close
Wczasy odchudzające – czy uda Ci się na nich stracić zbędne kilogramy?

Wczasy odchudzające – czy uda Ci się na nich stracić zbędne kilogramy?

Szczupła sylwetka to nie tylko cecha wyglądu to także mniejsze ryzyko różnych chorób i wyższa sprawność. Dlatego naprawdę warto o nią walczyć – choć to niełatwe. Poszukiwanie motywacji to prawdziwa sztuka, szczególnie jeśli na co dzień poświęcasz się pracy i innym obowiązkom. Zobacz, co takiego oferują wczasy odchudzające i dlaczego są tak skuteczne!

Nie potrafisz zmotywować się do rozpoczęcia odchudzania? A może wciąż próbujesz i – pomimo diety i ćwiczeń – nadal nie możesz pozbyć się nadwagi? W takim przypadku warto rozważyć wczasy odchudzające! Jest to dobre rozwiązanie zarówno dla osób, które dopiero zaczynają zmagania o utrzymanie formy, jak i prawdziwych weteranów odchudzania. Takie turnusy mają dużą skuteczność. Sprawdź czemu!

Zacznij wyrabiać sobie nawyk

Jedną z najskuteczniejszych metod wprowadzania zmian żywieniowych jest stworzenie nawyku. Uważa się, że proces ten trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu dni – zależnie od indywidualnych uwarunkowań. Wyrobienie nawyku sprawia, że łatwiej jest wytrwać w swoich postanowieniach dotyczących racjonalnej diety i regularnych treningów. Jak pokazuje doświadczenie osób odchudzających się – najtrudniej jest zacząć i przetrwać początkowy okres. Dlatego tak skutecznym wsparciem są wczasy kondycyjne. Cały wysiłek związany z przygotowywaniem zdrowych posiłków i opracowaniem planu treningowego biorą na siebie organizatorzy. To bardzo ułatwia zbudowanie zdrowych nawyków i kształtowanie prawidłowych postaw wobec odchudzania. Na wczasach odchudzających masz też możliwość konsultacji z psychodietetykiem, czyli specjalistą, który pomoże Ci przepracować emocje związane z jedzeniem.

Nie masz czasu na wątpliwości

Podczas turnusu odchudzającego Twój rozkład dnia jest dokładnie zaplanowany – w harmonogramie znajdują się zdrowe posiłki, treningi, różne warsztaty i ćwiczenia oraz czas na relaks. Dzięki temu, że nie masz okazji do łamania zasad, łatwiej jest Ci wytrwać. Takie przygotowanie pozwoli skuteczniej zwalczać pokusy po powrocie z wczasów.

Grupa – motywacja i wsparcie

Zarówno personel oraz specjaliści, jak i inni uczestnicy z pewnością będą dla Ciebie źródłem wsparcia. Na wczasach odchudzających, między uczestnikami budują się zwykle bardzo pozytywne relacje. Dzieje się tak ze względu na wspólne, intensywne doświadczenie. Inne osoby z pewnością będą działać na Ciebie motywująco. Z czasem może pojawić się również zdrowa, koleżeńska konkurencja. To właśnie obecność grupy jest jednym z czynników, które warunkują wysoką skuteczność wczasów odchudzających.

Tydzień, dwa, a może na zawsze?

Chociaż turnus trwa ograniczoną ilość czasu, to ma on na celu przygotowanie Cię do zdrowszego życia na co dzień. Aby zmiana była skuteczna, musi być trwała. Dzięki pomocy specjalistów dowiesz się jak prawidłowo komponować posiłki, w programie znajdują się zarówno spotkania z dietetykiem, jak i praktyczna nauka gotowania. Instruktorzy pokażą Ci jak poprawnie wykonywać poszczególne ćwiczenia i dobierać obciążenie treningowe. Dzięki temu korzyścią ze zdrowszego życia będziesz cieszyć się również po powrocie do domu.

1 sierpnia 2022457Views1Comment

Gdzie warto pojechać na studenckie wakacje 2022?

Jak się przygotować do egzaminu na patent jachtowego sternika morskiego?