close
Obóz sportowy 2021 – niespodzianki na rynku

Obóz sportowy 2021 – niespodzianki na rynku

Gdy już minie smutna jesień, sroga zima i nadejdzie wreszcie upragniona wiosna, wtedy już będziemy odliczać dni do wyjazdu na wakacje. Ale zaraz zaraz – jakie wakacje? Co będziemy robić w tym roku? Oto jest pytanie. Czy wyjazd krajowy, czy zagraniczny? Obóz czy wczasy? A może wszystko na raz? Jedno jest pewne – na tym wyjeździe musi być aktywnie, musi być ruch, sport i energia. Tylko tak można odreagować całoroczne smutki i stresy. A więc – do dzieła – wybieramy zdrowie na wakacje!

Kiedy najlepiej rezerwować wyjazdy sportowe?

Oferty są obecnie w sprzedaży niemal cały rok. Nowe wprowadzane są wczesną jesienią, a sprzedaż trwa w najlepsze całą zimę i wiosnę. Oczywiście decyduje kolejność zgłoszeń – więc im wcześniej zabierzemy się za szukanie i rezerwowanie, tym lepiej, bo będziemy mieli większy wybór i zazwyczaj też niższe ceny. Ostatnim dobrym momentem rezerwowania są okolice Wielkanocy – ale najlepiej uwinąć się z tym tematem już wcześniej. W maju też znajdziemy wolne miejsca, a nawet w czerwcu – jednak jeśli chodzi o najlepsze tematyki i pierwsze terminy, warto zająć się tym wcześniej, by jeszcze mieć wybór.

Obóz sportowy – dla każdego

Sport części z nas kojarzy się z męką, wyczerpaniem, wysiłkiem czy profesjonalnymi treningami. Nic bardziej mylnego. Sport jest dla wszystkich. Sport to po prostu ruch, a ruch to energia do życia i zdrowie dla naszego organizmu. Ruch oznacza zdrowie fizyczne i psychiczne. Ruch jest każdemu potrzebny jak tlen. Wakacyjny sport w grupie rówieśników jest tym przyjemniejszy – nikt tu do niczego nikogo nie zmusza, nie musimy wybierać oferty dla profesjonalistów i wyjeżdżać z klubami sportowymi. Po prostu wybierzmy zwykły obóz sportowy, ogólny, przeznaczony dla dzieci w odpowiednim wieku. Są też obozy sportowe rodzinne. Warto zainwestować w taki wypoczynek.

Dla maluchów i dla uczniów

Najmłodsze dzieci uczestniczące w obozach sportowych mają około sześciu lat. Zwykle grupa młodsza to dzieci do jedenastu lub do dwunastu lat. Takie dzieci mają swój odpowiedni program i odpowiednie podejście do sportu. Wszystko dzieje się tu raczej w formie zabawy, przygód i wspólnych aktywności. Zajęcia trwają krócej, nie są wyczerpujące, a każdorazowo są dopasowywane do poziomu grupy. Instruktorzy prowadzący grupy dziecięce są zwykle pedagogami, mają świetny kontakt z dziećmi, podejście do nich i nie są zorientowani na wielki sukces w sporcie, ale raczej na rozwój każdej jednostki, czyli na doskonałe samopoczucie i pokonywanie trudności przez każde dziecko z osobna. Grupy są małe i wychowawcy znają każde dziecko. Nad wszystkim czuwa kierownik kolonii, a na plaży ratownik. Zajęcia na obozie sportowym 2021 odbywają się głównie na powietrzu, jest ich sporo i dzielą się na kilka bloków zajęciowych. Typowo sportowe wyzwania towarzyszą dzieciom kilka godzin dziennie, ale jest też czas na odpoczynek na plaży, na wspólną dyskotekę, ognisko czy wycieczki. Wielkim powodzeniem cieszy się obóz sportowy 2021 na których pojawiają się nowości, czyli na przykład ścianka wspinaczkowa, deski SUP do pływania po wodzie, żaglówki czy kajaki. Nad morzem popularnością cieszą się parki linowe, parki tematyczne czy typowo nadmorskie “skakalnie”. W górach dzieci chętnie uczestniczą w pieszych wędrówkach, wyprawach rowerowych czy spływach. Program uzupełniający obozu sportowego 2021 może być naprawdę różnorodny.

