, punkty gastronomiczne czy nawet kilka restauracji. Plaża Gdynia Orłowo nie jest polecana rodzicom z dziećmi i osobom niepełnosprawnym, natomiast do jej zalet należą stosunkowo niskie ceny. Na miejsce najlepiej dojechać samochodem lub rowerem.

Jelitkowo i Brzeźno w Gdańsku

Jelitkowo i Brzeźno to dwa kąpieliska w Gdańsku, które wspólnie tworzą plażę o długości ponad 2 kilometrów. Oba zapewniają łatwy i wygodny dojazd komunikacją miejską lub rowerem. Na miejsce da się dotrzeć również samochodem, jednak miejsca postojowe nie są darmowe i błyskawicznie się zapełniają. Niedaleko mola w Brzeźnie znaleźć można zjeżdżalnie, karuzele czy boiska do siatkówki, a także liczne bary i restauracje. W pobliżu Jelitkowa dostępna jest natomiast bogata oferta akcesoriów plażowych i pamiątek. Obie plaże są wyjątkowo przyjazne dla dzieci, a także osób niepełnosprawnych. Aby sprawdzić wszystkie atrakcje, warto zostać w Gdańsku nieco dłużej i zdecydować się na wynajem apartamentów w Trójmieście. Firma BH Properties proponuje wiele ciekawych lokali, które zapewniają szybki dostęp do różnych kurortów, kąpielisk oraz innych interesujących miejsc.

Plaża w Sopocie

Plaża w Sopocie jest idealnie przystosowana do zróżnicowanych potrzeb. Kurort zapewnia dostęp do licznych atrakcji i udogodnień, takich jak place zabaw, boiska do siatkówki, wypożyczalnie leżaków i sprzętu, toalety czy przebieralnie. Centralnym punktem plaży pozostaje oczywiście polo, na którego obydwu stronach rozciąga się szeroka przestrzeń. Do pobliskich atrakcji można też zaliczyć słynną ulicę Monte Cassino, która stanowi centralny punkt nocnego życia w Sopocie oraz idealnie nadaje się do spacerów w przerwie od leżakowania na piasku. Plaża jest ponadto bardzo przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Na miejsce da się bezproblemowo dojechać rowerem, a także samochodem. Dużą zaletą jest dostępność darmowego parkingu pod Ergo Areną, który może pomieścić nawet 700 pojazdów. Do centrum kurortu można dotrzeć meleksem.

20 grudnia 2023589Views1Comment

Dlaczego warto wybrać przejazd busem z Niemiec do Polski niż innymi środkami transportu?

Apartamenty Zakopane: wyjątkowy wypoczynek w górskim azylu pełnym historii i przyrody