close
Zaplanuj rodzinny wyjazd w Krakowie!

Zaplanuj rodzinny wyjazd w Krakowie!

Planujesz odwiedzić Kraków wraz z rodziną i dziećmi? Zobacz, co wziąć pod uwagę, by wyjazd był naprawdę udany!

Rodzinny wyjazd do Krakowa to doskonała okazja na wyśmienitą zabawę w gronie najbliższych oraz poszerzenie horyzontów i zacieśnienie więzi. Jak sprawić, aby zarówno pociechy, jak i rodzice, miło spędzili czas?

Smak historii

Nie trzeba być pasjonatem historii, aby poczuć niezwykły klimat dawnych czasów w Krakowie. Okolice Rynku Głównego to w dużej mierze zabytkowe budowle zachwycające swą architekturą i urokiem. Sukiennice czy Barbakan nadają otoczeniu niepowtarzalnego klimatu i dostępne są dla zwiedzających przez cały rok. W przypadku tego ostatniego warto sprawdzić kalendarz i zaplanować wizytę, ponieważ kilka razy w roku organizowane są tam turnieje walk rycerskich, jarmarki oraz rekonstrukcje. Dzielni wojowie stają w szranki z przeciwnikami i dają popis odwagi oraz siły, co zapewnia gapiom niezwykłe widowisko. Rekonstrukcje są również okazją do spróbowania starodawnego jadła oraz wzięcia udziału w warsztatach. Wszystko to sprawia, że można cofnąć się w czasie i poczuć atmosferę minionych wieków – obserwować historyczne stroje, broń a nawet biżuterię, skosztować prawdziwie staropolskiej kuchni, odkryć nieznane nam dotąd fakty historyczne. Odwiedzenie Barbakanu podczas organizowanych tam rekonstrukcji na długo zapadnie w pamięć małym i dużym.

Inną ciekawą i nie wszystkim znaną atrakcją są Podziemia Rynku, czyli Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Nie wszyscy turyści odwiedzający Gród Kraka zdają sobie sprawę z tego, że pod płytą Rynku Głównego, między Sukiennicami a kościołem Mariackim, znajduje się niezwykłe muzeum. Choć muzeum działa od 2005 roku, wielu turystów nie zdaje sobie sprawy z jego istnienia! Warto je odwiedzić nie tylko z uwagi na tajemniczy klimat, jaki nadaje niezwykła lokalizacja, ale również po to, by poznać niezwykłą historię miasta – ciężko o lepsze miejsce, by móc ją odkryć. W podziemiach znajdziemy eksponaty znalezione podczas wykopalisk archeologicznych, które stanowią swego rodzaju kronikę – poziom Rynku Głównego znajduje się bowiem znacznie wyżej, niż miało to miejsce setki lat temu. Dzięki temu w muzeum znajdziemy żywy i dostępny na wyciągnięcie ręki zapis historii miasta od momentu jego powstania. Na najmłodszych czekają specjalne atrakcje, takie jak sala zabaw czy teatrzyk.

Wodne szaleństwo

Po solidnej dawce zwiedzania i nowych informacji świetnym pomysłem jest wybranie się do Parku Wodnego w Krakowie przy ulicy Dobrego Pasterza. Jest to największy park tego typu w Polsce! Wodne szaleństwo pozwala na odstresowanie i doskonałą zabawę całą rodziną. Mnóstwo zjeżdżalni, ścianka wspinaczkowa, strefa pełna atrakcji dla maluchów, jacuzzi, hydromasaże – to tylko niektóre z atrakcji, jakie ma do zaoferowania ten park wodny. Aby móc do woli cieszyć się atrakcjami tego miejsca, warto wybrać hotel przy aquaparku w Krakowie, dzięki któremu w oka mgnieniu będziemy gotowi do rozpoczęcia zabawy lub relaksu. To wygodne rozwiązanie jest zbawieniem zwłaszcza wtedy, kiedy pogoda nie rozpieszcza.

Dla tych, którzy zamiast zabawy wolą sport, czeka strefa z basenami sportowymi i torami do pływania, dzięki czemu mamy okazję do pracy nad sylwetką i kondycją. Oprócz pływania odwiedzający mogą spróbować również innych aktywności i wybrać siatkówkę, koszykówkę lub piłkę… ale nie nożną tylko wodną! Mecze organizowane są w wodzie i uczestnicy mają okazję poznać dany sport zupełnie z innej strony. Szansą na spróbowanie niecodziennej aktywności jest również wybranie ścianki wspinaczkowej umieszczonej w wodzie. Co prawda na terenie obiektu nie znajduje się siłownia, ale można ją znaleźć w położonym nieopodal 4 gwiazdkowym hotelu w Krakowie. Dla osób szukających szczególnego relaksu istnieje również możliwość skorzystania ze SPA we wspomnianym hotelu, dzięki czemu dzień będzie należał do bardziej udanych i zakończy się przyjemnym akcentem w postaci błogiego odprężenia. Jak widać, hotel przy Parku Wodnym w Krakowie jest świetnym miejscem do zatrzymania się i zaplanowania relaksującego dnia lub weekendu dla rodzin z dziećmi.

Image by aleksandra85foto from Pixabay

500 plus na wakacje

Źródło: pixabay.com

Jakie okulary na rower?