close
Kiedy jest ten moment, w którym warto posłać pociechę na kolonie dla dzieci?

Kiedy jest ten moment, w którym warto posłać pociechę na kolonie dla dzieci?

Zbliżają się wakacje i znów w Twojej głowie pojawia się pomysł, aby tym razem wreszcie zafundować dziecku zorganizowany wypoczynek? Rozumiemy Twoje obawy i wątpliwości, czy aby na pewno dziecko poradzi sobie bez Ciebie. Na szczęście w większości przypadków okazuje się, że strach ma tylko wielkie oczy i ostatecznie dzieciaki wracają do domów uśmiechnięte od ucha do ucha. Ważne jest natomiast wybranie odpowiedniego momentu, w którym młody człowiek jest gotowy, by pojechać na kolonie dla dzieci. Zapraszamy po kilka wskazówek.

Dziecko potrafi już samodzielnie zadbać o swoją higienę

To podstawowy warunek, ponieważ wychowawcy kolonijni nie mają czasu, aby pomagać każdemu dziecku w umyciu się, przebraniu itd. Jeśli Twoja pociecha ma to wszystko opanowane, sama się myje, korzysta z toalety, kompletuje ubranie itd., to pod tym względem jak najbardziej jest gotowa, by pojechać na kolonie dla dzieci.

Dziecko jest bardzo towarzyskie, woli spędzać czas z innymi dziećmi niż z rodzicami

Przychodzi taki moment, gdy dziecko jest coraz mniej zainteresowane swoimi rodzicami i zaczyna dostrzegać świat poza nimi. Jeśli obserwujesz ten etap u swojego dziecka, to jest to właściwy czas, aby poważnie pomyśleć o posłaniu pociechy na kolonie. Takie wakacje będą dla dziecka bardzo atrakcyjne, bo spędzone w towarzystwie rówieśników.

Dziecko coraz częściej dopytuje o możliwość wyjazdu na kolonie

Takie pytania zwykle pojawiają się po tym, jak inne dzieci z klasy zaczynają się chwalić swoimi wyjazdami kolonijnymi. Jeśli dziecko dopytuje, czy także nie mogłoby pojechać na takie wakacje, zarzeka się, że sobie poradzi i w dodatku zasługuje na sfinansowanie mu wyjazdu, to chyba nie ma się nad czym dłużej zastanawiać.

Rada

Idealnie byłoby nakłonić rodziców kolegów dziecka, aby także posłali swoje pociechy na kolonie i wybrać wspólną imprezę. W grupie dzieciom będzie o wiele raźniej.

Dziecko jest odpowiedzialne i racjonalne

Oczywiście trudno wymagać pełnej racjonalności od kilkulatka, natomiast mamy tutaj na myśli to, że dziecko dobrze radzi sobie z odróżnianiem dobra od zła, wie, jakie zachowania są nierozsądne i niebezpieczne, potrafi też na podstawowym poziomie gospodarować swoim budżetem (kieszonkowym) i wie, że należy okazywać szacunek starszym. Wszystko to składa się po prostu na dobre wychowanie.

Jeśli masz przeświadczenie, że Twoja pociecha potrafi być odpowiedzialna, racjonalna i wie, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, to jest to odpowiedni moment, by pojechała na swoje pierwsze kolonie dla dzieci.

Znajdź kolonie dla Twojego dziecka

Jeśli ten artykuł Cię uspokoił i wiesz, że Twoje dziecko jest już gotowe, by po raz pierwszy pojechać na kolonie, to czas poszukać odpowiedniej imprezy. Wybór jest bardzo duży, co może być dla Ciebie dość zaskakujące – zwłaszcza, jeśli pamiętasz kolonie organizowane w latach 90.

Dziś w ofertach organizatorów dominują kolonie tematyczne, skupione wokół jakiegoś głównego motywu – na przykład sportowe, taneczne, muzyczne, artystyczne, piłkarskie, chillout, w siodle i wiele innych. Zacznij więc od znalezienia kolonii, które idealnie wpisują się w zainteresowania Twojej pociechy.

Bardzo duży wybór kolonii dla dzieci znajdziesz w ofercie firmy Kogis – jednego z najlepiej ocenianych organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej w Polsce. Kogis oferuje kolonie dla dzieci w wieku już od 5-6 lat, w nowoczesnych ośrodkach nad morzem, jeziorem, w górach czy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Po szczegóły zajrzyj na stronę internetową https://www.kogis.pl/kolonie.

4 sierpnia 2023418Views

Co zabrać pod namiot? – lista najpotrzebniejszych rzeczy

Kask rowerowy – jak wybrać odpowiedni?