close
Wypożyczyłeś kamper? Sprawdź, jaki parking jest najlepszy!

Wypożyczyłeś kamper? Sprawdź, jaki parking jest najlepszy!

Planując podróż kamperem należy uwzględnić wszelkie koszty. Po to, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Zwłaszcza że urlop, to czas kiedy chcesz odpocząć i ostatnią rzeczą, o jakiej wtedy myślisz, są kłopoty i nieprzewidziane wydatki. Już teraz zacznij działać i sprawdź, jaką ofertę proponuje Ci wypożyczalnia kamperów. Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania? Gdzie parkować podczas podróży? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Wypożyczalnia kamperów – Twój bilet na wakacje życia!

Wypożyczalnia kamperów, to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy w trakcie wakacyjnych wyjazdów cenią sobie niezależność. Mając odpowiedni środek transportu, możesz planować trasę z wyprzedzeniem albo spontanicznie. Aby Twój wyjazd był udany, warto jednak rozpisać plan podróży. Uwzględniona powinna zostać trasa, z podziałem na poszczególne dni wycieczki. Celem każdego powinno być miejsce, do którego chcesz dotrzeć przed nocą. Kluczową kwestią są więc dostępne w danej okolicy kempingi. A co, jeśli okaże się, że na mapie podróży nie znajdziesz dogodnego punktu noclegowego? Warto zapoznać się wcześniej z informacjami, gdzie znajduje się parking dla kamperów.

Parking dla kamperów. Płatny, czyli komfortowy

Powszechnie wiadomo, że jeśli za coś płacisz, możesz oczekiwać pewnych udogodnień związanych z ponoszonymi kosztami. Tak samo jest w przypadku parkingu dla kamperów. Warto korzystać z takiej opcji, jeśli jest ona dostępna, gdyż z całą pewnością ułatwi podróż. Płatny parking dla kamperów powinien być wyposażony w toaletę, wodę oraz prąd. Możliwość skorzystania z prysznica na pewno będzie atutem w sytuacji takiego postoju. Bardzo często płatne parkingi dla kamperów wyposażone są dodatkowo w miejsca serwisowe. Daje to możliwość sprawdzenia pojazdu w podróży. Takie miejsca pozwolą Ci spokojnie i bezpiecznie przenocować w danym mieście. A co z darmowymi opcjami?

Darmowe parkingi dla kamperów – czy warto szukać oszczędności?

Skorzystałeś z usług wypożyczalni kamperów, a teraz chciałbyś poszukać oszczędności, korzystając z darmowych parkingów? Przekonaj się, czy warto.

Bezpłatne miejsca postojowe dla kamperów również możesz znaleźć na swojej trasie. Warto wcześniej upewnić się, czy na pewno możesz tam zaparkować pojazd lub przenocować. Taka strefa powinna być przede wszystkim bezpieczna. Podejście do tego typu parkingów różni się, w zależności od odwiedzanego kraju. By uniknąć wysokich mandatów, należy szczegółowo przeanalizować miejsce, w którym planujesz postój. Niezależnie od tego czy ma być krótszy, czy dłuższy.

Czym różni się parkowanie od kempingowania?

Oba sformułowania, choć brzmią podobnie, różnią się w zakresie wytycznych i wewnętrznych przepisów danego kraju. Nie wszędzie dozwolone jest kempingowanie poza miejscami do tego przeznaczonymi. W zdecydowanej większości krajów europejskich zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej pojazd kempingowy traktowany jest jak każdy inny pojazd osobowy i można parkować go w publicznych miejscach parkingowych. Oczywiście, jeśli nie widnieje zakaz mówiący o kamperach. Zgodnie z definicją, niemożliwe jest rozkładanie dodatkowym elementów poza pojazdem. Okna również powinny być zamknięte. Każde odstępstwa mogą być traktowane jako kempingowanie. Warto zwrócić na to uwagę, planując wojaże kamperem!

Gdzie spędzić długi, majowy weekend? Zabierz rodzinę na Mazury! Dla tych 3 powodów

Obóz sportowy 2021 – niespodzianki na rynku