close
Co zabrać pod namiot? – lista najpotrzebniejszych rzeczy

Co zabrać pod namiot? – lista najpotrzebniejszych rzeczy

Wyprawa pod namiot to wspaniały pomysł na spędzenie letniego weekendu. Podczas biwaku będziesz mógł zrelaksować się na łonie natury w ciszy i spokoju, dzięki czemu szybko zapomnisz o troskach dnia codziennego. Przed wyprawą musisz dobrze spakować plecak, żeby na miejscu mieć wszystko, co będzie Ci potrzebne do komfortowego wypoczynku. O czym warto pamiętać?

Podstawą udanego wyjazdu będzie stworzenie listy najpotrzebniejszych rzeczy. Możesz ją spisać na kartce, zapisać na komórce lub w komputerze. Ważne, aby po kolei odhaczać każdy przedmiot, gdy już spakujesz go do plecaka. Rzeczy warto też pogrupować w czytelne kategorie. Sprawdź, co zabrać pod namiot, żeby wyjazd był wyjątkowo udany!

Podstawowe wyposażenie namiotu

Podstawowym wyposażeniem namiotu jest karimata i śpiwór, dzięki którym dobrze się wyśpisz i nie zmarzniesz. Dobrze dobrany śpiwór musi zapewniać odpowiedni komfort termiczny i nie może zajmować za dużo miejsca w namiocie. W nocy przyda Ci się także wygodna poduszka turystyczna. Wybrany model powinien mieć optymalną twardość i wysokość, aby umożliwiał Ci spokojne przespanie całej nocy.

Jeśli wybierasz się w odludne miejsce, koniecznie zabierz ze sobą kuchenkę turystyczną, kubek termiczny i podstawowe akcesoria kuchenne. Mając takie wyposażenie, bez problemu zaparzysz sobie herbatę lub przygotujesz prosty posiłek. Alternatywą dla kuchenki turystycznej może być także niewielki palnik biwakowy na gaz lub benzynę.

Ubrania, higiena osobista i apteczka

Na Twojej liście najpotrzebniejszych rzeczy pod namiot nie może zabraknąć wygodnych ubrań na zmianę. Do plecaka warto spakować komplet odzieży nieprzemakalnej oraz ubrania z długim rękawem na wypadek nagłego ochłodzenia. Kolejnym ważnym elementem ekwipunku będą akcesoria do higieny osobistej. Do kosmetyczki włóż tylko niezbędne przedmioty takie jak:

  • szczoteczka i pasta do zębów,
  • mydło lub żel pod prysznic,
  • balsam do ciała i krem do rąk,
  • szczotka do włosów,
  • ręcznik szybkoschnący.

Pod namiotem mogą Ci się przydać leki przeciwzapalne i przeciwbiegunkowe, plastry, opatrunki i środki przeciw insektom. W apteczce muszą się znaleźć również wszystkie medykamenty, które przyjmujesz na co dzień, a także dobry krem do opalania z wysokim filtrem UV.

Elektronika i dodatkowe udogodnienia

Jeśli podczas biwaku chcesz korzystać z urządzeń elektronicznych, koniecznie zabierz ze sobą powerbank o dużej pojemności. Dzięki niemu bez problemu naładujesz latarkę, telefon lub przenośne głośniki. Dodatkowym udogodnieniem, które może Ci się przydać w lesie, jest także wygodny hamak. Możesz go rozwiesić między drzewami, aby w komfortowych warunkach przeczytać ulubioną książkę lub posłuchać muzyki.

Pakując się pod namiot, zadbaj o to, aby Twój plecak nie był zbyt ciężki. Zabierz ze sobą tylko te rzeczy, z których faktycznie zamierzasz korzystać oraz przedmioty, które zapewnią Ci bezpieczeństwo. W ten sposób zyskasz pewność, że wyprawa będzie udana i przebiegnie bez żadnych komplikacji.

 

4 sierpnia 2023258Views

Ubezpieczenie skutera wodnego – czy to obowiązkowe?

Kiedy jest ten moment, w którym warto posłać pociechę na kolonie dla dzieci?