close
Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Mielna ?

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Mielna ?

Mielno to urocze miasto nad Bałtykiem, które to każdego roku jest odwiedzane przez tysiące turystów lubiących wylegiwać się na nadmorskich plażach oraz delektować się zdrowym, morskim powietrzem. W kurorcie tym nie brakuje ciekawych miejsc, barów, restauracji, więc każdy turysta może tu liczyć na świetną zabawę, relaks i wypoczynek. Atrakcyjność tego miejsca sprawia, że baza noclegowa rozwija się tutaj w błyskawicznym tempie.

Mielno to urocze miasto nad Bałtykiem, które to każdego roku jest odwiedzane przez tysiące turystów lubiących wylegiwać się na nadmorskich plażach oraz delektować się zdrowym, morskim powietrzem. W kurorcie tym nie brakuje ciekawych miejsc, barów, restauracji, więc każdy turysta może tu liczyć na świetną zabawę, relaks i wypoczynek. Atrakcyjność tego miejsca sprawia, że baza noclegowa rozwija się tutaj w błyskawicznym tempie.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Jezioro Jamno – miejsce relaksu i wypoczynku

Mielno to malownicza, nadmorska miejscowość położona tuż obok Kołobrzegu i Koszalina, w zachodniej części naszego kraju. Zatem będąc w tych okolicach warto odwiedzić również te miasta. Będąc w Mielnie można podziwiać nie tylko urocze, bałtyckie plaże i wzburzone morskie fale, lecz także warto pozwolić sobie na wypoczynek nad Jeziorem Jamno, będącym centrum sportów wodnych w tej okolicy. Szeroka linia brzegowa oraz łatwy dostęp do tego zbiornika wodnego to ogromne atuty wzbogacające atrakcyjność tej miejscowości. To urocze jezioro w miejscu, gdzie pasmo lądu oddziela je od Morza Bałtyckiego, fragmentami przypomina Mierzeję Helską.

Historia miejscowości

Mielno to historyczna miejscowość, która była znana już w średniowieczu. W 1410 roku została ona całkowicie zniszczona przez wojska polskie i litewskie, ale w późniejszych czasach wieś odbudowano. Jeszcze podczas II wojny światowej Mielno było niewielką wioską zamieszkiwaną przez około 400 osób. Dopiero zakończenie wojny przyniosło tej miejscowości stopniowy rozkwit. Unowocześnianie i rozbudowa, bogata linia brzegowa oraz dostęp do Jeziora Jamno zdecydowały o tym, że dziś Mielno jest jednym z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych nad Bałtykiem.

Atrakcje turystyczne

Obecnie Mielno jest jednym z najchętniej wybieranych kurortów wypoczynkowych nad Morzem Bałtyckim. Miejscowość ta jest znakomicie przystosowana do obecności tysięcy turystów i oferuje cały szereg interesujących atrakcji i możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu. Największą zaletą jest oczywiście dostęp do wód – Morza Bałtyckiego oraz Jeziora Jamno. To na tych dwóch zbiornikach wodnych Mielno opiera swoją turystykę. Strzeżone kąpieliska, wysoko rozwinięty poziom sportów wodnych oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego gwarantują ogromne możliwości spędzania wakacyjnego czasu nad wodą. Dla dzieci i młodzieży niezwykle ciekawym miejscem jest położony nieopodal plaży park linowy Tukan. Dzieli się on na cztery części i posiada ponad 70 atrakcji. Jedna część parku jest przeznaczona dla najmłodszych dzieci, a znajdujące się tam kładki, mosty, liny przebiegają na wysokości dwóch metrów nad ziemią, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo najmłodszych uczestników zabawy. Z kolei nieco trudniejsza trasa składa się z 15 przeszkód linowych, położonych na różnych wysokościach, a najwyższy punkt mieści się siedem metrów nad ziemią. W tej części parku są także dwie kolejki tyrolskie. Ostatnia – trzecia oraz czwarta trasa jest najtrudniejsza, a niektóre fragmenty są wyposażone w nawet 80-metrowe zjazdy tyrolskie. Park zapewnia niesamowitą frajdę najmłodszym i większym gościom. Wielu z nich spędza tu mnóstwo czasu. Obok parku znajdują się punkty gastronomiczne oraz wygodny parking. Innym niezwykle ciekawym miejscem w pobliskiej Dobrzycy jest zespół ogrodowy z labiryntem, który stanowi unikatowe miejsce w skali światowej. Znajdujące się tutaj ogrody Hortulus Spectabilis to najnowsze obiekty, które zostały otwarte pięć lat roku. Dla wielu turystów ciekawostką jest ogromny labirynt, w którym znajduje się osiemnaście tysięcy sadzonek. Powierzchnia tego uroczego miejsca wynosi hektar, a długość korytarzy to ponad trzy kilometry. Dzięki wieży widokowej znajdującej się na wysokości 20 metrów przepiękne ogrody można podziwiać z góry. W ogrodach tych znajduje się niezliczona ilość roślin egzotycznych roślin pochodzących z całego świata, więc turyści w czasie zwiedzania spędzają w ogrodzie kilka godzin.

Noclegi oraz baza gastronomiczna

Baza noclegowa w Mielnie jest mocno rozwinięta, więc każdy turysta może tu bez problemu znaleźć miejsce idealne dla swoich potrzeb. Nie brakuje tu nowoczesnych apartamentów, ośrodków noclegowych, hoteli oraz prywatnych pensjonatów, które gwarantują usługi na wysokim poziomie o czym możemy się przekonać sprawdzając noclegi w Mielnie na Meteor.
Mielno to atrakcyjna miejscowość turystyczna, która tętni życiem zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. W sezonie letnim imprezy trwają do białego rana. Dla turystów ceniących sobie ciszę i spokój z pomocą przychodzą obiekty noclegowe zlokalizowane poza centrum, nieco na obrzeżach miasta, okolice te cechuje większa cisza i spokój. Dla wielbicieli spontanicznych wypadów z pewnością odpowiednie okażą się tanie noclegi w pensjonatach oraz ośrodkach wypoczynkowych. W Mielnie nie brakuje też lokalów gastronomicznych, w których to można skosztować świeżej morskiej ryby. Ponadto na deptakach nie brakuje kawiarenek oraz budek z fast – foodami. Będąc w tym mieście warto też odwiedzić typową nadmorska, smażalnię ryb. Mielno to uroczy nadmorski kurort każdego roku oblegany przez niezliczoną ilość wczasowiczów. Nie brakuje tutaj licznych atrakcji, więc turyści nigdy nie narzekają na nudę.

7 czerwca 20192200Views

Biuro podróży Event Tourist

Poradnik turystyczny, czyli jakie ubezpieczenie na wyjazd za granicę?