close
Wakacje na jachcie – świetny sposób na wypoczynek

Wakacje na jachcie – świetny sposób na wypoczynek

Z roku na rok jachting cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, które lubią aktywnie wykorzystywać swój wolny czas. Jest to ciekawy sposób na spędzenie wakacji w gronie znajomych lub rodziny. Żeglarstwo jest znakomitym i oryginalnym sposobem na spędzenie wolnego czasu w bliskim otoczeniu natury, zapewnia nam upragnione chwile relaksu, z jednoczesną możliwością podziwiania niezwykłych elementów krajobrazowych. Radość z każdej spędzonej chwili na jachcie, mogą czerpać wszyscy, od najmłodszy pasjonatów żeglarstwa, po fanów w starszym wieku. Wybierając wakacje na jachcie, możemy odwiedzić wiele wspaniałych miejsc, w różnych zakątkach świata, ale także zagwarantować sobie niezapomniane przeżycia, żeglując po polskich wodach.

Jak się przygotować na wakacje na jachcie?

Decydując się na taką formę spędzenia wolnego czasu, należy uświadomić sobie, że istnieje kilka koniecznych do spełnienia warunków, przed rozpoczęciem rejsu. Samodzielne prowadzenie jachtu wymaga posiadania specjalnych uprawnień, które chętny może otrzymać po odbyciu odpowiedniego szkolenia żeglarskiego i zdaniu egzaminu. Uprawnienia potwierdzone patentem wydaje Polski Związek Żeglarski. Osoby nieposiadające odpowiednich uprawnień mogą zdecydować się na czarter jachtów żaglowych, których długość nie przekracza 7,5 metra, lub skorzystać z możliwości wynajęcia za dodatkową opłatą skippera, czyli osoby, która posiada uprawnienia do prowadzenia jachtu oraz dba o bezpieczeństwo pasażerów w trakcie rejsu.

Dlaczego warto zdecydować się na jachting?

Wakacje na jachcie są idealną formą aktywnego spędzenia wolnego czasu. Obecnie nowoczesny sprzęt umożliwia żeglowanie nie tylko w okresie wakacyjnym, ale przez zdecydowanie dłuższy czas. Nowe jachty posiadają na pokładzie wygodne kabiny z kojami, w których zmieści się nawet kilka osób. Poza komfortowym miejscem do spania, na jachtach często możemy korzystać z wyposażenia kuchennego oraz toalety, a nawet ogrzewania. Dzięki takim udogodnieniom nie musimy martwić się o wygodę w czasie rejsu oraz dostęp do potrzebnych środków, pozostaje cieszyć się nam z wolnego czasu, wspaniałej rozrywki, którą możemy dzielić z najbliższymi oraz pięknymi, otaczającymi nas widokami.

Wakacje na jachcie dla każdego

Czas spędzony na żeglowaniu będzie przyjemnym wspomnieniem dla każdego. Jachting jest wspaniałym sposobem na zapewnienie rozrywki zarówno najmłodszym dzieciom, młodzieży, osobom dorosłym, jak i seniorom. Wszelkie udogodnienia, które oferują nam nowoczesne jachty, pozwolą każdemu spędzić ten czas miło i przyjemnie. Już sama podróż jest w stanie zapewnić nam podziwianie wspaniałych widoków krajobrazowych i oglądanie świata z zupełnie nowej, odmiennej perspektywy. Do tego dochodzi możliwość spędzenia sporej ilości czasu z rodziną lub znajomymi, dla których w codziennym biegu nie zawsze znajdujemy wolną chwilę.

Co obowiązkowo zabrać ze sobą na jacht?

Chcąc spędzić wakacje na jachcie, musimy pamiętać o zabraniu ze sobą kilku podstawowych rzeczy, które przydadzą się nam w czasie rejsu. Pierwszy i jednocześnie najważniejszy punkt dotyczy odpowiedniej odzieży oraz obuwia. Jak wiadomo, pogoda często lubi się zmieniać i zdarza się, że przez nieodpowiednie przygotowanie, nasze wakacje nie są tak idealne, jak początkowo zakładaliśmy. Jednak jeśli jesteśmy przygotowani na nagłe zmiany warunków atmosferycznych, upał ani deszcz nie popsują naszych planów. Wybierając się w rejs, przygotujmy się na każdą pogodę, zabierzmy ze sobą krótkie spodenki oraz letnie t-shirty, ale nie zapomnijmy o dłuższych spodniach, ciepłej bluzie i kurtce przeciwdeszczowej. Do chodzenia po jachcie najlepiej sprawdzą się pełne buty, nie zaleca się wybierania sandałów, które odsłaniają nasze stopy. Zaopatrzmy się w wygodne obuwie sportowe, trampki i nie zapomnijmy o kaloszach, które idealnie sprawdzą się w deszczową porę. Jeśli akurat kompletujesz swoje wyposażenie, to koniecznie skorzystaj z oferty sklepu żeglarskiego.

O czym jeszcze należy pamiętać, wybierając się w rejs?

Spędzając wakacje na jachcie, oprócz odpowiedniej odzieży oraz obuwia, zadbajmy również o inne przedmioty, które mogą przydać się nam w czasie rejsu. Jednym z takich elementów z pewnością będzie nakrycie głowy, np. kapelusz lub czapka z daszkiem. Ochronią naszą głowę przed promieniami słonecznymi, czy niechcianym deszczem. Powinniśmy zadbać też o to, by mieć przy sobie środki pomagające przy ukąszeniach owadów, lub zapobiegające im. Dodatkowo warto zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, aby zapobiec oparzeniom skóry, czy latarkę, która przyda się wieczorową i nocną porą.

Jachting w Polsce

Wybierając jachting, jako aktywną formę spędzenia wolnego czasu, możemy zdecydować się na wakacje w różnych zakątkach świata, w tym również na obszarze Polski. W naszym kraju istnieje wiele wspaniałych miejsc, które warto zobaczyć, by móc cieszyć się z relaksu w bliskim otoczeniu natury. Do najpopularniejszych miejsc w Polsce, w których można korzystać z czarterowania jachtu, należy zaliczyć Wielkie Jeziora Mazurskie. To właśnie tam będziemy mieli największy dostęp do ofert związanych z żeglowaniem oraz do podziwiania wspaniałości polskiego krajobrazu. Coraz większą popularnością cieszą się również jeziora zlokalizowane na Pojezierzu Iławskim, a także Zatoka Gdańska, Zalew Szczeciński czy Jezioro Solińskie. Te miejsca również zapewnią nam dostęp do bogatej oferty jachtów oraz zachwycających widoków. Warto zdecydować się na taką formę spędzenia wolnego czasu, korzystać z uroków natury, z dala od tłumów i codziennego biegu.

undefined

Źródło: pixabay.com

Jakie okulary na rower?

Fot. Pixabay