close

SurfPeople

Profesjonalne i szanowane dziedziny sportu posiadają pewien niezmienny zestaw zasad i reguł. Takie wytyczne ułatwiają ich praktykowanie, zwiększają bezpieczeństwo i eliminują potencjalne nieporozumienia. Co interesujące, surfing postrzegany jest jako ucieleśnienie wolności i swobody, ale również tutaj spotkamy przejrzyste normy postępowania. Zapraszamy do nieznanego świata poskramiaczy fal!

Kto ma pierwszeństwo?

Obserwując szaleńcze rajdy surferów, wydaje się, że nie występuje tam żaden zakres nadzoru, ale nic bardziej mylnego! Każda fala jest swoistym rodzajem ścieżki, więc wymaga odpowiednich form ruchu. Jedną z podstawowych zasad jest właśnie pierwszeństwo drogi, co szybko i sprawnie rozwiązuje wszelkie spory. Wspomniana dewiza nadaje priorytet temu surferowi, który znajduje się najbliżej szczytowego punktu nadchodzącej fali.

Reklama
  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Deska blisko

Drugi przepis może być szczególnie trudny dla wszystkich osób początkujących, ale nie tylko! Jego istotą jest umiejętność utrzymania stałego kontaktu z deską surfingową, co jest szczególnie trudne w przypadku niekontrolowanych upadków i zniknięcia pod powierzchnią wody. Warto zaznaczyć, że profesjonalne urządzenie do ujarzmiana fal charakteryzuje się sporymi rozmiarami i pokaźną wagą, a takie gabaryty potrafią spowodować bardzo poważny uraz osoby postronnej. Właśnie dlatego należy strzec osobistego sprzętu.

Niebieska komunikacja

Najprostsza forma kooperacji, która jest łatwa, bezpośrednia i intuicyjna. Szybki okrzyk lub informacja na temat zamierzonych ruchów, umożliwia uniknięcie potencjalnego zderzenia oraz bolesnego wypadku. Zawołanie powinno być stanowcze i głośne, ale również z uwzględnieniem przyjaznej atmosfery obowiązującej w płynnej przestrzeni.

Zyskaj respekt!

Kultura surferów charakteryzuje się bardzo przyjaznym nastawieniem, wzajemną pomocą, a także wsparciem. Dobra zabawa jest kluczową wartością społeczności, więc warto przestrzegać obligatoryjnych instrukcji. Taka postawa sprawi, że będziesz traktowany z pełnym szacunkiem i poważaniem.
Najlepszym sposobem zrozumienia filozofii surferów jest obcowanie z nimi. Surf People to przede wszystkim mentalność osób, które czerpią z życia całymi garściami!

Zdjęcia z wakacji – uwiecznij najpiękniejsze wspomnienia

Czy można myć rower karcherem?