close
Jak wybrać swoją ścieżkę rozwoju zawodowego

Jak wybrać swoją ścieżkę rozwoju zawodowego

Każdy człowiek w pewnym momencie życia musi zdecydować się z czego chce zarabiać w przyszłości. Nie jest powiedziane, że taki wybór trzeba podjąć już na przykład idąc do szkoły ponadpodstawowej, czy też wybierając się na studia na uczelnie wyższą, lecz prędzej czy później należy dokonać wyboru. Jak jednak zdecydować i czym się przy tym kierować? Nie jest to proste o czym doskonale wiedzą nie tylko młodzi, którzy przed takim wyborem stoją, lecz także ci z większym doświadczeniem życiowym, którzy mają to za sobą.

Warszawa, Kraków, a może rzucić to wszystko i wyjechać na… mazury?

W rozwoju zawodowym bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego dla siebie miejsca. Nie każdy wytrzyma dynamiczne tempo i wielkość Warszawy. Nic dziwnego stolica to ogromne miasto i dla wielu może być po prostu niezwykle przytłaczająca. Jeśli ktoś chce w przyszłości trafić do największego miejsca w kraju to dobrym pomysłem może być przeprowadzka to miasta takiego jak Wrocław, Kraków, czy Gdańsk. Tutaj wybór zależy od własnych upodobań i tego, co kto lubi w mieście. Każde oferuje jednak przepiękną starówkę, ciekawe atrakcje, dużo restauracji i kawiarenek, a także mogą być bardzo rozsądnym pomostem pomiędzy mniejszym miastem, a ogromną Warszawą. Jest też inna opcja. Jeśli ktoś chce wciąż żyć w mieście o większym znaczeniu w swoim regionie, lecz kocha naturę oraz spokój, to powinien zastanowić się nad wybraniem na przykład Olsztyna. Jest stolica swojego województwa, czyli warmińsko-mazurskiego, która otoczona jest przez przepiękne jeziora i malownicze zamki. Największe miasto Warmii to bardzo dobre miejsce dla kogoś kto chce powolnego tempa życia.

Po czym stwierdzić, że lubisz swoją pracę?

Niczym mantrę powtarza się, że jeśli pasja jest twoją pracą, to tak w zasadzie nie pracujesz. To zdanie jest jak najbardziej prawdziwe. Jednak w tych czasach nie jest niczym dziwnym, jeśli twoja pasja nie pozwala ci na zarobek. W takim momencie należy zastanowić się nad swoją historią zatrudnienia, czy też życia i przypomnieć, co sprawia nam przyjemność. Jeśli lubimy wysiłek fizyczny złym pomysłem nie będzie poszukanie zatrudnienia w budowlance. Odpowiada ci kontakt z drugim człowiekiem i czerpiesz przyjemność z obcowania z nim i pomagania mu? Sektor usług stoi otworem. Gastronomia, czy też na przykład własny sklep to idealne miejsce dla ciebie. Najważniejsze jest to, aby nie wstawać codziennie ze świadomością, że idziesz robić coś co cię psychicznie męczy i nie daje jakiejkolwiek satysfakcji. Stąd prosta droga do kłopotów psychicznych.

 

1 czerwca 2021125Views

Deski SUP Gladiator – dlaczego nazywane są rewolucją na rynku?

Romantyczne wakacje w Grecji