close
Wakacje na campingu a COVID-19

Wakacje na campingu a COVID-19

Fot. Pixabay

Koronawirus nie odpuszcza. Zgodnie z naszymi planami od soboty mieliśmy być w Colfosco i jeździć na nartach. Sytuacja w Europie zmusiła nas do tego, aby pozostać na święta w Polsce. Na otarcie łez pojechaliśmy w niedzielę do Białki Tatrzańskiej na jeden dzień i … okazało się, że parking przy stoku „zamienił się” w camping.

Jak mogliśmy zobaczyć, wiele osób doszło do wniosku, że świetną alternatywą dla noclegu w hotelu, czy pensjonacie jest podróż kamperem. To właśnie wtedy widząc to niecodziennie zjawisko po raz pierwszy pomyśleliśmy: campingi a covid-19 – czy to możliwe?! Obserwując sytuację związaną z koronawirusem – oświeciło nas: to jest najlepsze wyjście na wakacje 2021.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Aktualnie możliwość podróżowania jest dużo mniejsza. Ograniczone są wyjazdy zagraniczne. Planując wakacje należy mieć na uwadze również wielką niewiadomą odnośnie funkcjonowania hoteli. Wiele osób jeszcze kilka dni temu kombinowało z podróżami służbowymi, po świętach hotele w Polsce będą zamknięte na cztery spusty. Niecodzienny widok z Białki Tatrzańskiej podsunął nam pomysł, aby wyjechać na wakacje na camping.

Poniżej postaramy się wypisać zalety wakacji na campingu, jakie przyszły nam w krótkim czasie do głowy:

1) Własny środek transportu

Jadąc na wakacje na camping nie musisz się martwić o to, że będziesz podróżować z obcymi osobami autobusem czy pociągiem. Jazda własnym samochodem/kamperem minimalizuje ryzyko zarażenia. Dodatkowo możesz zabrać wszystko to czego potrzebujesz – nie ogranicza Cię ciężar bagażu. Dla rodzin z dziećmi dodatkową zaletą jest niewątpliwie możliwość postoju praktycznie w każdym miejscu i o każdej porze.

2) Mniej osób = większy dystans

Jak pokazały tegoroczne covidowe wakacje, obłożenie campingów było mniejsze niż przed pandemią. Przekłada się to na większą przestrzeń dla Ciebie i Twoich bliskich z którymi chcesz podróżować. Dzięki temu łatwiej możesz utrzymać bezpieczny dystans, nie rezygnując przy tym ze świetnej zabawy. Mniejsza liczba osób na campingu to również oprócz mniejszego ryzyka zarażenia, wpływa na wzrost poziomu zrelaksowania.

3) Wakacje na campingu – namiot czy kamper?

Niezależnie od tego, czy wybierzesz namiot czy wypożyczenie kampera (no chyba, że masz swój…) – wydaje nam się, że to i tak bezpieczniejsza opcja od hotelu. O swój sprzęt (namiot, kamper) zapewne dobrze dbasz. Natomiast jeśli chodzi o wypożyczenie, to z tego co zdążyliśmy już wyczytać w Internecie wypożyczalnie kamperów dbają o to, aby były one na bieżąco dezynfekowane. Możesz zatem spać spokojnie.

4) Finanse

Z tego co zdążyliśmy już sprawdzić w Internecie, wakacje na campingu nie należą z pewnością do wakacji niskobudżetowych, ale jak to w życiu: nie ma nic za darmo. Wiele campingów oprócz parceli na rozłożenie się ze swoim sprzętem oferuje różnorakie atrakcje, które dla gości campingu są bezpłatne. Spośród kilku ofert, które obejrzeliśmy na stronie: lux-camp.pl naszą uwagę przykuły campingi wyposażone w korty tenisowe i boiska do gry w siatkówkę. Każdy znajdzie coś dla siebie: atrakcje dla dzieci, możliwość skorzystania z basenu czy boiska do gry lub np. dostęp do plaży.

Nam taka opcja odpowiada. My już wstępnie wybraliśmy… a Wy?

Fot. Pixabay

Romantyczne chwile w Toruniu

Grecja

Grecja okiem przyrodnika – które wyspy warto odwiedzić?