Obozy sportowe 2021 młodzieżowe

Za młodzież uznawani są uczestnicy grup starszych, czyli od 13 do 19 lat. Te grupy mają zajęcia oddzielnie od młodszych dzieci, bo też ich potrzeby są zupełnie inne. Zajęcia sportowe są na poziomie odpowiednim do wieku, trwają dłużej niż w przypadku małych dzieci. Obóz sportowy młodzieżowy 2021 (https://www.kogis.pl/tematyki-obozow/sportowe/) składa się z programu “sport” i programu “wypoczynek”. W tym pierwszym młodzież gra w piłkę, doskonali się w spotach wodnych, grupowych czy zgodnych z własnym wyborem (łucznictwo, archery tag, pływanie, kajakarstwo, rowery czy skating). W drugiej części programu obozu sportowego 2021 znajdują się wycieczki, wyprawy, gry terenowe, zabawy integracyjne, gry planszowe, dyskoteki, ogniska czy relaks nad jeziorem czy nad morzem. Czasem są do wykupienia też dodatkowe fakultety, jak zajęcia decoupage, nauka samoobrony, dodatkowa wycieczka np do parku linowego, czy lepienie z gliny. Program dzisiejszych obozów jest tak różnorodny i bogaty, że zadowoli każdego.

Co zabrać na obóz sportowy 2021?

Na każdym obozie typowe wyposażenie uczestnika wygląda podobnie, a więc dziecko musi zabrać dwie pary sportowych, wygodnych butów, kilka bluz, kilka par spodni długich i krótkich, bieliznę, kilka t-shirtów, strój kąpielowy, ręcznik, przybory toaletowe i pieniążki (tzw. “kieszonkowe”). Przydadzą się sandały i klapki pod prysznic, konieczna jest czapka od słońca i krem do opalania. Nad jeziorami warto mieć kalosze i środek na komary. W górach, ale też nad morzem i jeziorami – konieczny jest sztormiak przeciwdeszczowy na wycieczki. Jeśli chodzi o piesze wyprawy, przyda się bidon na wodę i mały plecaczek. Na każdym obozie sportowym uczestnicy muszą mieć wygodne stroje, w których będą mogli dużo się ruszać i ćwiczyć. Warto zabrać płócienny worek na brudne ubrania. Można zabrać telefon.

Czego nie zabieraj na obóz…

Niektórym przyda się też lista czego nie zabierać 🙂 Nie zabierajcie elektroniki – gier, komputerów, tabletów itp. Na dobrym obozie nie będzie na to czasu. Nie zabierajcie leków – jeśli dziecko leki przyjmuje, rodzic przekazuje je wraz z opisem do wychowawcy. Nie zabieraj parasolki, zbyt wielu ubrań, zbyt ciepłej kurtki (wystarczy cienka kurtka przeciwdeszczowa i sweter). Nie zabierajcie słodyczy (z różnych powodów). Nie bierzcie też na obóz zapasów jedzenia – bowiem wszystko będziecie mieć tam zapewnione. Nie zabierajcie zbyt wielkiej walizki, bo potem w wieloosobowym pokoju trudno utrzymać porządek. Oczywiście jest też lista rzeczy zakazanych jak noże, używki itp o czym przeczytacie w regulaminach.

Jak na obóz sportowy 2021 dojadę?

Dojazdy są opisane dokładnie w każdej ofercie. Zwykle jest możliwość dojazdów z opiekunami na kolonię, z różnych miast Polski, zwykle są za to drobne dopłaty. Każda oferta może mieć inne miasta wyjazdów i inny środek transportu, więc warto się dokładniej temu przyjrzeć. Młodsze dzieci w przypadku niedużej odległości – warto zawieźć samodzielnie na kolonię (wtedy rodzic widzi ośrodek, kadrę i czuje się spokojniejszy). Dzieciom na ogół jest wszystko jedno czy zawozi je rodzic, czy podwozi tylko do autokaru/pociągu. Obóz sportowy 2021 ma różne możliwości dojazdów, można też wykupić dojazd tylko w jedną stronę. Zwykle na kolonię jedzie po kilkoro dzieci z różnych miast i kolejni uczestnicy dosiadają się na trasie pociągu lub autokaru. Młodzież poznaje się już w trasie, więc też jest to elementem wspólnej przygody.

Koszt obozu sportowego 2021 w porównaniu do innych obozów

Obozy sportowe (https://www.kogis.pl/obozy) nie należą do drogich. Zależy oczywiście jaki sport wybierzemy, ale obóz sportowy 2021 powinien zmieścić się w koszcie około 2000 – 2200 złotych. Droższe obozy zwykle to konne, wspinaczkowe, żeglarskie, windsurfingowe czy tenisowe. Potrafią one kosztować od 2300 do 2800 zł. Najdroższe są nurkowe lub ze specjalistycznymi kursami, cena ich oscyluje w okolicy 3000 zł. Tańsze są ogólnosportowe, siatkarskie, koszykarskie, obozy piłki nożnej, pływackie, fitness czy obozy sportów wodnych, te w promocjach można zakupić czasem już za około 2000 zł. Cóż, koszty to niemałe, ale warto inwestować w taką formę wakacji. Zwłaszcza, że obozy sportowe ogólne nie są wcale droższe od obozów wypoczynkowych czy np. artystycznych.

Wypożyczyłeś kamper? Sprawdź, jaki parking jest najlepszy!

Hamak jako alternatywa dla namiotu