close
500 plus na wakacje

500 plus na wakacje

Image by aleksandra85foto from Pixabay

Jak wynika z wypowiedzi Prezydenta RP – Andrzeja Dudy, który wczoraj odwiedził Ustkę bon turystyczny 1000+ zamieni się w wakacyjne 500+ przyznawane na każde dziecko. Bon turystyczny 500+ prawdopodobnie zostanie uruchomiony jeszcze w te wakacje. Prezydent podkreślił, że to są pieniądze, które mają zasilić polską branżę turystyczną.

Komu należy się bon 500 plus na wakacje?
Bon turystyczny 500+ będzie skierowany do rodzin wychowujących dzieci. Bon turystyczny ma być przyznawany w kwocie 500 złoty dla każdego dziecka na wypoczynek wakacyjny. Świadczenie w postaci bonu turystycznego będzie przyznawane niezależnie od poziomu dochodów w rodzinie. Z informacji podanej na oficjalnej stronie Prezydenta RP wynika, że osoba spełniająca kryteria otrzyma w wersji elektronicznej bon turystyczny 500+, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Następnie bon trzeba będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Na co będzie można przeznaczyć bon turystyczny 500 plus?

Wakacyjne 500+ będzie można wykorzystać na rezerwację noclegu, wykupienie imprezy turystycznej dla dzieci, obozu, kolonii, czy też na rezerwację wakacji w jakimś pensjonacie albo w gospodarstwie agroturystycznym.

W jakim terminie będzie można wykorzystać bon turystyczny?

Prezydent Andrzej Duda podczas wystąpienia w Ustce w dniu 8 czerwca br. powiedział: „Przede wszystkim chcę powiedzieć jedno: mam nadzieję, że ten bon turystyczny będzie już w te wakacje. Ale uspokajam wszystkich, którzy się niepokoją, czy zdążą wydać te pieniądze czy nie. Bon będzie miał długi termin realizacji – będzie mógł zostać zrealizowany do końca 2021 roku, a więc nie trzeba go wydać w te wakacje, nie trzeba go wydać jesienią. Można go wydać wiosną przyszłego roku, można go wydać na ferie zimowe w przyszłym roku, można go wydać także na przyszłoroczne wakacje. Powtarzam jeszcze raz – bon od momentu, kiedy zostanie przyjęty przez polski parlament, podpisany przez Prezydenta – będzie do końca 2021 roku. A więc czasu na to, żeby wydać te pieniądze na usługę turystyczną w naszym kraju, będzie bardzo dużo. Wszyscy mogą być spokojni, że każdy, kto ten bon turystyczny będzie mógł uzyskać, będzie miał czas na to, żeby z niego skorzystać.

Energylandia. Zobacz, jak ten największy w Polsce park rozrywki zadba o bezpieczeństwo swoich gości!

Zaplanuj rodzinny wyjazd w Krakowie!